Gobarjenje na Gorenjskem 2015

Začel/a šampion, 17 Avgust 2015, 11:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

solatar

Danes sem bil zopet v Sevški dolini in rasti gob skoraj ni. Morda bo bolje drug teden, po dežju in ko se spet malo ogreje.

Andrej Banko

Kaj pa kaj Jezerski konci ?
A kdo od forumašev tudi kaj tam okoli hodi ?  ;)


Andrej Banko

Torej danes sem žrebal med Jezerskim in Mežaklo ter se na koncu odločil za slednjo ...
Jurčki so, tudi nekaj mladih. Pa kar precej marel sem videl, katerih ponavadi ne nabiram ( morda 1x ali 2x letno ).
No, tokrat sem odrezal 4 - za šefa, ki jih obožuje !   ;)


prinček

Včeraj sem bil v Besnici,ene pol košare se je še dobolo.Kaj je pa na Jelovici?javascript:void(0);

tasi

V soboto sembila na Jelovici...nič od nič ...veliko gobajev...vse porezano, prevrnjeno jurčkov pa zeloooo malo

solatar

Tudi jaz sem bil v soboto na Jelovici. Megla, sorazmerno hladno, precej gobarjev, gobanov pa skoraj nič. :o Našel sem samo dva uporabna jurčka, nekaj lisičk, kostanjevk in eno golobico.  :D

prinček

Danes v Besnici dobil še 12 jurčkov in 5 marel.To je pa bilo vse.

Dara35

V torek sem dobla na jelovici 10 jurčkov in 5 lisičk.  :)

Triglav

V skupini je lepše
LP Peter

markok

Kaj raste na Gorenjskem si lahko ogledate danes in jutri na gobarski rastavi GD Kranj v Mercatorju Primskovo Kranj.

lp Marko

Triglav

Poleg jurčka, turkev, nekaj marel in lisičk, je prav prijetno deževalo.
LP Peter

Dara35

Zanima me če kdo ve ali so gobe poglane vn tudi na Zatrniku?
En mesec nazaj jih ni bilo.

Lp Dara

Triglav

Popoldanski sprehod
LP Peter

frcaja

Haloze, plac za karžlje, vsako leto na istem mestu, ništa. Takoj zraven idealni tereni za jurčke, niente. Dalje, pod kostanje, kjer običajno najdem od jurčkov, marel, lisic in karžljev, zero. Divjih naštel nekaj čez 10. Izvidnica uspela, beri, še vedno lahko pride do presenečenja v drugi polovici oktobra. Ja, kostanje pa že z moštom zalite predelujem, prrrrddd

solatar

Še rastejo, samo za rezultate je potrebno več kilometrine.... :D Upam, da bo drug teden še kaj ko preneha dež