Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

Martin

 :D

pozdrav vsem gobarjem
Dans sem bil že ob 6h, na pohorju . Podal sem se za potokom ,ki teče z vrha in teren je bil pravi, ker je dost vlage sem našel kar lepe jurete. Hja kaj naj rečem super dopoldan .No mislim pa ,da se bo gobja rast malo umirla a je napovedan dež za nasledn tedn in mislim da bo v sredini avgusta resnejša rast gob.

Lp
Martin

mato2

Martin jaz grem jutri v akcijo a si biu spet tam kot vceraj jaz bom prvo seu na domac teren ce nebo nic pa grem dale. Upam da bo kaj srece. Lep pozdrav matej

Martin

 ;)
Matej ja tam sem biu kot včeri. ja upam da boš našel kaj jaz bom šel spet v petek ali soboto.
lp

Stukl1

Citat od: Martin dne 01 Avgust 2012, 13:21
:D

pozdrav vsem gobarjem
Dans sem bil že ob 6h, na pohorju . Podal sem se za potokom ,ki teče z vrha in teren je bil pravi, ker je dost vlage sem našel kar lepe jurete. Hja kaj naj rečem super dopoldan .No mislim pa ,da se bo gobja rast malo umirla a je napovedan dež za nasledn tedn in mislim da bo v sredini avgusta resnejša rast gob.

Lp
Martin

Pozdravlen zanima me kir del pohorja si šel pobirat

snežka

Pozdravljeni!

Zadnje dneve je zelo živahno na tem forumu, v gozdovih pa kot je videti, še toliko bolj.
Moja včerajšnja izkušnja je sledeča:
pregledala terene
- v Prlekiji: v gozdu suho, gob nobenih !!!!
- bistriško Pohorje: tudi že precej suho, razen ob potočkih, nadejo se posamezni jurčki, vendar žal,
  kot je že Martin omenil, precej črvivi (tudi majhni).
Če bo kaj dežja, bo gobic spet za vsakega nekaj.
Mimogrede- tole dogajanje na Pokljuki pa mi ni preveč všeč! Upam, da vsaj gozd za seboj puščajo čist!

Bom morala nabaviti nov telefon (ali novo pomnil. kartico), ker iz sedanjega ne morem prenesti novejših slik na računalnik. Ko jih prenašam, mi prenese samo starejše, novejših pa ne. Po moje mi kopira samo slike iz pomnilniške kartice, iz telefona pa ne.

Lep pozdrav, Snežka

Stukl1

Tako kot je rekla že uporabnica snežinka. Gozdovi so zelo suhi razen ob potočkih se še kaj najde in seveda zelo prazni. Gobarjev pa ne manjka saj je na pohorju ponovno zelo veliko  avtomobilov kateri se izmenjavajo iz ure uro. Vse preveč so gozdovi preplavljeni. Se pa najde zelo veliko pivovskih flaš pa tega tak da sramota. 

speedy25

evo še malo mojih gobic s pokljuke


gorenc

Jaz hodim v glavnem po Pohorju nad Limbušem ,nad Pekram vse do Lukeca ali pa do vrha in moram reči da iz te strani ni gužve v gozdu sem ter tja kakšen avto ali kakšen gobar ,se pozdravimo mogoče na kratko kakšno rečemo in naprej v lov za gobami.Kdor koli hodi v to smer na Pohorje moram reči da je gozd čist brez kakšnihkoli pločevink in flaš itd....tako da je pohvalno.
Vsak dan naberem nekaj gob: marele,dobil sem že sirovke,borovo glivo ,gobane ki pa so bili "kapitalni"niso bili težki,ker se že pozna malo suše so pa bili z zelo velikimi klobuki in beti,kostanjevke,golobice,bisernice,mavle,za solato sem dobil že ledenke, pa še kaj bi se našlo recimo lupinarje.
Pohorski gozdovi se prebujajo in kot kaže se bo optimalna rast začela kmalu mogoče že po prvem malo večjem dežju se pravi nekje v drugi polovici avgusta.

lep gobarski pozdrav

Martin

 :P
pozdrav
stukl pobiral sem lovrenško stran

Mato kaj zaj si bil po gobe si najdo kaj

Martin

kragulj

Pozdravljeni,
najprej razočaranje nad razdejanjem na Šumiku...., v nadaljevanju pa vseeno nekaj gobanov.
lp,

mato2

Lep pozdrav kot sem rekeu sem včeraj šeu na svoje place Šumik in klopni vrh. biu sem ob 6:15 že gori in štartau najdo sem točno 2kg jurčkov bili so kot pravite zelo lahki saj ni vlage so pa bili po drugi strani zelo zdravi sej ni bilo niti 10 % odpada. tako da splačalo se je. Je pa res da jih ni kaj dosti in se moraš kar sprehoditi da jih najdeš.

lp Matej












boy

Citat od: gorenc dne 02 Avgust 2012, 16:31
Jaz hodim v glavnem po Pohorju nad Limbušem ,nad Pekram vse do Lukeca ali pa do vrha in moram reči da iz te strani ni gužve v gozdu sem ter tja kakšen avto ali kakšen gobar ,se pozdravimo mogoče na kratko kakšno rečemo in naprej v lov za gobami.Kdor koli hodi v to smer na Pohorje moram reči da je gozd čist brez kakšnihkoli pločevink in flaš itd....tako da je pohvalno.
Vsak dan naberem nekaj gob: marele,dobil sem že sirovke,borovo glivo ,gobane ki pa so bili "kapitalni"niso bili težki,ker se že pozna malo suše so pa bili z zelo velikimi klobuki in beti,kostanjevke,golobice,bisernice,mavle,za solato sem dobil že ledenke, pa še kaj bi se našlo recimo lupinarje.
Pohorski gozdovi se prebujajo in kot kaže se bo optimalna rast začela kmalu mogoče že po prvem malo večjem dežju se pravi nekje v drugi polovici avgusta.

lep gobarski pozdrav


Priporočam ti da se letos izogneš solati iz ledenk,ker se lahko okužiš z mišjo mrzlico kot je bilo že omenjeno na foromu.

LP Bojan.

Martin

 ;)pozdrav

Kragulj- tud mene je skor kap glede šumika nevem gozdna vsako leto hujše reguli po gozdu ja ste pa našli kar lepe gobice.

Matej- ja si kar lepo našel glede na stanje ki je super

Upam, da bo prišlo kaj dežja.

LP
Martin

bratfran

Žal še letos nisem bil v šumi sem pa imel namen iti danes pa me je v križu spikalo tako da ne bo z gobarjenjem še vsaj en teden nič ampak kolilo berem na foromu nisem prav dosti zamudil razen seveda če bo kaj deža potem pa se bi dalo drgi teden kaj najti na pohorju

gorenc

Citat od: boy dne 03 Avgust 2012, 09:59
Citat od: gorenc dne 02 Avgust 2012, 16:31
Jaz hodim v glavnem po Pohorju nad Limbušem ,nad Pekram vse do Lukeca ali pa do vrha in moram reči da iz te strani ni gužve v gozdu sem ter tja kakšen avto ali kakšen gobar ,se pozdravimo mogoče na kratko kakšno rečemo in naprej v lov za gobami.Kdor koli hodi v to smer na Pohorje moram reči da je gozd čist brez kakšnihkoli pločevink in flaš itd....tako da je pohvalno.
Vsak dan naberem nekaj gob: marele,dobil sem že sirovke,borovo glivo ,gobane ki pa so bili "kapitalni"niso bili težki,ker se že pozna malo suše so pa bili z zelo velikimi klobuki in beti,kostanjevke,golobice,bisernice,mavle,za solato sem dobil že ledenke, pa še kaj bi se našlo recimo lupinarje.
Pohorski gozdovi se prebujajo in kot kaže se bo optimalna rast začela kmalu mogoče že po prvem malo večjem dežju se pravi nekje v drugi polovici avgusta.

lep gobarski pozdrav


Priporočam ti da se letos izogneš solati iz ledenk,ker se lahko okužiš z mišjo mrzlico kot je bilo že omenjeno na foromu.

LP Bojan.

Upam da se nebomo okužili ,če so pa tako lepe in čvrste ledenke ,da jih je težko pustiti.
Drugače pa vam hvala za informacijo,saj nisem zasledil ko je bilo napisano na forumu.

lp Tone