Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

Gobar88

Kaj pa na Gorickem ? Se kaj dogaja v gozdu ?

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk


Martin

 ;)

vceraj sem gobaril na meglenem pohorju 1300mnv-od Lovrenca proti ribnici gobarjev je blo zelo malo praktično nič gobe pa pričnejo spet poganjat sem mel kar nekaj majhnih jurčkov ta čist male pa sem pustil za druge gobarje......

marjeta

Nekaj od danes.
Kar se pa listkov na šipah tiče, je pa na smrekovškem pogorju sledeče:  stoji prometni znak prepoved vožnje in spodaj tabla z napisom dovoljeno za gozdno gospodarstvo - tam se ni dobro peljati, ker pridejo redarji in pišejo kazni (pripeljejo se enih 10 km po makadamu seveda s službenim vozilom). Včasih so bile čez cesto verige oz. rampe - sedaj je samo znak. Nama dolgo ni bilo jasno za kaj gre, ko so ljudje govorili o kaznih, potem pa nama je eden povedal za Hlipovec. Tako se služi denar...

dverbnik

Ta šment je pa res čuden -- V slo. jurčkov v tem času domala ni vedno pa jih najdejo eni in isti- slike...?? :o

blaz3k

Citat od: dverbnik dne 20 September 2016, 21:17
Ta šment je pa res čuden -- V slo. jurčkov v tem času domala ni vedno pa jih najdejo eni in isti- slike...?? :o

Imamo detektorje in indikatorje za gobe ;)

počasna

Citat od: blaz3k dne 20 September 2016, 21:51
Citat od: dverbnik dne 20 September 2016, 21:17
Ta šment je pa res čuden -- V slo. jurčkov v tem času domala ni vedno pa jih najdejo eni in isti- slike...?? :o

Imamo detektorje in indikatorje za gobe ;)


I, kak to narediš, da se stavek pripelje?


počasna

danes videla nekaj malih jurčkov, tudi jaz sem jih pustila v gozdu, mogoče bodo jutri večji :)

janko

LP

Danes sem bil v okolici Ljubljane in rezultat pričakovan. Videl sem par lisičk in to je bilo vse. Pod drevesi pa je suho.
Bil je dež, ki je samo odnesel poletje in vročino. Ni pa napojil tal.

Bo treba pa zalivati, s čim ali kako pa ??? :(

Na Gorenjskem je mirno.
Imam prijatelja, ki občasno skupaj gobariva. Hodiva po hosti, on stoka, jamra, da ni nič gob.
Nato pa utihne, kot da ga ni več. Takrat vem, da je našel gobe. Jih hitro pobere... in tiho hiti naprej...


Janko

Lojze07

Dverbnik, zgleda, da ne verjameš Martinu, ki pri zadnjem prispevku ni priložil slik... Sicer jih tako rekoč vedno...

Ti pa zagotavljam, da je res, kar je rekel... Evo nekaj današnjih slikic mladih jurčkov...

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Lojze07

Marjeta, so tvoji lepotci s smrekovškega pogorja ali so tudi tvoji "Pohorci"???  ;D

Pohorje je, kar se gob in gobarjenja tiče, prečudovito - in nikoli (mislim: nobeno leto) ne razočara...

LP

Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

janko

LP

Lojze07 ali so na prvi sliki " ta rdeči" napadli... Prvič vidim ?

Pohorje je zame, kot bi Ljubljansko barje v celoti postavil v visokogosko planoto.
Namesto žab,ločja in drugih rastlin pa bi dodal smreke in bukve in dobil dodano vrednost.
Malo ste tudi bližje panonskega morja in klima je dobra.

Seveda brez lisice ne gre... Ta pa nima kaj dosti z gobami.

Uživajte, lepo vas je "videt".

Janko


Lojze07

Pozdravljen, Janko in seveda vsi ostali forumaši...

Če misliš s "ta rdečimi" na rdeče polže, ki so se nam razlezli po nižinah: ne niso isti. So pa po vrhu Pohorja ti, ki so na sliki, bolj ali manj redni gostje naših gobjih lepotcev.

Če si v Telekomu s "pticami delimo nebo", si pa v pohorskih gozdovih in planjavah s temi malimi polžki (pa vevericami, srnjaki in še kakšno živaljo) delimo gobe...  ;D

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

marjeta

Midva gobariva na smrekovškem pogorju. V vseh teh letih sva ga nekako vzela za svojega. Je dokaj dobra povezava na severno - koroško stran, ki je tudi zanimiva (med smrekovšim pogorjem in Črno na Koroškem). Je pa sedaj zelo zanimivo. Gobe se najdejo na vseh višinah. Te na sliki so iz 1200 - 1300 m. V dolini v bukovini, na 600 - 700 m - mešani gozd  (Korošci?) in še višje v smrekovini. Korošci so še neverjetno bogati z lisičkami, tudi čisto mladimi. Je pa res, da kljub vztrajnosti zakona ne kršiva...

ljubiteljica gob

Na Dolenjskem rastejo lisičke, so kar lepo začele po tem dežju poganjat. Marel še ni. Sem pa tja kaka golobička.

Dolenjci, Posavci - ste našli še kaj drugega poleg lisičk?

ipswich01

Selška in Poljanska dolina nič od nič kar se gob tiče....