Determiniranje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:53

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Mislim, da je na posnetku Pholiota lenta.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

Mislim, da je na posnetku en od skutovcev (Postia). Lahko bi bil Postia tephroleuca.

Lep pozdrav,
Slavko

msimerus

Pozdravljen g.Slavko

Se opravičujem ker vas zopet gnjavim, ampak zaupam vašemu mnenju ...našel sem te lepe gobice, samo ne vem kam pašejo :)








msimerus

Pa še tota gobica katera je...hvala :)













slavko

#351
msimerus, na zgornjih posnetkih je vijoličasta kolesnica (Lepista nuda), ki je pogojno užitna. Na spodnjih posnetkih pa mislim, da je poprhnjena livka (Clitocybe nebularis), pogojno užitna.

Lep pozdrav,
Slavko

slavko

BubikolRamios posnetek je podoben oranžnemu sirovcu (Tyromyces kmetii).

Lep pozdrav,
Slavko

Triglav

Na vrtu je zrasla goba na sliki, prosim za pojasnilo katera ? Hvala za odgovor.
LP Peter

slavko

Na posnetkih je hrapava trnovka (Echinoderma asperum), ki je neužitna.

Lep pozdrav,
Slavko

Izberite uporabniško ime

Pozdravljeni,

Zanima me če so tele gobe užitne in kako se ji reče. Zdijo se mi kot kostanjevke ali slinavke. Koža iz klobuka ne gre dol.
Prosil bi za hiter odgovor ker imam gobe doma da vem ali grejo na humus ali v zmrzovalnik in da jih čimprej obdelam. ;D

Hvala za pomoč!

Lep pozdrav
T












klavir

Po sliki sodeč gre za kostanjastega gobana (kostanjevko), dobro užitno gobo. Vse cevarke, ki imajo pod klobukom belkaste ali rumene cevke in ne pečejo ali grenijo, so užitne, sploh nobena med njimi pa ni strupena...

lp

mazerunner



Mogoce ve kdo kaj je to? Razmnozile so se mi na travniku in padam kot koza po tleh, ko po nesreci stopim gor, ker mi spodrsne. Vcasih sem videla kaksno in nisem posvecala pozornosti. Zdaj jih je pa vec kot trave. Bi lahko bile strupene za zivino?