Gobarjenje 2019

Začel/a klavir, 01 Januar 2019, 20:10

Prejšnja tema - Naslednja tema

anica


Pozdrav vsem.

Najprej hvala Pravi gobar za čestitke. Verjami mi, da še predobro vem kakšen je občutek, ko drugi
nabirajo jurčke ti pa samo opazuješ in gledaš slike. Naj povem, da še vedno pridno rastejo, žal pa zaradi
okvare rač. ne morem priložit slik. Vsak drugi dan malo pogledam, prinesem kakšnih 20 do 30 kom in precej lisičk.
Zdaj smo že v 1. vročinskem valu in še par dni pa bo čarovnija izginila.
Potem pa nastopi Goričko dolgo vroče poletje brez dežja, pa bom jaz gledala slike.
Ne morem pozabiti lanske izjave enega gospoda,  ki je dejal, da lahko hodi v gozd samo gledat jurčke, ker ima
doma že vse polno. Tega na  Goričkem že dolgo ni bilo.

LP A.

anica


LP

kobanc


blaz3k

Pod Pohorjem se najde, ker je suša iščite ob vodi.


blaz3k

#64
Po večerji sem se malo sprehodil pod Pohorje, efekt je na sliki.

,

Danes pa še borovnice, jutri bo za kosilo gobovi zrezki v borovničevi omaki

Perice

Danes šel malo v izvidnico, ne duha in ne sluha o gobah na našem delu Pohorja. V gozdu pa suho ko poper.


rotor

Kdo ne bi imel rad potepanja po gozdu in ob njem? 8)










blaz3k

#68
Današnji jure- tip- top

,

blaz3k

#69
Kaj je to za en šent?

,

slavko

Goba se imenuje vlagomerni zvezdež (Astraeus hygrometricus).

Lep pozdrav,
Slavko


blaz3k

Citat od: slavko dne 20 Junij 2019, 07:39
Goba se imenuje vlagomerni zvezdež (Astraeus hygrometricus).

Lep pozdrav,
Slavko

Hvala!

Ta Pravi Gobar

Ljubitelji Pohorske narave :

A kdo posluša oddajo na radiu maribor :   Malo naokrog ? 

Danes se gre o nekem zakonu o Pohorju ...  Vse ceste obnoviti, pa parkirišča za avtodome, ceste moderne, tudi do Šumika, pa osnovno šolo in naselja na Glažuti bi gradili  - en govornik pravi da v Avstriji ljudje živijo do 2500 m višine, torej bi Pohorje lahko po njegovem mnenju vse pozidali, pa še pa še ... ni konca ne kraja kaj vse bi pozidali ...  evropska sredstva so ful v ospredju ... pa da si to vse domačini želijo ...

rene

Ta pravi gobar očitno ne nabiraš na pravih placih, pri nas pod pohorjem so konkretno rastle gobe v zadnjih 2 tednih. Včeraj pa sem našo same stare. 7 komadov sem jih vzel domov. Mi pa ne gre naložit slik direkt na forum so slike prevelike velikosti, na shrani.si pa mi piše da lahko slike nalagajo samo uporabniki stanujoč v Sloveniji? Ma kdo kako idejo kak rešit?
Lp  ;D