Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

Trocki

Citat od: medica dne 24 September 2015, 09:02
@dr.boletus, še kaj raste v polhograjcih?
Iz JV ter V okolice Ljubljane slišim, da ni praktično nič... :'(

Jaz sem predvčerajšnjim obiskal okolico Črnega vrha in v dveh urah niti enega gobana.
Ne vem kje vam uspe dobit toliko gob letos. Tudi pri nas na Notranjskem čista tema.
Notranjska - 550 m.n.v.

klavir

Hja, jaz bom od oktobra začel gledat meteorološke karte padavin arso, vedno za zadnje obdobje, in bom šel gobarit tja, kjer bo največ deževalo. Od Ljubljane dalje nonstop dežuje, da je vsem že tečno, pri nas pa vse skup ni vredno nič. Zdaj mi je žal, da nisem vzel službe v Ljubljani, vsaj gobe bi našel...

:D


dr.boletus

Medica . . seveda raste , torkovo popoldansko košaro in kar se bo nabralo jutri ( ali v soboto ) . .
bom naložil čez vikend . V torek sem pustil vsaj 15 mladičkov , če me bodo počakali OK . . če so jih že
povečerjali drugi pa tudi ne bom slabe volje .

janko

LP

Danes samo štijre lepi mladi gobani. Hosta je mokra, če ne bo mraza bodo še rastle.

Naročil sem lepo vreme od sobote naprej pa tam do 15.10. cci.

msimerus

Danes popoldan sem zavil v gmajno po kostanj...naral celo vrečko lepega...pa še dobro da sem vzel tudi košaro :)





















dr.boletus



Obljubil sem še kakšno sliko . . in končno mi je uspelo . Za vikend  prepuščam terene ostalim gobarjem , žal ni časa .
Sicer jih pa imam že več kot dovolj , kakšnih 18 do 20 kilc ( 3 x po 2 do 3 ure ) . Vsem gobarjem želim dobro bero ,
baje so tud na Pohorju spet pognali !




uli

Lep pozdrav
Nekaj gobic od včeraj

klavir

#952
CitatVsem gobarjem želim dobro bero ,
baje so tud na Pohorju spet pognali !

Potrjujem... Ne povsod, a med Grmovškovim domom in Kremžarjevim vrhom je bila danes že večja diverziteta, čeprav še učinek dežja ni mogel biti zaznan. Se je splačalo biti moker in s tem danes zaključiti pohod čez celo Pohorje po Slovenski planinski transverzali, le da po etapah...

:)

janko

LP


Če so mlade gobice na Planini pod Golico, bodo tudi na Pohorju in drugje.

Danes sem malo pogledal moj teren. Bilo je že vse pobrano. Ostale so lisičke.

Naslednji teden do 18.10. pa se lahko pričakuje...


brincelj

Pozdravljeni! Kot predvidevate,so na Pohorju pognali jurčki s polno paro,prav tako pa tudi gobarji vseh vrst!Danes skoraj ni bilo pristora-od Areha do Klopnega vrha,kjer ne bi stali 2-3 avtomobili!Na prostoru,kjer ponavadi parkiram,se nas je nagnetlo9-avtomobilov,ne gobarjev!Kljub vsemu,sem nabrala skoraj polno košaro,sicer manjših a tudi nekaj lepih gobanov mi je uspelo najti!Recept:počasi,počasi....Uspešno bero vsem zapriseženim gobarjem!





















     

ižanc

Kako je pa kaj na dolenjskem z gobami?

bobr82

Citat od: ižanc dne 27 September 2015, 13:03
Kako je pa kaj na dolenjskem z gobami?

Pozdravljeni!

Na Dolenjskem (Dvor-Lašče)ne raste popolnoma nič. Sem pa imel včeraj zelo lep sprehod po gozdu  ;)

labrador

Očitno rastejo na Jančah in okolici.
Na Gorenjeskem - Pokljuka je bolj kot ne tema. >:(

mdpohorje

Pa je uspelo še meni nekaj nabrat in poslikat :)











Gobar88

Ima kdo kake informacije z goričkega ?

Poslano z mojega LG-H815 z uporabo Tapatalk