Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

enastajerka


No pa še moja skromnost od danes...(skromnost glede na količino jurčkov,ki jih eni najdete) Ja, zraven je kraljevski goban.. ::) Ko sem ga pobrala,sem najprje mislila,da je navadni jurček, saj je poleg njega bil eden, pa še tak postrani je rasel in bil na eni strani bolj svetel...(prva fotka pod skupno) Ful zanimiva pa mi je tudi zajedalska polstenka - pred kratkim sem prvič videla fotko tu na spletni strani, danes pa slučajno prvič našla v živo :)

Sem pa res presenečena,ko vidim kolk jurčkov eni najdete..ne morem verjet... Čestitke vsem..čeprav sem fauš :P

Lp

jurčkoljub

Hahaha Marjetka zgleda da sma bila praktično na istih placih...tudi jaz sem namreč bil tam kot ti praviš, jaz sem sicer našel v eni luknji par komadov ampak to je pa vse.potem sem bil še v Logarski in tudi podobna slika. Jutri sem hotu it na Pohorje pa me je sedaj Ta Pravi gobar prepriču da ne grem ;D

urli

Marjetka sem iz Hruševca, če sva se velikokrat srečala na Resevni(ko so rezali gume si avto puščala na drugi strani),če sva se dvakrat
srečala v megli na Travniku potem si prava.
lp urli


slavko

enastajerka #420, želel bi vas opozoriti, da je kraljevi goban (Boletus regius) zaščiten in ga je prepovedano nabirati. Prosim, da preverite našo spletno stran, http://www.gobe.si/Gobe/ZasciteneGobe, kjer so opisane vse zaščitene vrste gob, ki jih je prepovedano nabirati.

Lep pozdrav,
Slavko

alenka29

Pozdrav prvič letos:)
Do sedaj pri meni- jurček 0.
Je pa bila moja teka včeraj na pohorju, črno jezero, osankarica.....sami lepi mladi nič črvivi. Med 5 in 7 cm,  2kg in še malo preko;)
Me mika, da zavijem:))
Uspešno gobarjenje vsem.

alenka29

Teta:)

Poslano z mojega SM-N915FY z uporabo Tapatalk


mato2

Citat od: slavko dne 10 Avgust 2015, 12:18
enastajerka #420, želel bi vas opozoriti, da je kraljevi goban (Boletus regius) zaščiten in ga je prepovedano nabirati. Prosim, da preverite našo spletno stran, http://www.gobe.si/Gobe/ZasciteneGobe, kjer so opisane vse zaščitene vrste gob, ki jih je prepovedano nabirati.

Lep pozdrav,
Slavko


Poslano z mojega GT-I9082 z uporabo Tapatalk


enastajerka

Citat od: slavko dne 10 Avgust 2015, 12:18
enastajerka #420, želel bi vas opozoriti, da je kraljevi goban (Boletus regius) zaščiten in ga je prepovedano nabirati. Prosim, da preverite našo spletno stran, http://www.gobe.si/Gobe/ZasciteneGobe, kjer so opisane vse zaščitene vrste gob, ki jih je prepovedano nabirati.

Lep pozdrav,
Slavko

Vem, da je zaščiten..zato sme pa še posebej povedala, da sem ga našla poleg navadnega jurčka in sem mislila,da je navaden..na eni strani je tudi bil čisto svetel in postrani je rasel, tako da najprej nisme niti videla da je tale...
Pa itak sem ga prvič v življenju našla, tako da mislim,d abi ga v vsakem primeru pobrala, da ga enkrat probam.
Sem že videla seznam in vem katere gobe so zaščitene..hvala za opozorilo.

LP,
Mojca

marjeta

Ja Urli, zdaj pa mi vse štima. Sem ta prava in ti si ta pravi. Še veliko gobarskih užitkov, upam da vsaj v jeseni. Pa za našo Resevno si lepo napisal. Res je še vedno najboljša.

Lep večer
Marjeta

robert11

pozdravljeni
tudi jaz sem ta vikend šel malo na pohorje.
okolica areha je bila res prazna, sem pa kar nekaj jurčkov nabral v okolici črnega jezera. so pa bili, tako kot je napisal mato, lahki kot da bi bili iz stiropora. se vidi da ni dovolj vlage.
treba bo počakat na kakšne padavine, potem pa bo veselje v gozdu.
lp
robert

robert11

pa še to sem bil prijetno presenečen v gozdu cel vikend. za najt je tudi veliko drugih gob, od več vrst neužitnih gobanov, polstenk, podvihank, golobic.... vse te gobe so bile "cele". res lepo za pogledat. v jeseni ponavadi skoraj ne vidim cele gobe, pa čeprav je že na prvi pogled neužitna. mislim, da smo sedaj v gozdu bolj "pravi gobarji", jeseni pa očitno v gozd zavije vsak človek in tiste neužitne izruvajo, pohodijo in uničijo. res škoda za tako ravnanje
lp
robert

mato2

Pozdeav vceraj meli druzinski izlet na pohorje in rezultat dobrih 6kg lepih sicer lahkih jurckov . Vceraj probo dodati slike preko tapatalk a mi na 70 procentih prenosa zabremza lp mato

jplibersek

Se splača iti na pohorje? ???

robert11

jez pred naslednjim dežjem ne grem. je precej suho v gozdu in se je rast ustavila.
sicer pa so temperature na pohorju okoli 22°C, kar pa je za lep sprehod in ohladitev sila prijetno.
lp
robert

mato2

Jaz pa še jutri grem saj sem proti klopnemu vrhu na severnih lokacijah najdeu kar lepe in mlade jurčke pol pa teden dni morja od četrtka do četrtka

lp mato