Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

robert11

pozdravljeni
včeraj še enkrat bil ob dravi v miklavžu, pa drugega kot lesne gobe nisem našel. no sicer tudi nisem "temlejito" gobaril, samo pogledal sem malo.
lp
robert

PrviProgram

Kar tri dni zaporedoma sem iskal bukove ostrigarje in panjevke. Nič, kot da sploh ne mislijo več letos rasti. V ponedeljek grem še v Lendavo pogledat na moje place, bom javil, če bo kaj. Kaj pa ostali, nihče ne nabira teh gob?

klavir

#17
Ne vem, no, jaz jih najdem... Danes sem jih nabral eno košaro, zimskih panjevk namreč, med Rošnjo in Staršami. Nekaj malega je bilo še ostrigarjev in bezgovih uhljevk. Trenutno zraste največ tega na naplavljenem lesu, po mojih izkušnjah...


klavir

Sobotne bezgove uhljevke z obdravskih lok...

;D








frodo

Konec, prihaja zima

:o  :o  :o

ChrisSenca

Okay, tole je pač za mene test, če deluje ... se opravičujem

ChrisSenca

Okej...

ChrisSenca

No, ajde, pač vztrajam, počas bom že spravu gor te slike, k prikazujejo tale način zimskega gobarjenja...

ChrisSenca

...

ChrisSenca

...

ChrisSenca

Se opravičujem za vse nerodnosti; bo skoz bolš  :)
LP!

ChrisSenca

Sicer drži, da tele besede sem napial že prevečkrat (neuspešno), ampak samo, da obrazložim vso mojo stvarco....
Sem drgač začel vse skupi s tem, da že kakšno leto spremlam ta forum in sem šele letos izvedel, da se da gobe nabirat tudi pozimi  ;D Ker do zdaj sem jih pač nabiral dokler niso sivke ponehale, pa potem vidim na LISIČKI, da se še zmeraj dogaja, tko da THX!

Lemedis

ChrisSenca zanimiv način gobarjenja ste izbrali. Gobe rastejo pozimi tudi nižje, na dosegu roke.
Fotografije so vidne, morda bi lahko bile edino malo večje. Čestitam, da ste spoznali gobarjenje tudi v zimskem času.

lp, Luka
Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

PrviProgram

Format slike poskusi nastaviti na 640x480.

ChrisSenca

Lemedis čisto verjamem, da gobe rastejo tudi na dosegu roke, a kaj ko jih tam ni bilo za najti  ???
PrviProgram hvala za nasvet, bom vedel za naslednjič  ;)