Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

Katarin

Na Duhu na Ostrem vrhu rastejo kar sredi ceste, v gozdovih pa so že pobrane.

SLOjurcek

Lep pozdrav. Sem nov na forumu vendar že nekaj časa zelo rad nabiram gobe in s tem sprostim telo kot tudi začutim večje notranje zadovoljstvo. Zanima pa me sledeče. Kaj mislite, kaj se bo dogajalo v naslednjih dneh z gobami (jurčki) glede na to da imamo danes obilno deževje v naslednjih dneh pa je napovedano sonce in s tem tudi posledično zvišanje temperatur. Hvala za odgovor

kepa

#797
Včerajšnja bera na Pohorju. Zraščenke v smeri sv. Tomaž. :)


Lojze07

 ;D Bratfran, nam zaupaš še to, na katerem koncu si praznil Pohorje in napolnil košarico???   :angel: ;D

Vse dobro!

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

uli

Končno za eno juho

slavko

SLOjurcek, september in oktober sta meseca, ko raste največ gob. Zato se bo gotovo še dogajalo.

Lep pozdrav,
Slavko

rok

Moja dopoldanska bera :)

turki so začeli poganjati, jurčki pa še bojo :)

lp

Rok

Ana5

Lep pozdrav vsem. Sem nova na forumu in že nekaj časa gledam vse te prekrasne slikice. Danes sva z možem nabrala cca 50 jurčkov na štajerskem koncu.


lp - Ana



koli

Živjo vsem!

Danes na Dolenjskem (Dobrepolje)...kar nekaj jurčkov in precej dedov, najlepša dva sta na slikci!  :laugh:

Uživajte!

GobarAmaterZaenkrat

Dons spet kr lepo za juhco pa se kej spet, prvič letos našel tudi eno lisičko, nabiral sm v blizini medvod, gob še ni prav dosti, no pa vendarle se je na poti nazaj le našlo nekaj lepotcev:) pa lep gobarski  pozdrav..:)




janko

Lp

Lepi gobani ni kaj čestitam.

Janko

kosarec


Da ne bojo samo jurčki na sporedu. Danes nabrani cigančki po okoliških borovih hribih Ljubljane:



Zdaj je njihov čas. Par dni bodo še rasli.


Te zanimive so pa iz gozdov okoli izvira reke Krke, pa jih ne poznam:

Velike so bile za razprto dlan (sem pozabil priložit kakšen referenčen predmet)


Lističi zgornjih:









slavko

Na prvih dveh fotografijah od zgoraj navzdol je žametna podvihanka (Paxillus atrotomentosus), užitna. Značilen je žametast bet, ki je temno do črnorjave barve. Na spoodnjih dveh slikah pa je sluzasta širokolistka (Oudemansiella mucida), sicer užitna, vendar precej sluzasta.

Lep pozdrav,
Slavko

Aleks

Pozdravljeni

A lahko kdo prosim pove katera vrsta gob je to. Nikakor ne uspemo najti vrsto.

slavko

Na fotografijah je kostanjasta polstenka (Xerocomus badius), po domače kostanjevka, ki je užitna in okusna goba.

Lep pozdrav,
Slavko