Determiniranje 2017

Začel/a klavir, 01 Januar 2017, 00:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Leedo #272, na posnetkih je bresadolov kukmakovec (Leucoagaricus americanus), ki je pogojno užitna vrsta gobe.

Lep pozdrav,
Slavko

robert11

tele gobe so rastle na bližnjem travniku, pa niso verjetno kukmaki?
lp, robert

enastajerka

Ojla!
Spet bi prosila za pomoc. Za spodnje gobice sem mislila, da so mekinaste mlečnice,a nisem vec sigurna. Doma jih ze ves cas ovohavam, pa semi zdi, danimajo tistega tipicnega vonja...sem pa jih nasla nekaj ziher pravih..in se mi je zdelo, da so iste-ceprav se mi zdaj zdi, da imajo te rahlo vidne obroce-kolobarje na klobuku..skratka..prosim za determinacijo:))
 
Lp, Mojca

slavko

Mislilm, da ste našli rdečerjavo mlečnico (Lactarius rufus), ki velja za pogojno užitno vrsto. Vendar je ne bi priporočal za uživanje.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

robert11 #286, našli ste enega od kukmakovcev (Leucoagaricus). Verjetno rožnolistni kukamkovec (Leucoagaricus leucothites), ki je užitna vrsta gobe.

Lep pozdrav,
Slavko

enastajerka

#290
Spet najlepsa hvala :)
Sem se pa še sponnila, da sem slikala nekaj majhnih gobanckov, pa me zanima ce bi se morda ze dalo dolociti kateri bodo zrastli? Beti so bili na dolocenih delih malo rdeckasti - bodo morda leponogi gobani zrastli ali pa bi morda lahko bili tudi rumeni gobancki? Bilo pa jih je kar precej in se vsi tako majhni..no do jutri lahko da ze bodo imeli lepo velikost, zato pa bi bilo fajn vedet.....:)

   
Lep pozdrav

Bobo801

Pozdravljeni.katera goba je to?je uzitna?je pa sluzasta po vrhu..

Bobo801

...

bojan

Prosim za pomoč oz. odgovor  #238 dne:: 11 september 2017, 13:59 .

Lep pozdrav
Bojan

bojan

rosim za pomoč pri identifikaciji gob na priloženih fotografijah.

Za odgovor se vam že vnaprej lepo zahvaljujem.

Lep pozdrav
Bojan

driska

Pozdravljeni, zanima me katera goba je to?




rasla je zraven orjaških dežnikov, ki jih poznam. Hvala

007agent

#296
Pozdravljeni, navadno se izogibam teh gob, razen v družbi nekoga, ki jih pozna, vendar so tokrat tako bujne in lepe, da nisem mogel mimo njih. Prosil bi za determinacijo. Hvala :)

PravaBiBa

Imam vprašanje za moderatorja.....običajno na vprašanja o determiniranju odgovarja slavko...kdo je slavkos, ki ima skupaj ene 7 objav in determinira? Če je vprašanje neprimerno ga zbrišite.

Urko

Pozdravljeni!

Zanima me, katere so te gobe s temno rjavimi trosi, ki je na travniku rasla zraven teh šampinjonov na sliki.




Hvala.

Urko

Joj, se opravičujem za tako veliko sliko.