Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

frodo

Citat od: uli dne 16 September 2015, 22:47
Lep pozdrav
Današnja bera popoldan po službi ne premajhni in ne preveliki
Obilo užitka želim pri nabiranju gob tapravim in vsem ostalim gobarjem

"uli" ulali ulala, si ji pa res veliko natrgala!

bobo72

Zdravo, je mogoče kdo kaj na Goričko hodil gobe iskati? ???

lp
Boris

frodo

Na Goričkem ne rastejo, vsaj prejšnji teden niso, je pa enako povsod po nižinah. Mislim pa da bodo kmalu nehale rasti na višjih legah, postopno bodo pa nižje, če .....

Miha89

Pravkar sem se vrnil iz dobro uro trajajočega pohoda po raznovrstnih gozdnih poteh in placih, kjer bi v preteklosti zlahka nabral nekaj gob, danes pa vsega ena lisička. Tudi nič ne kaže, da bi bilo kmalu bolje, mladih gob, tudi neužitnih, enostavnih ni. Takšne žalosti ne pomnim. Nadmorska višina pohoda je bila med 350 in 500 metri, kraj pa gozd pri Ihanu, malce severneje od Janč. Je pa bilo videti dovolj vlage, tako da pričakujem nekaj gob v naslednjem tednu.

Pa lep pozdrav!

leamarija

Pozdrav vsem.Včeri bila na Rogli nabrala polno košaro
v 1.30h samih jugčkov.Lp ::)

lisička71

Včeraj po Klopnim vrhom - polna košara. Najdejo se tako mali kot veliki. Veliko je tudi starih za seme. Jurčkova nebesa. ;D

Trocki

Kdaj pa kaj pričakujete da bodo pognali gobani v "nižjih" višinah (600-900m)?
Včeraj bil na relaciji Rovte - Smrečje - Goli vrh in čista tema.  :(
Notranjska - 550 m.n.v.

uli

Lep pozdrav
Pa še ena lepa slikica od včeraj

Ta Pravi Gobar

BUM  !!!

Frodo ...

Evo fotke danes najini placi - ni slabo, ni slabo ...

Veter pihal kot zmešan, sem mislil, da bo cel hrib podrlo, kak je vse smreke nagnilo, pa jih kakih 30 sekund tako napete držalo.  Prav neverjetno, da ni nobena poknila  ?

Smeti pa tudi nekaj malega pobranih - vrečica ...

Lep pozdrav vsem dobrim gobarjem   ;D

alenka29

Lp

alenka29

Nekaj današnjih...

Kuglfish

Lep pozdrav vsem! Zanima me, če  kdo gobari na Blokah in kakšna je tam trenutna situacija? Hvala.

snežka

LEMEDIS
Kakšen avtomobil pa je vozil ta "inšpektor" :police:, ki si ga srečal?

Zanima me, kako naj vem, da je oseba, ki želi opraviti kontrolo, res inšpektor - kakšna je izkaznica in v kakšnih avtomobilih se vozijo?
So v civilu ali nosijo kašne uniforme?
Lp

janko

Snežka

Vozjo se z Nivo.

majo tangice, majhno kašaro z jučki in blagajno.

Pa brez zamere.

Grem jutri v gozd. Vsem želim veliko gobic.


Janko


robert11

gobe trenutnor es rastejo, samo veliko malih pa se ravno ne da nabrat. sicer pa so take prav razvite najboljše.
včeraj sem našel nekaj lepih primerkov. na tisti prvi sliki sta gobana pravi bombi težka več kot kg. na drugi pa je zanimiva igra rasti.
lp
robert