Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

sebastijan

Kot sem omenil, sem med vikendom na blef odpeljal na Ribniško Pohorje.
Rezultat vsekakor boljši kot doma v okolici. Kaki teden ali dva nazaj bi bil seveda boljši.
Na eno uporabno so bile kake 3 razpadle.

Za piko na i pa je poskrbel konkreten glivec.

Lp
Seba

dr.boletus



Tole so pa današnji popoldanski , nabrani kakšen kilometer stran od včerajšnjih .  Mikrolokacije so osnova za polno košaro in
še več . Jutri gre na " teren " kolega , mene bo pa odneslo kakšnih 5 km stran . . . rezultat bo viden jutri zvečer .
Upam , da bo polna košara .


Martin

 ;)
bravo lepi primerki jurčka.

Sam sem začetku vienda najdo tole na pohorju moji placi dans pa nuuuula.

lp
Martin

Martin

 ;)

uli

Lep pozdrav vsem ljubiteljem narave
Dr.boletus si pa pravi kralj gob,kar v prevodu pomeni tvoje ime,polna košara zdravih in lepih gob,predvsem pa lepo očišenih.Ko vidim te slike bi kar odšel v gozd ,pa mi žal služba ne dopušča.
lep pozdrav

Lojze07

Klavir: No, v višjih legah se konec septembra sezona ponavadi zaključi, bolj je problem, da v nižinah na celem Štajerskem in Prekmurju, pa kolikor sledim forum, tudi drugod, praktično sploh ni gob... Vsaj po mojem za to ni krivo samo vreme, ampak kaj bolj zloveščega,

Pozdravljen, Klavir! kaj je po tvoje tisto "bolj zlovešče"?  ??? Res me zanima, kaj misliš s tem?

Po moje je namreč letos za manj izdatno rast in manj pestro diverziteto krivo predvsem vreme... Lani, ko je bilo padavin in vlage več kot dovolj, je izraslo tako rekoč vse - in to v enormnih količinah! Lani je bilo "gobje leto" - letos pač ni. Je pa obilo fig, paradižnika, pa še česa - česar lani ni bilo v taki meri...

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

klavir

Lojze, tu se ne da z gotovostjo ničesar trditi, gre samo za to, da sem tudi od največjih strokovnjakov na tem področju iz gobarskih društev Slovenije slišal podobne reči... Nekaj o tem sem že pisal, pa da se ne ponavljam:

http://www.gobe.si/forum/index.php/topic,685.msg14598.html#msg14598

Strastengobar: če se vprašanje nanaša na Ribniško-Mislinjsko Pohorje, potem sta mogoča dva dostopa: prvi preko Ruš, Lovrenca, Ribnice k Ribniški koči; drugi pa preko Slovenskih Konjic, Zreč, prelaza v Mislinjsko dolino ter navzgor do Grmovškovega doma, dostop je tudi mimo Dravograda in Slovenj Gradca (tudi na Kremžarjev Vrh).

Martin

 ;D
Lojze lepe košare :D :D :D :D :D

No z gobami še seveda ni konec tud v višinah ne. Na pohorju še bodo sigurno,sam sem najdo naprimer na šumiKu tud konec oktobra gobe. seveda pa nižje se najlepše gobe najdejo ko so kostanji, se še bo dalo kaj nabrat.

lP
Martin

nivesp

Pozdravljeni !


Ze dolgo se nisem oglasila pa čeprav form pregledam vsak dan.Cestitke vsem za tako lepe slikice Lojze07 vi ste pa od sile
čestitam. Lep pozdrav Nives

ChrisSenca

Malo mešano  :)

janko

LP

Najdba danes po 17h. V dobri uri pol košare na suhem terenu.

Sedaj pa končno pada dež.


robert11

gorenjsko lepo namaka, tam bodo gobe še pridno rastle. štajerska in prekmurje pa ostajata suhi :( :( :( :(
mogoče pa še bo kaj v našem koncu, pa bodo gobe še zratle. :) :) :) :)
lp
robert

Gobarka1983

Včerajšnja "bera" na Koroškem...:)

medica

@dr.boletus, še kaj raste v polhograjcih?
Iz JV ter V okolice Ljubljane slišim, da ni praktično nič... :'(

Strastni gobar

Včerajšna bira se je začelo dogajati.