Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

Triglav

Pozdravljeni
Še vedno se kaj najde
Gobarski pozdrav
                         Peter   

Ta Pravi Gobar

Je še kdo kaj po vrhu Pohorja našel ?  Teden dni nazaj sem bil vse suho do amena ... Menda ni več nič ?

Bil sem par dni nazaj v gozdu pri Marjeti, prazno, suho, nič ...


TopCat

Pozdravljeni,

na mojih placih (SZ od Lj), se najde še zelo veliko raznovrstnih gob... Tudi mladi gobani, lisičke, sirovke, golobice (eksplozija le-teh  :P), borovi glivci, črne trobente, slinarji, redke kostanjevke... In gobe, ki jih sam ne poznam.  ;)
Se pa opravičujem za le dve slikci! Telefon mi je nekaj nagajal.  :'(

Lp.

enastajerka

Ja, na Pohorju se še vedno veliko najde. Včeraj v dvoje nabrane 3 košare jurčkov. Res se ne najde na enem mestu vec toliko gob kot prej, ampak če se na par mestih ustaviš in povsod malo pregledaš, se najde. So sicer objedeni od polzev, črviv pa skoraj noben...v nizjih predelih so letos skoraj vso sezono bili črvivi,na zunaj pa ful lepi.. ampak raje imam prvo varianto, čeprav torej na prvi pogled ne zgledajo preveč privlačno. So pa tudi fejst izsušeni, nekateri imajo klobuke čisto razpočene - ampak tako jih je vsaj lažje čistit..Sicer se pa najde tako veliko starih, kot tudi mladih. Nekaj slikic...Lp

Ta Pravi Gobar

Enaštajerka, hvala za info.  Sem bil danes po 12. uri na Arehu pa mi ravno iz gozda dva starejša prideta naproti, vsak pol košare, ampak stanje katastrofa ... res nič lepe gobe.  Sem hodil kake 2 - 3 ure, 15 komadov lepših sem pobral ... Je suho nimaš kaj, male imajo po kaj vem 5 dkg če bi bil dež dober bi te imele po 20 - 30 dkg mislim pa večje debelejše bi bile seveda.  Nekaj je, ni kaj za tako suhe  razmere kar. 

AMPAK OPOZORILO :  HODIM 20 LET NA AREH IN DANES SEM PRVIČ PRINESEL KLOPA IZ GOZDA, MI JE HUDIČ PO DLANI GOR LEZEL NA TEJ VIŠINI NIKOLI NOBEN KOLEGA NI DOBIL KLOPA TAK DA EVO KLIMATSKIM SPREMEMBAM PRIMERNO  -  KLOP   !!!!!

Pazite nase pa lep pozdrav vsem   :)

Martin

 :o
Pozdrav

Včeri sem malo iskal mesnatovce na Korooškem in ja še se najdejo lepi primerki pa tud goba kakšna se najde..

Martin

 ;D
Tale lepotec a me je dans presenetil doma med nabiranjem kostanjev......Mislim da bodo še rastli če bo kaj dežja..........

Lp

Martin
GOBAN

janko

LP

Lepa slikca...

Janko

Triglav

Pozdravljeni,
V gozdu se poleg kostanja, ki je letos zelo obilno obrodil, se še vedno najdejo lepi primerki gob. Sezona se še ni popolnoma končala, kvaliteta gob pa sedaj skoraj v ničemer ne zaostaja za višje ležečemi tereni in to popolnoma brez odpadka
LP Peter

janko

LP

Ob obilici lepega kostanja pa se najde tudi...darilo.
Veliko je zelenih mušnic, golobic.



sabincica

Pozdravljeni....sem na hiterco skočila v gozd...je bil nekdo pred mano zeeelo priden ;D ;D
No nekaj pa se je našlo...male pa sem pustila za drugič- petek...sem pa nabrala polno košaeo res lepega in zdravega kostanja.
Bova jutrics tamalim pekla...se že veseli jaz pa tudi.

Je pa v gozdu kar nekja vrst gobic pognalo. Po večini mlade in zdrave.

Prilagam še nekaj slikic...

Lp, S
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Ta Pravi Gobar

Glih z Areha - na enem mestu kup jurčkov, tudi mladih, pol pa še samo ena lepa ... Precej starih jurčkov za seme ... Mislim da je to to za letos ...

Če pa kdo piksne zbira :  na Žigartovem vrhu precej podirajo bukve, vsepovsod zelena piksna od piva, se lahko kar nabere ... Enako pod Zarjo pod cesto kjer je stalno polno avtov, tudi piksn menda za kako prikolico jih bo.  Mislim da bi bilo dobro kak pregledat gobarje preden stopijo v hosto - kaj nesejo s sabo. 

Ma enostavno prepovedat nosit s sabo drugo kot obvezno opremo pa bo.

Mater ko ga dobim da vrže se bo vsa nabrana jeza in sovraštvo točno v njega spravila  !!!

Pa kot vedno zadaj za Ruško kočo tudi danes po 14. uri  4 kroseristi po sredini gozda hublajo - to mora biti nekak turistično organizirano, nekdo mora to posojat budalam ker so vsi 4 motorji enaki, vse obleke, in tudi čelade popolnoma enake  !!   Vedno se tu peljejo proti Bajgotovi grapi, pol pa dol proti Šmartnu.

počasna

en moj gobarski plac še ni uničen ... je pa to prostor, kjer sem pred dvajsetimi leti, ko sem začela gobarit, pobrala za eno vrečko flaš in plastenk ... potem pa začela verjeti v gobarskega boga ... točno tu mi nastavlja jurčke