Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

urli

marjeta fenomenalno, jaz včeraj komaj 8 sicer lepih, a si bila danes na naših starih placih

lp

marjeta

Ja Urli, standardni placi. Je pa res, da po vrhu - jasah - ne hodim več. Jih prečim, ko greva preko, iščeva pa tam ne (težko gledam šprinterske brskače).  Gobe za ta čas še lepo rastejo -  spet so se pojavile mlade rdeče mušnice.
Čakava pa še ajdovke - če bodo.
Robert lepe fotke. Zanimivo koliko različnih gob je še v gozdovih. Pa štorovke. Sem mislila da je že konec z njimi.
Lep večer vsem skupaj
Marjeta

Ta Pravi Gobar

Vsaka čast Marjeta,  Msimerus, ChrisSenca ...  Jurčka že par tednov nisem našel.  Marel pa menda  1000.

A kdo kaj po Pohorju najde ?

Martin,  Mato,  MbPohorje,  Tinček,  Enaštajerka - a ste še kaj našli - ali še kaj greste na Pohorje - sredina, vrh  ?

Le pozdrav vsem   :)

anica


Ko vidim Marjetine jurčke, me kar mine, da bi objavila svojo včerajšnjo skromno bero.
Po moje bo na jugu Goričkega konec in se gobarija seli na sever, saj sem dobila kar nekaj namigov.
Bo pač treba malo dalje, mogoče spet srečam mojega"občudovalca", ki mi je grozil s posilstvom, če me
še kdaj najde na njegovem terenu (ne njegovem gozdu).

Glede teh bukovih ostrigarjev pa takole; tudi jaz sem trdila, da niso, ker sem vedno našla bolj sive barve,
so me pa večji poznavalci prepričali, da so tudi beli, zato smo jih veselo pojedli in vsi preživeli.

Našla sem tudi enega polkilskega "kapitalca" čisto zdravega. Mreža je bila polna.

Lep pozdrav vsem! A.

Letecipujs

Pozdravček z Kozjaka: M kot marele in mavlji

frodo

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 24 Oktober 2015, 21:47
Vsaka čast Marjeta,  Msimerus, ChrisSenca ...  Jurčka že par tednov nisem našel.  Marel pa menda  1000.

A kdo kaj po Pohorju najde ?

Martin,  Mato,  MbPohorje,  Tinček,  Enaštajerka - a ste še kaj našli - ali še kaj greste na Pohorje - sredina, vrh  ?

Le pozdrav vsem   :)

Moja sestra je bila v petek na Frajhajmu, Bojtina, Trije kralji, našla je res veliko polstenk, kostanjevk, medvedje šape, tudi nekaj marel, žal jurčka nobenega. Gobe so bile lepe, nepojedene od črvov, nečrvive, res lepe.
Rekla pa je da je gori zelo hladno; dan prej je bila še Kopivniku in Rančah. Situacija podobna, razen da je tu še veliko kostanja.

msimerus

Včeraj je bil zopet en lep dan....poleg gobic še košara kostanja

msimerus


BarbaraKočevar

Zdravo,

malo berem in me je rahlo prestrašila podobnost med dežnički in marelami, še posebej ker zdaj v lozi večinoma najdem dežnike majhnega premera. A se lahko držim načela da če se premika obroček po betu da je dežnik užiten ali obstaja kakšna izjema da je tudi ob premikajočem obročku strupen? Hvala za odgovor!

Se pa morem "pohvalit" da sem končno premagala strah preda nbiranjem mraznic in se popoldne podajam v nabiranje ozimnice :)

ROGLA

Citat od: BarbaraKočevar dne 25 Oktober 2015, 12:27
Zdravo,

malo berem in me je rahlo prestrašila podobnost med dežnički in marelami, še posebej ker zdaj v lozi večinoma najdem dežnike majhnega premera. A se lahko držim načela da če se premika obroček po betu da je dežnik užiten ali obstaja kakšna izjema da je tudi ob premikajočem obročku strupen? Hvala za odgovor!

Se pa morem "pohvalit" da sem končno premagala strah preda nbiranjem mraznic in se popoldne podajam v nabiranje ozimnice :)



Ni panike,ti dezniki kateri rastejo v gozdu,po novem ime rdeca zelenolistka,ni strupena,ceprav ko odrezes postane rdece barve..podobna ji je vrtna zelenolistka te pa povzrocajo prebavne motnje....driska
Sam zelenih musnic ne nabirat pa bo......vse ok

marjeta

Zdaj pa tudi nama ni čisto nič več jasno. Hvala Resevna.
Sva pa srečala pravo gobarsko zvezdo, takšno, ki je s plastičnim "ajmrom"
nabirala gobe. Pa saj ne moreš verjet...

ROGLA

Nic novega....se spomnim, ko so na pohorju,blizu osankarice rastle gobe kot nore..so nabirali tud v plasticna vedra....kupis pet kil riza ,dobis vedro zastonj..to bilo pred davnimi casi......20....do ...30 let :P nazaj

Trocki

Tako slabe sezone z jesenskimi gobani pa še ne.
Četrtek - Žirovski vrh, petek - Janče, sobota - Škofjeloško hribovje.
Niti enega samega gobana nismo našli.  ::)
Notranjska - 550 m.n.v.

anica

 
Danes je bil moj cilj čimveč "sirotic". Uspelo mi je.
Jurčki so pa presenečenje.

Marjeta vidva pa imata super-super teren. Bravo!

LP A.

anica

 
Napaka - pa še jurčki!