Gobarjenje 2015

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2015, 11:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

Jagoda

Citat od: dverbnik dne 07 Avgust 2015, 06:43
mislim da nam jagoda bučnce sadi. Okoli Vitanja- lisičke(v iglastem gozdu)- po večini črvive, kakšna golobisa to pa je vse

verjemi, da ne. zakaj bi si človek izmišljal? ne razumem....

msimerus



Tale pa ni izmišljen, kar dosti prehodil nod 1300 m pa samo dva starčka in dva mladiča, golobic pa bolj malo in todi obžrto, lisičke so trenutno na dopustu :)

msimerus



Ampak sprehod je bil pa lep

frodo

"Jagoda" lepo je če je kakšna fotka kot dokaz, sploh sedaj ko gobe ne rastejo prav bujno

mato2

Pozdrav tudi na pohorju se kaj za vzorec najde samo nimajo teže. Danes kakih 30 jurckov ampak vecina za vlagat tako da bo pocasi lp mato

Ta Pravi Gobar

Mato2 ...

Vrh Pohorja ali nekje vmes ?

Jaz sem bil 3 dni nazaj nikjer nič   ???

mato2

Nekje na 800 do 900 nmv

Martin

 >:(
pozdrav

Čestitke vsem za najdbe gobanov jutri grem tud sam v akcijo morda bo za kak šnicl :laugh:

lp
Martin

marjeta

Pozdravljeni

Pri nas so se že v sredo začele širiti informacije o rasti gob, pa sva danes šla na najine terene - nekje okoli 700 - 800 m - iglice. Našla nekaj jurčkov in marel.
Je pa v smrekovini že kar suho, pa tudi temperature so visoke. Tako, da ne vem...

Pa lep večer
Marjeta

(P.S. - Urli, ti bi pa morda lahko kaj napisal....)

uli

Lep pozdrav
Počasi se pa bo tudi letos začelo,nekaj juretov,lisičk...Imel pa sem nesrečo da sem stopil na osje gnezdo,vsaj deset os se je upelo maščevati.
Ko bo pa bo
Ivan

Trocki

Kako je pa kaj z rastjo gob na jugu Gorenjske (Žirovski vrh, Smrečje, Rovte,...)?
Notranjska - 550 m.n.v.

urli

(P.S. - Urli, ti bi pa morda lahko kaj napisal....)

Marjeta ne znam dat slik gor drugače pa v četrtek, petek z sinom po 100 poletnih, prisegam ne lažem

lp urli

Jagoda

Danes sem pa dobila prve moje letošnje. V "tagrdi" hosti, to je taka, da moraš 15 min do nje hodit, fejst v breg, čez travo in trnje, ampak se je splačalo. So pa precej suhi, beti kar votli, no, glavce so pa kar ok. Tako za eno kosilo sem jih narezala. Aja, tudi črvičkov je veliko. Sem pa bila dva dni prepozna, ker sem jih kar precej pustila, ker so bili prestari. Fotko imam v mobiju, samo nimam kabla, da bi naložila, žal.

Tako da kar se tiče Dolenjske, so. Ne vem pa, koliko časa še, ker je kar suho v hosti, pa nič mladih ne poganja, kar je blo je blo.

Lep pozdrav vsem in obilo gobarskih užitkov.

slavkok

Tudi Savinjska se prebuja.

rotor

Nekaj današnjih iz suhe hoste: