Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

frodo

Citat od: markok dne 13 September 2013, 11:16
Pardon, na prvem mestu so frodove fotke!!!

Oprosti, jaz pač ne nosim fotoaparata v gozd, za to da bi slikal gobe, moje fotke so narejene s telefonom, pa mislim da vseeno niso tako slabe, v vremenu v kakršnem sem jih nabiral, je bila gosta megla, pa še deževalo je,.... :o :o

http://shrani.si/?2K/wH/45HQiSkH/10092013262.jpg
http://shrani.si/?1B/7e/3uVNB9TH/10092013261.jpg

nivesp

Nej1 pozdravljen, lahko malo bolj natančno lokacijo.lp Nives

kosarec

Danes sem bil 5 ur okoli izvira reke Krke. Nabral sem 6 malih turkov in 5 tudi ne prav velikih jurčkov. Jurčki so bili "obdelani" od polžev. Redke marele so samo gnile. Našel sem lisičkam podobne, le malo bolj oranžne, rastoče iz štora. Žal brez fotoaparata. Ostale so tam. Drugih gob v glavnem ni. Občutek imam, da je prvi val mimo. Bo treba počakat na drugega. Tereni pa izgledajo idealno namočeni. Gobarjev pa je ravno toliko kot gob, tako da jutri ni za v gozd. Zaradi pomanjkanja gob je večja kolegialnost med gobarji - se pozdravljamo in kažemo nabirek.

tona


ROGLA



pot nabiranja....oplotnica-božje-planina-lukanja-osankarica-kot-kebelj-oplotnica
v glavnem nabrano vse... božje  in  kot.....višje od 1000m  ni nič

ajezovnik

Pozdravljeni,
jutri grem pogledat za gobe. Moj namen je pod Arehom, Areh ali smer Šumik.

Tiste ki hodite na Pohorje,in ste ta teden kaj že bili pa naprošam če bi želel kdo izdat kje je kdo kaj našel.
Katero smer mi predlagate za jutri zgodaj zjutraj?
Morda pa se še kod pridruži ;-)

Lp, A

bukvan

Kot sem rekel,sem se danes odprvil v haloze pa je bilo zelo malo gob, saj ne rastejo tako hitro kot jih mi pobiramo. Pa tudi temperature so nizke.

Ta Pravi Gobar

Alocha ...

Bil danes vrh Pohorja, ven od Areha, najmanj 10 gobarjev, prejšnje dni sem srečal samo enega vsakič.  Vsi imajo po 3 - 10 gob v košari, malih ... Ne rastejo več ta, je menda premrzlo ...
Evo, danes sem mojemu jelenu globoko v gozdu dal 30 jabolk, pa nekaj grozdja - od doma, se samo dvignem, pogledam za smreko zraven, pa velikan ala 1 kg - to pa je res bog žegnal mojo dobroto do starega jelena, v par sekundah, brez heca, sem samo gledal v nebo, kaj je to zdaj ???

Drugače zelo slaba bera, glede na par dni nazaj. Hodil 4 ure ...

Hm ...

grozdje


PravaBiBa

Lokacija med Peskom in Klopnim vrhom...bera bolj slaba, jurčki majhni, če bo nekaj toplih dni zna kaj zrastli....nisem jih poslikala, nabrala pa manj kot 2 kg

pofotkala sem edino tole lepotičko, da ne bomo na fotkah sam jurčke gledali :D


Ta Pravi Gobar

Grozdje, količina, na pa kot še nekateri pozabit navest cca lokacijo - Pohorje, Prekmurje, Haloze, Postojna ???

Lp  ;)

ajezovnik

@Ta Pravi Gobar

Torej praviš da je na Arehu bolj slabo zaradi temperatur ali gobarjev ? Tla so namočena verjetno, ali ?
Si morda preveril koliko stopinj je bilo danes zgoraj ?

Hodiš morda v del pod Arehom, kjer greš v zadnjem S-u levo proti Šmartnemu in potem po prvi gozdni poti desno ?

Upam na odgovor,da splaniram jutrišnji teren ;-)

Lp, A

grozdje

Se  opravičujem  :) Lokacija Gorenjska višina cca.800-1000 m.n.v.

Ta Pravi Gobar

Vem kje misliš, točno tam sem bil - 5 km po makadamu dalje, ko so na levi večji parkplaci, pa manjši travnik, pa še marsikje drugje ... Vendar, veš da so tam ogromni gozdovi, boš že kaj našel, probaj mogoče prej parkirat, na pol poti, tam jaz še letos nisem hodil.

Dosti uspeha želim ;)

Javi, kak je blo, pa ne pozabi potem kako fotko tu naložit, da vidimo, pa datum na papirju zraven obvezno.

Razlogi za malo gob ?  Gobarjev kot smetja, mrzlo - 8 stopinj, pa dosti placov svinje totalno razorale, tam nema ništa, phe ...

Lp :)

PrviProgram

Ta Pravi Gobar, potem pa sva bila na istem terenu. Si mogače videl rjavordečega opel rekorda (1982)?