Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

StaneDolanc

Pa se je končno začelo nekaj dogajati ... :)

janko

LP

lepi...
Ste dobili v okolici ali drugje... Jaz grem jutri proti Litiji.
Nimam pa informacij iz Planine pod Golico. je tam že kaj...

Janko

StaneDolanc

okolica Sostrega ...


janko

LP

Hvala StaneDolanc. Torej prazna luna bo naredila prostor za gobice.
grem na svoj plac proti Litiji, pa da vidim, če bo kaj.

Janko

blaz3k


Letos je v gozdu moderna rumena:




gobojed

Danes sem nabral le dva jurčka in okoli 3 lisičke. Ulova nisem slikal, se pa že kuha gobova juhica (gobe, krompir, materina dušica, paradižnikova mezga, nekaj testeninskih polžkov, sol, poper, malo masla, majaron, čebula, česen in še kaka sestavinica). Sem pa našel ogromno mislim da svinjskih gobanov; ob dotiku pomodri in imeli so podolgovate bete. Nobenih marel nisem našel, le še nekaj golobic rdečkaste barve katere sem pa pustil. Mislim, da bom naslednjič vzel v gozd fotoaparat s seboj. Sem pa hodil v zelo zelo strmo pobočje na senčni strani, tam sem našel te svinjske gobane, lisičke sem pa nešel na ravnini.

msimerus

Se dogaja....600 m nadmorske


Sent from my iPad using Tapatalk

rotor


janko

#189
LP

To je bila že moja druga uspešna nedelja letos. Slikano z Canon IXUS 110-IS 680x480 pikslov.
Zelo malo je bilo črvivih... Spet najdeni na južnih pobočjih. Borovnic je še veliko. A ni mogoče nabirati oboje.

Janko

blaz3k


enastajerka

Ojla..
Po dolgem casu se malo javljam. Zadnje tedne sem bolj malo gobarila, ker sem borovnice nabirala kdaj je bil cas...no v zadnjem tednu sem pa le  sla na hitro pogledat inspodaj so slikice. Na cca. 800m okolica Mb...rastejo vecinoma lisicke, kozjenogi in drugi mesnatovci, cigancki, vcasih kak jurcek...pred par tedni je bilo se veliko bisernic. Kmalu se bom tudi na pohorje podala, pa da vudimo ce kaj raste na mojih placekih...
Lp

blaz3k

#192
Pieta ( Narava ne Michelangelo )

http://www.rtvslo.si/slike/photo/315659


Martin

 :D
:o :o :o :o
Blaz3k.................lepi primerki reci samo koliko približno višina pa katera stran pesek..belvi saj ves malo namigni...............

lp
Martin
GOBAN