Gobarjenje 2020

Začel/a klavir, 04 Januar 2020, 17:15

Prejšnja tema - Naslednja tema

gusar76

Citat od: gorenc dne 04 Maj 2020, 20:46
Citat od: gusar76 dne 30 April 2020, 17:59
Citat od: gorenc dne 30 April 2020, 11:37
Pozdravljeni
Vidim da imate nekateri srečo z smrčki. Jaz jo nimam a nevem zakaj na mesta ki hodim ni niti enega smrčka niti za vzorec.
Na ta mesta hodim edino jaz ni drugega da bi tam nabiral ker rastejo na terenu ki nebi vrjel da bodo tam kdaj zrasli smrčki.
Sem jih "iztrebil" so se izrodili ??
Lp
Gorenc

Letos jih je zelo malo! Za sedaj tudi na mojih terenih le za vzorec. V resnici se jih niti ne splača nabirati, če ne bi šlo za šport! Razlog je huda suša. Mislim, da bo po tem tednu bolje. Če bo res še nekaj dni deževalo, pa bi lahko bili priča tudi dobri spomladanski gobariji - hkrati bi lahko začele rasti  razne vrste gob: smrčki, lisičke, gobani...Temperature so prave, čas tudi!
Srčno upam da bo začelo rasti. Bezgovih uhljevk imam polno ostalega ni na spregled. Lansko leto takšen čas so me že klicarili glede smrčkov po koliko se prodajajo itd...
Lep gobarski pozdrav
Danes sem malo preverjal, pa je pri nas še vedno mrtvo - smrčkov ni!

klavir

#61
Smrčki v nižinah običajno zaključijo svojo pot konec aprila... Slike se pa na zasebno sporočilo naložijo enako kot na forum...
Lp

gorenc

Citat od: klavir dne 05 Maj 2020, 11:29
Smrčki v nižinah običajno zaključijo svojo pot konec aprila... Slike se pa na zasebno sporočilo naložijo enako kot na forum...
Lp
Klavir na moj teren hodim vsako leto ob tistem času ki sem jih našel leto dni nazaj. Lansko leto sem jih našel 15.4.2019 . Začnem hiditi približno 10 dni pred tem datumom ker je odvisno od leta. Ampak letos jih na mojem terenu NI niti enega , žal in sem od rastišča oddaljen slab kilometer kar pomeni to da sem vsak dan "na raziskovalni nalogi"

gusar76

Klavir,

je to to?

slavko

Mislim, da je na posnetku starejši primerek žaltave livke.

Lep pozdrav,
Slavko

gusar76

g. Slavko, najlepša hvala.

Strastni gobar

Pa sem reku da mu bom pomagal še malo pa se bo počasi začela sezona.

gusar76

Danes smo šli na standardni sprehod v bližnji gozd. Čisto naključna najdba, ki jo je zagledal najprej moj oče, je spremenila dan! Kakšnih 30 m pod gozdno stezo, po kateri smo hodili, se je zasvetil... Takoj sem vedel kaj mi je storiti. Na pomoč mi je v globel prišla tudi najstarejša hči. Tehtal je preko 4 kg, razdelili smo si ga na polovico, kako kilo sem ga takoj spohal, jutri pa bo preostanek končal v omaki!

anica

 
Pozdrav!
Moji prvi jurčki v letu 2020.  Čestitke Klavir in ostali za mavrahe. Te gobe
jaz ne najdem in ne najdem. Letos sem prehodila kar nekaj terenov pri Muri,
fasala nekaj klopov - mavraha pa niti enega.

22 kom takšnih lepotcev sem našla. LP A.

dverbnik

Pa ja že niso jurčki...
Kako pa je ime tej ta veliki pohani gobi na lubju

l.p

slavko

Goba na lubju ima malce zapleteno slovensko ime - žvepleni lepoluknjičar.
Američani in Angleži jo poznajo kot 'chicken of the wood', saj je struktura gobe podobna kot so piščančja prsa. Če se malce poigramo z začimbami, gostje sploh ne bodo ugotovili, da jedo gobe. Je pa goba pogojno užitna in jo je zato treba toplotno obdelati, da se strupi razgradijo.

Lep pozdrav,
Slavko

kobanc

Bravo, Anica.
Sem šel danes takoj malo na hitro v izvidnico, pa ni bilo videti jurčkov. Bodo pa verjetno kmalu.
Se mi zdi, da si tudi lani prej nabirala kot mi. in seveda na koncu sezone, tisto je bilo pa že skoraj neverjetno.

as

Anica, tako kot vi ne najdete mavrahov, jaz ne najdem marčevk, kljub večletnemu iskanju. Sem že na forumu prosil, če mi jo kdo pokaže v naravi, pa ni bilo odziva. Smo pač gobarji.
Čestitke za jurčka!

gusar76

Bravo, Anica!
Kot vedno: najprej Anica, teden kasneje pa mi vsi ostali! :)

Torej, začelo se je! ;)

gusar76

Citat od: as dne 14 Maj 2020, 17:09
Anica, tako kot vi ne najdete mavrahov, jaz ne najdem marčevk, kljub večletnemu iskanju. Sem že na forumu prosil, če mi jo kdo pokaže v naravi, pa ni bilo odziva. Smo pač gobarji.
Čestitke za jurčka!

Naslednje leto poizkusi na dolomitni podlagi. Na peščenjaku ne rastejo. Geološko karto v roke, pa bo!

LP