Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Menim, da ni razloga za paniko.

Miši so se namnožile zaradi toplega marca. Zato prva zalega ni poginila in razlog je nepretrgano in nemoteno razmnoževanje miši. Najbolj bodo poseldice občutili v kmetijstvu. Mišja mrzlica je virusno obolenje, ki se prenaša z urinom miši. Mislim, da so bolj ogroženi ljudje v urbanem okolju, kjer se ne vrši sistemska deratizacija. V tem članku http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042537948 piše, da je veliko miši na Pohorju. Zato je za gobarje priporočljivo, da ne uživajo surovih gob.

Lep pozdrav,
Slavko

snežka

Hvala gospod Slavko za vaš odgovor!

Po šihtu ga mahnem naravnost v gozd!  ;)

Lp Snežka

MIČO

Citat od: Lojze07 dne 26 Julij 2012, 18:02
Bravo, Anica - in vse najboljše za god!

Bravo, MIČO!

Lahko povesta vsaj regijo, kje je vse to bilo najdeno?  ;D

LP

Gobe nabiram na Gorenjskem.

lp MIČO

gobar666

Jst sm bil tudi danes,in nism dočakal letošnjega rekorda :'(,kot sm ga pričakoval ta teden oziroma do danes,čeprou sm bil ta teden vsak dan prvi v gozdu ;D.Izgleda,da bo za vikend pri nas bum,vsaj tako kaže,sam na žalost ali srečo grem spet za 10 dni na morje,tko ,da upam ,da bo še kaj akcije ,ko se vrnem ::)Uživajte v gozdu in želim vsem gobarjem čimveč nabranih in pojedenih gob :laugh:..Ewo še slikica od danes,lep pozdrav



mato2

lep pozdrav iz stajerske danes biu na klopnem vrhu in sumiko in še je malo prezgodaj za dobro bero. Nabrau sem slab kilogram jurčkov pa še to po sreči ker jih je bilo 8 na enem kupu . tako da še bo treba malo počakat na pravi bum na pohorju 



Uploaded with ImageShack.us

lp matej

Gobar88

Nekaj lepotcev danes z goričkega :)
sicer ni nevem kaj ampak bo.. 2 uri hoje nekje 15 jurčkov, na poznatih terenih.






kragulj

Pozdravljeni,
tudi jaz sem s kolegom danes šel malo na teren, predvsem po vzorce za jutrišnjo razstavo v Žamencih.
Zraven vzorcev pa je bilo najdeno tudi nekaj lepotcev...
lp,

hugo

spoštovani gobarji
od zdaj se bom aktivno vključeval v temo gobarjanje 2012 seveda s slikami.
forum spremljam že več kot dve leti,lani sem se prijavil,vendar sem samo spremljal informacije nisem pa bil aktiven.
včeraj na goričkem 12 jurčkov,8 marel.žal nimam slik.
mato,martin,gobar 23,in še par forumašov so spoštovanja vredni.
gospa anica jaz sem vam verjel in ne vem kdo ima kaj proti "penzionistom".prvo kot prvo si naj penzijo zasluži.,maćka 27 ,če bi bila na štajerskem vam bi z veseljem pokazal par "placev",upam da se vas bo kdo na gorenjskem "usmilil".
mato,haloze nula.   LP




anica

Včerajšnja runda gob :-D

Lojze07

Krasno, Anica. Čestitke!!

Predvidevam, da ste z Gorenjske oz. da so vsi ti lepotci od tam. Je tako?

Bravo pa tudi vsem ostalim, ki ste že uspeli "prešaltat" na jurčke...  ;D

Jaz sem še namreč bolj ali manj zgolj na lisičkah...  :'(

LP

Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

Martin

 ;)

Bravo vsem za najdbe ,Matej glavno ,da si vsaj nekaj našel ha jutri grem spet v akcijo na pohorje malo za matejem pobrat hec. :angel:

Lojze lepe lisičke jaz pa jih ne najdem nikjer

Lp
Martin

anica

 Pozdrav vsem gobarjem!

Končno malo časa med gledanjem otvoritve olimpijskih iger, ki bodo sigurno motile moje gobarske pohode.
Šport je pomemben del mojega življenja. G. Lojze napaka, žal nisem iz Gorenjske, ampak iz Prekmurja.
Pri nas so po lanski slabi jesenski sezoni končno začele rasti gobe. Zato je v gozdovih prava panika. Danes
sem pred 6. uro prišla oz. se pripeljala do 30 km oddaljenega gozda, tam kjer so gobe iz včerajšnje slike
tam je pa že bilo parkiranih 12 avtov in 6 koles. Tam so mi lansko sezono prijazni domačini prerezali kar
dve gumi na isti dan, pa ne samo meni še kar nekaj gum je nastradalo. Zato sem se danes kar obrnila in
šla drugam, kjer sem našla sicer manj gob, zato pa lepših in bolj zdravih. Kljub vsemu grem jutri spet v akcijo!

LP

Pohorc

Citat od: anica dne 27 Julij 2012, 23:17
Tam so mi lansko sezono prijazni domačini prerezali kar dve gumi na isti dan, pa ne samo meni še kar nekaj gum je nastradalo.

Rezanje gum za namen odganjanja konkurence pri gobarjenju? No, to je pa dovolj zgovoren dokaz, da smo menda res najbolj gobarsko navdušen narod na svetu.  :angel:
Pohorje bi moralo biti ženskega spola glede na mične obline :)

mato2

pOZDRAVLJENI A JE KDO KAJ ŽE  ZASLEDIU V OKOLICI HALOZ ČE JE KAJ GORIČKO PA RES KAR LEPO RASTEJO BI ŠEU TJA NA KAK IZLET PA NE VEM KAM ITI A HODI KDO IZ OKOLICE PTUJA TJA GOR SE BI LAHKO KAJ ZMENLI SAJ NE RABIM TERENOV KER JIH MAM TUKAJ ZADOSTI SAMO FIRBEC ME MANTRA KAK JE KAJ TAM NABIRATI.

LP MATEJ

Martin

 :P
Pozdrav
fu vroče ,da te kap prišel sem iz pohorja nabral nekaj jurčkov sicer bol male za kak riž bo .Na pohorje sem šel 5.30h in sem se peljal kar za sedmimi avti proti kl vrhu. Hja seveda vsak bi rad kako gobjo župco popapcal glede mene lahk spet dežuje ta vročina mi ne prija.
V ponedeljek greva pa z mojo v gošo kam na kaplo .


Lp
Martin