Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

snežka

Anica,
zelo ste mi polepšali dan. Res sta posebna tale dva jurčka na zadnji fotografiji! :D
Kako pa je pri vas s snežkami? A je re konec za letos? Pa še niti prav rastle niso!
Lep pozdrav iz Maribora
Snežka

anica


G. Snežka lepo pozdravljeni!

Če sem iskrena moram povedat, da ne vem ali še bodo snežke ali ne. Jaz sem jih našla ogromno in to v
mojem iglastem gozdu - rasle so tri ali štiri dni. Po tistem pa več niti ena. Po mojih izkušnjah ne, ker snežke
niso kot jurčki, ki po malem rastejo vso poletje in jesen. Javim, če še bo kaj!

Pa še ena slikica z "martinove" gobarije. Ja v tistem vetru in dežju sem bila v gozdu (tradicija), ko sem
našla le tri uporabne jurčke, ostali so plavali v vodi! Tudi moja mačka se navdušuje nad jurčki!

bukvan

Jutri grem pogledat za snežke ,ki bi sedaj zopet morale pognat, saj je mrzlo in dovolj vlage.

Lemedis

Člani GD Ptuj smo bili danes na Goričkem, tako da vam lahko posredujem sveže informacije, da zimske kolobarnice/sivke rastejo, čeprav ne množično, najde se tudi še kar nekaj navadnih lisičk, lijastih in črnih trobent, tu in tam se najdejo še tudi dedi, turki, jesenski in borovi gobani ter kak borov glivec.

lp, Luka

Prepustimo se naravi, učimo se od nje!

bukvan

Kot sem včeraj napisal sem bil danes v gozdu, vendar v halozah še ni snežk.

PrviProgram

Z gobami še ni konec, danes našel prelepe Velike tintnice. Slik ni, smo jih že pojedli. Rastejo pa tudi vijolčaste kolesnice.

janko

LP

Hvala vsem. Leto je bilo zanimivo. Trenutno pobiram še paradižnike ki bodo dozoreli v časopisnem papirju. Listi so odpadli sedaj prihaja čas posebnih trenutkov. Pustimo se presenetiti. 

PanterLIV

Zanima me ali še kdo najde kakšne dežnikarice v tem času ali je že prepozno?

kragulj

Mislim, da se bo počasi iz borovih in bukovih gozdov potrebno preseliti v loke ob rekah...., kjer so že prvi primerki zimske panjevke, bezgove uhljevke, bukovi ostrigarji pa so izgleda že proti koncu?
lp,

kragulj

Še fotke.

matjazz

Poezija, Kragulj :)
Letos so pa hitro začele, moje prve že 23. oktobra!


kosarec

Pozdravljeni!
Danes sem v okolici Janč (Ljubljana) nabral lepe črne trobente. Drugih gob nisem našel.


bukvan

kako se pripravijo za jest zimske pabjevke

slavko

Zimske panjevke (Flammulina velutipes) so primerne za samostojno gobjo jed. Bodisi z jajčko, v rižoti, v omaki z rezanci in podobno.

Lep pozdrav,
Slavko

vrtna bučka

Prejšni teden sem še našla dve lepi mareli oz. dežnikarici. Čeprav je bila moja najdba verjetno čisto naključna...