Gobarjenje danes

Začel/a Fiat007, 13 Avgust 2009, 21:06

Prejšnja tema - Naslednja tema

janja

Naslednja, ...

janja

... še ena, ...

janja

... in še zadnja!

slavko

Na sliki je zimska kolobarnica (Tricholoma portentosum), ki ji po domače pravijo tudi sivka ali snežka. Je užitna in okusna goba. Za vsak slučaj še poskusite košček gobe. Ne sme biti ne grenka, ne pekoča.

Lep pozdrav,
Slavko

počasna

Danes sem na Pohorju našla dve lepi mareli in nekaj snežk, iskala pa sem kostanje.

Če me jutri ne bo, niso ble snežke.

Lojze07

Halo, počasna - si še tu???????????

Ali si že med  :angel: ?????  ;)

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

počasna

Prave snežke so bile ... samo res, od lani do letos sn pozabla, ali mora biti bet malo rumen ali ne sme, haha.

as

V okolici Kranja včeraj končno našel nekaj malih sivk, presenetljivo velike lisičke in malo starejše borove gljive. Kako kaj drugod s sivkami?

janja

Ravno danes sem bila v gozdu v okolici Domžal in sem našla eno veliko sivko, kot sem jih dala že na forum pred dnevi. Zanima me, ali so vedno tako velike?
lp, Janja

gorenc

snežke če imajo pogoje so tudi  večje.Videl sem jih sam ko smo šli v Bodonce po njih z gobarskim društvom Lisička.

as

Končno sivke rastejo, našel tudi kar nekaj borovih gljiv in tudi še lisičke.

meganboj

na kakšnih terenih pa rastejo snežke nisem jih še nikoli iskal
lp

slavko

Zimske kolobarnice (Tricholoma portentosum) ali po domače snežke rastejo v mešanih gozdovih, še posebej pod bori. Tako kot za druge vrste gob, je tudi za snežke potreben nek dogodek, da prično bolj množično rasti.

Običajno je ta dogodek zmrzal in nato otoplitev. Snežke so okusne gobe, vendar se nanje "nalepi" nesnaga, saj so bolj sluzaste. To vedno predvsem gospodinje, ki običajno gobe čistijo.

Snežke se praviloma vlagajo v kis, odlične pa so tudi panirane v pivskem testu.

Lep pozdrav,
Slavko

meganboj

kako pa z višino mislim na pohorje ali bolj nižine

slavko

Po mojih izkušnjah rastejo snežke bolj v nižinah, v višinah manj. Idealna višina so npr. Slovenske gorice, ali pa Goričko.

Lep pozdrav,
Slavko