Gobarjenje 2021

Začel/a gusar76, 01 Januar 2021, 21:42

Prejšnja tema - Naslednja tema

klavir

#75

klavir


Gregor_Z

V zadnjem tednu uspel obiskati malo več 'host', ampak z gobani je povsod (kjer sem seveda bil) bolj 'švoh'. No, vsaj za slikat se vedno najdejo motivi... Je pa bilo polno obiskovalcev gozda, ki se do gob prav nesramno obnašajo...

Gregor_Z

No, za kakšno 'koštico' golobičk sem vseeno našel... Na jurčke pa vztrajno čakam...  :D

mattyy

Prejšnji vikend bil na Pohorju. Bilo kar pestro. Včeraj na Rogli pa za en mali prdec. Suho, kot poper.

everton

Kako je mogoče,da ni jurčkov?Jaz jih nabiram že cel teden.Posočje.Polno jih je.Zanimivo,drugih gob,pa ni videti.
Letos še nisem videl niti ene lisičke ali golobice.Čudno leto je to.Upam,da se bo tudi pri vas odprlo.

thinkblue

Amanita Caesarea  ;)

klavir

Ocvrta mušnica je najboljša mušnica...


Amanita rubescens

Ta Pravi Gobar

Zanimivo kakšna tišina je tukaj. Včeraj govoril z eno starejšo kolegico :  nabiramo na veliko od sobote, v nedeljo sem imela 4 košare jurčkov ... pa en drugi poleg nje :  jaz sem imel v soboto 15 kg karžljev ... 15 kg karžljev je pobral sam naenkrat. Pa tretji : polna košara lisičk pa morje jih je ostalo tam ... Tu pa samo everton od daleč proč - Posočje - pošteno pove kak je pri  njem. Zna pa bit da ni povsod tako obilno, bolj kjer je bilo več neviht z obilnimi padavinami.

rene

Pa si se vprašal zakaj? Ker ljudje samo čakajo informacijo in jih je potem na tistih mestih kot mravlje. En del Slovenije je imel veliko sreče z padavinami, drugi manj. Bo še več kot dovolj gob za vse,
sezona komaj prihaja ;)

everton

Jurčki še vedno rastejo.V gozdu pa nikogar!!!?
Tukaj je nekaj fotk od včeraj in danes.

anica


Pa še nekaj slikic iz juga Goričkega, kjer so 3 - 4 dni rasli jurčki, kljub suši.
Sever Goričkega pa se vedno brez življenja.

LP A.

Ta Pravi Gobar

Everton srečen bodi da sam pobiraš, tak sem jaz 2014 sredi julija hodil sam okoli Areha, dež je padal že preko en mesec, imel v par minutah polno veliko košaro ... Ampak po 2014 pa je bilo skozi precej bogo Areh, pod Zarjo, proti Šumiku ... prej pa noto leta. Sem bil danes v teh veleopevanih Halozah, kjer so te dni noro noro nabirali. Tema.  3 stare, pa kolega je pobral dva manjša Karžlja, ko nisem bil zraven. Mokro pa prav neverjetno, vse na vodi.  Bil sem v kraju Sveča.  Sem spremljal padavine zadnji mesec kako so prihajale od zahoda, preko Celja direktno proti Mariboru, potem pa se "čudežno" obrnile  (morda je tu precej kriva ta letalska obramba proti toči, ko z letali špricajo tistega vraga v oblake, in pol padavine sploh ne pridejo k nam, mislim da je nekaj na tem, in vedno hujše je to)  preko Haloz v Prekmurje.  Kar nekajkrat je bilo tako.  Pa iz Avstrije, mimo dravskega polja (z letali pošpricanega proti toči) , mimo Areha res vedno, pa spet v Haloze, pa v Prekmurje. Na dravskem polju pa par kapljic, tema, prah, pesek, suša  ... Kdor to spremlja, lahko predvidi kje bo za it pogledat  Je pa leta in leta zdaj enaka muzika. Morda letos tudi ne bo Areh in okolica nič.

Ta Pravi Gobar

Bil danes na Pohorju 1000 m pod Zarjo, hodil sam, nikogar nikjer.  Golobic je res precej, stare in lepe mlade, predvsem rastejo zelenkaste, nihče ni pobiral. Veliko sem jih pustil če kdo rabi. Enako Žametasti gobani, stari in mladi. Pa sočne mlečnice so marsikje. Niti ene lisičke ni bilo in en prestar poletni goban. Določeni deli terena fajn mokri, določeni suhi kot poper. Ker ni bilo preveč vlage, so gobe nedotaknjene od polžev, v Golobicah tudi črvov ni. Lep pozdrav  :)

rene

Ker si bil prenizko  ;)
V zadnjih 14 dneh so gobe konkretno rastle od 1200 m.n.v. naprej. Sedaj je nehalo, so dnevi in noči prehladni. Bodo pa začele naslednji teden v nižinah. Ohladilo se bo na jesenske vrednosti.Gobarski zdravo:D