Gobarjenje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:44

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

#345
Rene, lepo, lepo ... Se najde, moraš pa it tam kjer niso hodili, drugače nula. 

Ja starejši gobarji ravno velikokrat niso sploh za zgled - zadnjič na Arehu z vrečo Jurčkov. Nič očiščenih, samo nametanih v vrečko. ???   

Pa kak eni nabirajo - Gospod iz Ruške koče  je nabral 16 kg predvčerajšnjim na  Osankarici, moja soseda preko  100 komadov dan prej ...

Mihaela - glede plesni na gobi - prste stran od vsake plesnive gobe, čim je samo malo plesniva - se lahko zastrupite.

Upajmo na obilnejše padavine - ne ravno kot v Houstonu, pa bo sezona še kar trajala ...  :)

mato2

Pozdrav danes komaj nabrau slabe 3 kg od tega je bilo kakih 10 malih jurčkov tako da se bo zdaj vstavlo malo. Lokacija Šumik in Klopni vrh. lp mato

Strastni gobar

Evo včerajšna bira na gorenjskem na 1100 n.v. pa pravijo da jih ni zlasti gorenci nič ne objavljajo.

klavir

Ta Pravi Gobar, žal nimam čisto nič drugih slik, sam fotografiram bolj gobe, ki jih redkeje najdem, tako kot tiste zadnjič... Drugače pa nisem zdaj že nekaj časa hodil nič po gobe, ker poleti je med vročino vsaj nekaj deževalo, zdaj je pa še to nehalo... Sedaj sicer nekaj poskuša deževati, ampak nekako brez večjega uspeha. Bomo videli... Drugače pa sem bil čez vikend v Srbiji in tamkajšnja suša sploh ni primerljiva z našo, je mnogo hujša, proti njim smo jo še vseeno relativno dobro odnesli, čeprav je škoda že pri nas ogromna. Menim, da tam ni bilo verjetno niti ene gobe še to poletje, pa jih ne bo niti v jeseni... Dobro, da smo tu, še bolje pa bi bilo, če bi bili še kje severneje...

Martin

 ;Danes sem se odpravil zgodaj zjutraj na Pohorje relacija Lovrenc pesek.Bil sem že ob 6h pri želeni smreki ;D
Gobarjev nič teren suh gob pono takih ko so že prestare za vzet nekaj lepih...gobaril striktno samo iglaste jase ter trava nato sem se premaknil ob potoke stvar se spremeni več vlage - lepe mesnate zdrave gobe.....gobarjenje super ....pobral sem vse smeti po vsem terenu..banda
Drugih gobarjev skor nič

Gobarka89-poznaš moje terene tak da akcija

Lp
GOBAN

janko

LP

Martin bravo, lepotci...

Janko

Martin

 :D

hvala...žal pa nimam nič slik iz gozda kajti sem pozabil tel doma .... :-\

je pa se ob 10h vlil dež kot iz škafe-no hvala bogu... tako,da sem moral pol zaključit gobarjenje

Lp

Gobarka89

#352
O Martin lepe gobice :o.vežda  ;)glih jutri grem na Pohorje ,da vidim če še mi kaj najdemo ::) :P
       
           Gobarka89

Martin

 ;)

Super pa objavi kaj da vidimo kenone.. Zadnjič sem na tisti naši relaciji tud lepe najdo... Tud sam grem jutri a bol na neznane terene malo raziskovat nove place..

Lp :) ??? ??? ??? :police:

Gobarka89

#354
Bom ;D samo nevem kak naložit slike ::)

Lojze07

Bravo, Martin, to pa so kapitalci... Užitek jih je videti že takole na sliki, kaj šele, če in ko jih ugledaš v gozdu...  :-*

Vse dobro in lepe dni.

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Gobarka89

Danes Pohorje kar lepa bera kljub temu,da ogromno ljudi,ogromno pobranega.
       
       Gobarka89

solatar

Bravo Martin, ko jih pogledam, spet dobim veselje do gobarjenja, saj na mojih poteh že od lani ni bilo nič konkretnega.

Gobarka89

Slike še objavim.

          Lp

Martin

 ;) ;) ;) :o

bravo vsem za najdbe

Gobarka89 čestitke za najdbo upam da ti uspe naložit kaj slik..............

Tud jaz sem dans z bratom šel gobarit na Pohorje smer Lovrenc Ribnica nekje vmes višina 1200mnv...
Ker je bratu njegova boljša lepša polovica strogo ukazala ,da naj prinese gobe domov če že gre gobarit, sem se seveda potrudil in mu razkazal eden izmed mojih najboljših terenov rezultat....mislim ,da je pirnesel dovolj gob domov... :-X :-X :-X :-X :-X

tud sam sem najdel kar nekaj lepih mladih gobanov lisičk golobic...In kar sem bil najbolj vesel tudi Kozjenogega mesnatovca sem našel sicer samo enega ampak to je dober znak......

Lp
GOBAN