Gobarjenje na Gorenjskem 2015

Začel/a šampion, 17 Avgust 2015, 11:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

kripta

Zanimivo, dans sem bil na Pokljuki na treh višinah 900m, 1100m in 1300m - povsod praktično nič.

jurcek9


Andrej Banko

Sodelavka mi je danes rekla, da sta bili njena mama in soseda zjutraj na Pokljuki in da v 4 urah nista našli niti enega jurčka.
Sicer sta upokojenki, ampak menda jih najdeta, če so. Očitno ne rastejo po vsej Pokljuki ...

StaneDolanc

Včerajšnji potep Uskovnica&Pokljuka. Ni veliko, je pa zato kondicija top. Kar veliko je treba prehoditi. So pa gobe mlade, lisičk bo čez kakšne dan malo morje.

janko

LP

Ali kdo nabira v okolici jesenic.

Danes popoldne sem z prijateljem našel eno košaro jurčkov v štirih urah.

Res pa je, da se je meja rasti dvignila na 1400m cci.

Ne vem pa, kako je po dolinah.

Janko

foca

Citat od: jurcek9 dne 17 September 2015, 21:57
Foca kje pa ce ni skrivnost?

Okrog smučišča v Kamni Gorici  :)

Andrej Banko

Danes and Jelendolom, okoli Planine Zali potok in Mrzle doline ...
Ne vem, kaj naj rečem. Je pa ni. Sicer daleč od tega, da bi gobe same skakale v košaro.  :P
Lisičk se da nabrati kar precej, sploh nižje dol.
Tudi gobarjev ni bilo ravno veliko, oziroma relativno malo, glede na to, da je sobota.
So pa v teh koncih zadnje čase kar precej sekali. Morda tudi to vpliva na slabšo rast, predvsem jurčkov.
Ker temperatura in vlaga sta po moji oceni skoraj idealni.



janko

LP

Gobarjenje popoldan uspešno.

Zahvalit se moram izkušenemu domačemu gobarju za biro, ki sva jo našla.

Gobe so to leto lepo oblikovane z polžjimi ilustracijami ???

Malo je gobanov na katerem ni požka. Nekaj pa sva vseeno našla, za kar sem bil zelo vesel.

Super, skupaj za eno košaro. Nabirala sva cci. 4-5 ur.

Prihaja mesec gob v nižinah pod 800-400m .

Upam, da bo tudi več gob. 

mušnica3

Pokljuka na vrhu- skromna bera. Sicer veliko rumenih ježkov, nekaj lisičk in že prestarih cigančkov, jurčkov pa ni. Oz. se najde kakšen kot izjema. :( Nižje so tudi jurčki, čeprav tudi ne v izobilju.
Lep pozdrav,
mušnica3

Ta Pravi Gobar

Ravno v poročilih po radiu :  v sredo Gorenjska sneg od 1200 m  -  to ni ravno dobra napoved ...

Ne vem, zna bit, da na Štajerskem - Pohorje še vedno ne bo pametnih padavin ... Suho, suho, veter, veter ...  Phe ...

Trocki

Kaj v rovtarskem hribovju so kaj pognali gobani te dni (600m - 800m)?
Notranjska - 550 m.n.v.

msimerus

Današnja bera...sem jih našel na kupu potem pa prehodil 4ure pa samo še enega starega črnega in nekaj malik štorovk