Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

Lukap8

Danes 4 urce v gozdu na poljanskem žirovskem vrhu smo skupaj s prijatelji našli za skupaj 1 košaro mladih jurčkov v večinoma smrekovem/iglastem gozdu in za eno košaro malo starejših vendar še vseeno dobrih jurčkov...
Luka Prezelj

martinko

Prosim za recept paštete iz gob. hvala.

markok

#647

http://www.kulinarika.net/recepti/9645/gobje-jedi/gobja-pasteta-namaz/

Aja, gorenc, tvoja povezava ne deluje, ker je vidna samo tebi kot reg. uporabniku portala kulinarika.net

gorenc

Popoldan sem bil na  Snežnem stadionu na Večerovem pikniku in opazil nekaj ljudi z gobami marelami zelo dobre ocvrte najboljši zrezki,pa sem se vprašal  so mogoče na mojih mestih tudi zrasle??
Takoj ko smo prišli domov nimam daleč dobrih 15 minut do doma sem šel na mesta in na kupu polno marel se pravi marele -zrezki rastejo ki pa niso  odlične samo ocvrte namreč so dobre tudi vložene in polnjene

Upajmo da se vse prebuja kot pravi g.Slavko uporabniku

"martinko ne obupujte, gobe bodo kmalu..."

lep gobarski pozdrav

gorenc

Citat od: martinko dne 09 September 2012, 16:21
Prosim za recept paštete iz gob. hvala.

Recept sem vam poslal na ZS upam da ste dobili

dober tek

StaneDolanc

Kar nekaj časa spremljam tale forum in sem se odločil, da se vam pridružim. K temu je malce pripomogla tudi gobarska sreča te dni. Vsaka slikca od četrtka do danes.

Lukap8

Super slike Stane!

Ali mi mogoče kdo da predlog kje naj hranim gobe čez noć? ali u hladilniku to bi bilo najbolje ali bi mi v kelti pri temperaturi okrog 15 stopinj kaj zgnilo?
Luka Prezelj

solatar

Počasi swe dogaja, zato še jaz dodajam nekaj slikc za motivacijo. cca 600 m. n.v. in škofjeloški konec

martinko

Dobila sem recepte hvala.

pipo

Nekaj se le dogaja v gozdu!!! Danes smo šli s kolegi na gorenjski konec pogledat če kaj raste... našli smo 9kg jurčkov... n.m.v. 600-900m... Lokacija- okolica Zakojce in okolica Cerknega! Teren je dokaj vlažen... našli pa smo jih samo na severni strani!!!

L.p. iz primorske

dr.boletus

        Obvestilo !
              Nekaj se dogaja . popoldanski izlet se je spremenil v gobarjenje . Gob ni prav veliko, ,so se pa zbudili jurčki . Danes popoldan - 2 uri, 2 lokaciji
              in na n.m 750-800 m , sončna lega , v glavnem poti in jase , cca. 65-70 kosov ( 7 kg ), približno toliko pa sem jih pustil za naslednje dni
         
              Zaradi sušnega poletja je podgobje globoko ( 2-3 cm ), tako ,da jih je kar težko odtrgati.V naslednjem tednu se bo rast preselila do n.v  600 m,
              in se od poti preselila nad - pod poti in pozneje v pobočja.       
                      PRIPOROČILO :     Poljanska dolina (levo- dasno ) 
                                               Tržiški in Kamniški konec
                                               Škofjeloško, Sorica ,Davča
                             
               trenutno 750-900 m n.m , sončne lege, poti , izravnave ( v družinah )
               gob ni prav veliko ( ni golobic , ni sirovk , marele so nižje ( 300-600 )
                                            Slike ob naslednjem poročilu ( otroci že spijo ,
                                                                                     mi pa ne znamo !)
               se slišimo v sredo-četrtek .
                                                                                                     

boy

Citat od: StaneDolanc dne 09 September 2012, 20:35
Kar nekaj časa spremljam tale forum in sem se odločil, da se vam pridružim. K temu je malce pripomogla tudi gobarska sreča te dni. Vsaka slikca od četrtka do danes.

Lepa bera,vendar sem opazil da sta zadnji dve fotki posnetka istih gob pod drugačnim kotom.Pa še to,če že nabiraš gobe v košaro ne imej na dnu vrečke,ker je efekt enak kot bi jih imel v vrečki - vsaj kar se raznašanja trosov tiče.
LP.

dverbnik

zdravo
Bil sem na gobarjenju- Štajerski konec-Vitanje, Paka, Skomarje-- vošina cc 800m
Jurji so začeli in so bolj mladi, Marel pa na travnikih in gozdu cele košare- drugih gob pa kar ni

StaneDolanc

Citat od: boy dne 10 September 2012, 00:51
Citat od: StaneDolanc dne 09 September 2012, 20:35
Kar nekaj časa spremljam tale forum in sem se odločil, da se vam pridružim. K temu je malce pripomogla tudi gobarska sreča te dni. Vsaka slikca od četrtka do danes.

Lepa bera,vendar sem opazil da sta zadnji dve fotki posnetka istih gob pod drugačnim kotom.Pa še to,če že nabiraš gobe v košaro ne imej na dnu vrečke,ker je efekt enak kot bi jih imel v vrečki - vsaj kar se raznašanja trosov tiče.
LP.

Pozdrav nazaj in hvala za opazke... Res sta dve fotografiji podobni in posneti isti dan, a je na eni več jurčkov notri, tako da nista le posneti iz drugačnih kotov, ha, ha. Glede časopisa na dnu in trosov pa: vem in tudi na zgornji fotki se vidi, da je dno prazno in vedno tako počnem. Podložim s papirno vrečko, ko jih dam na kredenco pred čiščenjem. lp.

PrviProgram

Bil na Pohorju, Areh, visina 1000 do 1330. Zalost od zalosti. Nabiral 4 ure in nasel stiri lisicke in eno malo modrikasto golobico. Tudi ostalih gob ni. Suho pa tako, da kar sumi pod nogami. Bom malo pavziral do kaksnega mocnejsega dezja. Sem pa tudi razmisljal, da bi mogoce poskusil nizje, mogoce bi bilo kaj boljse.