Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

#780
Kamerat ...

Bravo, našel ste enega črvivega Jurčka v 6 urah.  To je vsekakor neskončnokrat več kot jaz - ki nisem niti enega videl zadnje čase.

Pa mislim, da na Pohorju letos tudi več ne bo nobenega.

Alenka, Bravo, ni kaj.  Se vidi, da te nižje goše - na par 100 metrih nekako drugače funkcionirajo, kot Pohorje nad 1000 m. Žal nimam nobenih placov tam pri vas.

Lp,  TPG

Kamerat

Letos sem bil štirikrat na Jelovici - julija sem dobil 5 jurčkov, avgusta 1,5 kg, v začetku septembra 6 kg(od 6 kg so bili 2 kg užitna) in včeraj nič. Lani pa cca. 20 kg.
Letos je res katastrofa. Ta teden pa grem pogledat še v Brkine (Primorska).
Javim.

LpD

rotor


Martin

 :D :D :D :D

Alenka ha jaz pa vem kje sta nabirala -a bol ob meji al pr preži he.kaj sta mela same črne.

lp
Martin

tinček

Dva dni nazaj sem gobaril v okolici Lenarta in vam povem nič od nič juretov.nekaj cigančkov in eden kozjenogi m.
     LP

alenkam1984

Martin ha ha ha ha ;))))

MIČO

Zdravo

Včeraj sem tudi sam šel (zadnjič letos)pogledati kako izgleda v gozdu!Našel sem slabih 0,5 kg lisičk in nekaj jurčkov - 3 popolnoma zdrave.Nabiral sem jih od 900 do 1200 nmv!Očitno pa jih letas ne bo več saj je v gozdu popolnoma suho,za naslednje dni pa napovedujejo tudi bolj nizke temperature!


lp MIČO

Martin

 :D ;D

SUHO- noja ampak deža pa res ni potrebno zaj več da bi gobe rastle, ja nekaj malega še bo kaj dosti pa ne to pa je res

Lp
Martin

robert11

pozdravljeni
sem danes šel na hočko pohorje, pa je v gozdu že prav suho. listje šelesti!
našel sem 3 suhe lisičke. sicer so pa tudi ostale gobe že suhe. o jurčkih ni sledu.
sicer sem pa nabral kostanje, jih je na tleh kot da jih je nekdo natrosil.
lp
Robert

Ta Pravi Gobar

#789
Yo, Robert ...

Je suho, ha  ?

Lani ob tem času najvišja sezona.    No, tak je letos - posebno.

Oglasi se kaj pri PIZZERIJI MOM, da se spoznamo.  Morda še letos kaj skupaj naberemo - imam place na Pohorju, kjer so superdebeli kostanji, pa ni ljudi tam.

Lp,  TPG

robert11

OJ, dobra ideja srečko. bom se drug teden oglasil. kaj rečem kar zate v piceriji?
lp
Robert

Ta Pravi Gobar

#791
Yo...

Tako ja, kar zame, me vsi poznajo.

Lp, TPG

kragulj

Tega (letos redkega) lepotca pa si lahko jutri v živo ogledate na gobarski razstavi GD Ptuj. Več na www.gobarskodrustvo-ptuj.si
lp

ljubiteljica gob

mislim, da se letošnja gobarska sezona več ali manj zaključuje. na nekaterih delih slo je bilo gob v enem času obilno, onekod pa se niti začelo ni. rezultat za letos je tako kakšen kilogram gob v skrinji, nič več.

Ta Pravi Gobar

Bo menda kar držalo, slabo kaže ...

No ja, od sredine Julija jih je - Jurčkov - bilo kot smetja ...  V začetku Septembra pa se je končalo s črvivimi ostanki ...

Morda bo kaj s sneškami.   Jih na Pohorju že 15 let nisem našel, kakih par, od polžev požrtih.

Lp vsem,  TPG