Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

Kaj si nabirala borovnice in videla gobane na Komnu na Krasu ali katerem drugem Komnu  ?

Sam sem jih pred 30 leti nabiral pri Dekanih, Pobegih - pri Kopru.  Kje vse - še s skale polne maha so debeli veliki ven rasli, neverjetno, no ...

Robert - ludnica, kaj  ?  Ovi pa nabirajo.  Ej, ko si iz Miklavža - pokliči še enkrat na  041 204 117 grema kaj skupaj v lov na Pohorje.

Dober ulov vsem ...

Sfinx

Spet samo lisičke. ampak glede na dolžino sprehoda teh kar veliko in take lepe velike Nabrala .prb 1.5kg

nova gobarka

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 02 Avgust 2015, 13:57
Kaj si nabirala borovnice in videla gobane na Komnu na Krasu ali katerem drugem Komnu  ?

Sam sem jih pred 30 leti nabiral pri Dekanih, Pobegih - pri Kopru.  Kje vse - še s skale polne maha so debeli veliki ven rasli, neverjetno, no ...

Robert - ludnica, kaj  ?  Ovi pa nabirajo.  Ej, ko si iz Miklavža - pokliči še enkrat na  041 204 117 grema kaj skupaj v lov na Pohorje.

Dober ulov vsem ...

Ne, na Krasu, Komen ( Tudi Kamen mu pravijo) je v zgornje savinjskih hribih. Visok je cc. 1700 m, jurčki so pa rasli nekje na 1500 m. Travnik, Komen, Smrekovec....

Ja, pred leti so gobani rasli povsod, si jih kar iz avta videl, če si se vozil po gozdnih cestah. Sedaj pa je toliko "gobarjev", da imaš srečo, če najdeš kakšnega. :)

srf

Pred enim tednom dva jurčka na Pokljuki in cca 2 kg lisičk, včeraj z lisičkami pokril samo dno košare, ob 10 čisto obupal, bilo več gobarjevkot gob (nabiral od 1650nm). Potem šel pod Košutno na nm 1200 na poznanih mestih nabral 3kg lisičk. Pognale bisernice, parkeljni, rdeče golobice, o jurčkih ni sledu

Sent from my A0001 using Tapatalk


Andrej Banko

Lisičke, lisičke, lisičke... povsod polno ! Zdaj se jih pa že kar malo prenajedel.  :P
Pa razne golobice tudi srečujem in pa sirovke/mlečnice ...
Žal pa res kar malo pogrešam jurčke. Sem v zadnjih 14 dneh pregledal večino terenov,
kar jih poznam ( večinoma osrednja Slovenija in Gorenjska ), pa praktično nič.
Do današnjega dne sem jih letos našel točno 6.
Saj so tudi ostale gobe užitne in dobre, pa vendar je za večino nabiralcev verjetno ena največjih radosti,
ko zagledajo tistega debelega, rjavega bučkota, kako gleda iznad listja ali iglic.
Oči človeku takrat kar zažarijo, saj verjetno razumete...  ;)



Jagoda

Pozdravljeni vsi, danes sem se prvič prijavila, prebiram vas pa že ene dve leti, malo da izvem, če kaj raste v hosti in tako... :)
Sem pa z Dolenjske, okolica NM, nabiram nekje na 300-400 m nadmorske...no, samo da sporočim, da je zelo šibko v gozdu. Danes ena pest lisičk, prav tako v soboto. Drugega nič. Od jurčkov niti J. Res ne vem, kaj bo to letos, da se ne bo ponovila lanska (ne)bera?

Ta Pravi Gobar

#351
Jagoda ...

Dobrodošla na forumu. Bomo kake dobre fotke videli ..

Jaz sem predvsem Pohorski gobar.  In moram ti sporočiti, da je za razliko od Dolenjske bila lanska sezona na Pohorju od sredine Julija do začetka Septembra odlična. Jurčki rasli kot zmešani, sem imel v 3 - 4 minutah polno košaro.

Predlani in leta 2012 pa je bila sezona September - Oktober.

Edino leta 2011 je bilo slabo, samo malo Avgusta in potem po prvem snegu konec Oktobra.

Pa dober ulov, menda ja bo kaj te dni prišlo ven ???

jurcek9

MOGOCE KDO VE KAKO JE KAJ Z GOBAMI NA GORENJSKEM OZ. BOLJ NATANCNO V BESNICI? :)

rajc0028

Citat od: jurcek9 dne 04 Avgust 2015, 15:56
MOGOCE KDO VE KAKO JE KAJ Z GOBAMI NA GORENJSKEM OZ. BOLJ NATANCNO V BESNICI? :)

Jaz vem kako je. ;)

joze60

LIŠAL SEM DA NEKAJ DOGAJA NA POKLJUKI

robert11

Pozdravljeni
Danes spet pogledal v haloške gozdove. Še vedno brez kakršne koli gobe. Glede na to, da je listje že suho, pa da je napovedana vročina, mislim da pred kakšnim daljšim deževjem v halozah ne bo kaj za nabrat.
Lansko leto je bil julij v halozah zelo bogat z jurčki. Letos bo pa mogoče jesen.
Lp
Robert

ljubiteljica gob

tako, na dolenjskem je zaenkrat bolj miloščina, na žalost. sem upala, da bo vsaj po tem dežju kaj pognalo, pa zaenkrat slabo kaže. glede na to, da tukaj prebiram, da se iz lisičk skoraj gnoj dela, sem imela res upanje, da jih kaj naberem, saj so to meni osebno najljubša goba. pa žal niti ene... niti ene... zaradi okrevanja po eni poškodbi je bilo kar malce mučno gobarit... sam k sem imela skoz lisičke pred očmi sem stisnila zobe... samo na žalost se tokrat ni izšlo. pa drugič, kaj naj rečem...

Martin

 ;)pozdrav

Dobrodošla Jagoda na forumu :P  , če ga že spremljaš dalj časa veš približno kje gdo gobari od nas. Lansko leto je za mene bla tud dobra sezona . Gob je res blo obilo tud jurčkov a so bli zelo slabe kvalitete črvivi gnili in premočeni preveč deža. A kot sem že napisal letošnje leto ni nič nenavadno večkrat je bilo že tako, da ni bilo jurčkov do začetka septembra nič (to govorim seveda svoje izkušnje) a je pol bil skoraj do novembra pravi bum z jesenskimi gobani.Tako da gobe bodo brez skrbi.

Ta Pravi Gobar-jaz na tvojem mestu nebi tako veselo objavlal takšne količine nabranih gob kar z kilažo :-\ :police:

Lp
Martin

Roberts

Pozdravljeni!

Jurčkov ni na plano, sem pa našel enega precej "zdravega" gobana.
http://www.mojalbum.com/grimm/gobe/foto/22585201

Pognali pa so travniški kukmaki, tole so včerajšni, ki pa so bili precej črvivi -
http://www.mojalbum.com/grimm/gobe/foto/22585203

In še lanskoletni, ki pa rastejo na istem terenu. -
http://www.mojalbum.com/grimm/gobe/foto/22585609

lp

jurcek9

Citat od: rajc0028 dne 04 Avgust 2015, 16:10
Citat od: jurcek9 dne 04 Avgust 2015, 15:56
MOGOCE KDO VE KAKO JE KAJ Z GOBAMI NA GORENJSKEM OZ. BOLJ NATANCNO V BESNICI? :)

Jaz vem kako je. ;)

IN KAKO JE=)