Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

klavir

Še nekaj bolj uspelih fotografij z zadnjih potikanj po zimski naravi...




Bezgove uhljevke


Mladi bukovi ostrigarji...



lp

anica


VSEM GOBARJEM ŽELIM ZDRAVO IN GOBARSKO USPEŠNO
LETO 2013!  ANICA

kosarec

Srečno in zdravo 2013 in obilo lepih gob, kot bukovi ostrigarji krasne Klavirjeve reportaže!


milan

Vsem lisičkam in lisjakom želim veliko zdravja in sreče v letu 2013.milan   

Martin



VSEM GOBARJEM IN GOBARKAM ŽELIM DOST ZDRAVJA,SREČE TER OBILO GOBARSKIH UŽITKOV V LETU 2013.

MARTIN

martinko

Srečno in zdravo 2013, pa veliko gob in obilo zdravja.
Martinko

anica

 
Nekaj spominov iz oktoberske sezone, ko ni bilo časa za objave slik!
Upam, da ne boste preveč jezni! LP A.

Martin

 ;)
Anica zelo lepo očiščene gobe a jih že v gozdu tako lepo strebite.

Martin

anica

 
Odvisno od količine nabranih gob, v glavnem ja! Za vas g. Martin imam eno posebno sliko, bila je namenjena kot
čestitka za "martinovo", pa žal ni bilo časa , ker imam ravno na ta nori praznik r.d.. Mogoče pa za lepe želje še
ni prepozno!

LP A.

anica


Predlog o gobarskih vinjetah, je  verjetno šokiral marsikaterega gobarja.
Če bi bilo takšnih uspešnih gobarskih dni večkrat na leto rade volje kupim vinjeto.
To je moj letošnji rekord, nekaj več kot 15 kg, brez teže košar !

lp A.

jok

Ga. Anica !

Z vsem spoštovanjem !

Ampak omenjati krivičnost predloga uvedbe vinjet in hkrati kazati slike in se hvaliti s petnajstimi kilogrami jurčkov ( brez teže košar) ....

Najmanj neokusno, po zakonu pa ( nihče ne reče tega na tem forumu ) - obsojanja vredno in kaznivo!!!

lp

Janez

slavko

Jok, z vami se popolnoma strinjam.

Lep pozdrav,
Slavko

anica

Spoštovani g. Janez!
Najprej se opravičujem, ker sem vas ob tako pozni uri razjezila! Vendar sta resnici vedno dve, vaša in moja in če vam ni odveč preberite mojo.
Sem mogoče napisala, da sem proti uvedbi vinjet? NE Edino kar me pri tem moti, je to (samo moje mišljenje), da bo pobrani denar od vinjet verjetno prišel v roke tistim na vrhu,
(kot n.pr. pri humanitarnih org.) zelo malo bi ga pa dobili dejanski upravičenci. Verjamite jaz bi vinjeto kupila med prvimi. Komaj čakam konec februarja, ko začnem s pohodi po
gozdu, ko bodo pokukale prve marčevke. Jaz pač nisem "jurčkar", letno grem tudi več kot 200. krat v gozd - eni si kupijo škatlo cigaret, gredo v gostilno na kavo, jaz pa dam
5-10 E za benzin do prvega gozda (in to pri skromni penziji), in verjamite mi marsikdaj se vrnem s prazno košaro, meni je važno samo to, da sem v naravi, da nabiram kondicijo,
da občudujem gozdne živalce. Lansko leto sem si na kredit kupila računalnik in fotoaparat, da bi lahko sodelovala na vašem zanimivem foromu, šele zdaj pozimi osvajam znanje
iz tehnike, zato z zamudo objavljam slike. Poleti, ko so gobarji iz Gor. in Dol. objavljali slike v plastičnih zabojih večinoma neočiščene, jih pa niste obsojali in kaznovali. Kot povsod
je pa tudi med gobarji nekaj tekmovalnosti. Sicer pa za informacijo jaz gobe nabiram na Madžarskem (pri nas sem imela preveč preluknjanih gum), tam pa zaenkrat ni vinjet
in omejitve kg.

G. Janez v znak sprave vam pošiljam eno slikico, ugibate lahko na katero barvo gobic bo šel polžek!   LP A.

Martin

 :-\
Anica super fotka.

G JANEZ-  z vsem spoštovanjem. Ampak predn naši pametnjakoviči,ki skrbijo za te zakone za gozdove uvedejo vinjete. Naj rajši poskrbijo za ljudi,ki uničujejo gozdove ja orjejo z kroserji,po njih mečejo cele prikolice smeti,v njih brcajo gobe mečejo pločevinke gozdarji puščajo oljne kanistre v gozdovih vse to in še več.
Tud lasniki gozdov so za bruhat tud oni stare stvari kar v gozd spustijo hja stare sode kako peč saj je njihov gozd si mislijo.

Pol pa bo negdo rekel,da sem jaz naredil več škode,ker sem parkrat na leto imel srečo in sem nabral 5,8ali 15.kg jurčkov seveda ni to na enem mestu nekaj na šumiku nekaj na pesku nekaj na kapli .Noben gobar,ki ima srečo in parkrat nabere večjo količino gob,kot je dovoljena ne nardi niti najman tolko škode kot banda,ki sem jo prej omenil .

Da naj omenim gobarji,ki ne čistijo gob jih nosijo v vrečah in mečejo pločevinke so starejša populacija,ki mislijo,da so pametni in češ sam za juhico bom nabral ne rabim čistit on more ker bo nabral 5kg.hja nevem nevem gdo dela večjo škodo.

Bom dal dve sliki gor pa mi povejte gdo dela večjo škodo (slika je z pohorja in sem teren sam z lastnim prevozom očistil in je bil drugo leto spet enak.

MARTIN

buco

Srečno in zdravo npvo leto vam želim .
Lp Boštjan