Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

Kje cca ste to nabrali - no, eno globajo ?
Bil sam danes pri Koreni - nula, Hrastovcu - nula, pa Pohorje pod belvijem - nula...
Hurraaa... >:(

Extra251

Tudi jaz sem se danes malo sprehodil po gozdu in nisem našel nič gobanov, cist so nehali rasti...
Kljub temu pa sem lahko poslikal druge zanimivosti :D

Ogromno jih je in še veliko ne odprtih :)






LP M

Gobar88

Ce bo zdaj do konca tedna tam do 25 stopinj, mislim da ni dvoma da bodo jurcki pognali :)

slavko

Extra251 poslali ste zanimive posnetke. Od zgoraj navzdol:
- smrdljivi mavrahovec (Phallus impudicus), mlad užiten, ko je še zaprt v ovojnici,
- čreslov cvet (Fuligo septica). Ne spada več med gobe sluzavke (miksomicete) ampak med praživali,
- medlorumena mušnica (Amanita gemmata), strupena.

Lep pozdrav,
Slavko

anica

 
Sedaj, ko ni jurčkov se tolažim z lisičkami in sivkami. Tudi jaz upam, da bo otoplitev
ponovno privabila jurčke na površje!

LP A.

kragulj

Anica,
kje pa hodite, da ne najdete jurčkov???
lp,

nivesp

Pozdravljeni

Kragulj, na kakšni nadmorski višini nabirate.Hvala za odgovor, čestitke
za tako lepo bero in slike.  Lp Nives

janko

LP

Lep gobarski pozdrav .

Kragulj verjetno "leti " po hosti. Pa brez zamere.

Tudi jaz še nisem uspel iti v tem letu v hosto.

Morda sem bo našel čas ta vikend.


Janko




Martin

 ;)

pozdrav

Kragulj bravo čestitke za najdbo zanima pa me a je na zadnji sliki kozjenogimesnatovec .mislim v tem času .

sam pričnem redno gobarit z naslednjim tednom in redno poročat kakšno bo kaj stanje

Lp
Martin

kragulj


Na fotografiji je kozjenogi mesnatovec, ki bo jutri na razstavi GD Lisička v Mariboru na sedežu društva in na razstavi GD Ptuj v soboto in nedeljo v Mercator centru, Špindlerjeva ulica na Ptuju.
Vabljeni na ogled.
lp,

martinko

Pozdravljeni
Redno spremljam forum, v soboto pa mislim da bo tudi zame čas prvega gobarjenja, mogo če kaj dobim, mogoče pa ne. Ostalim pa iskrene čestitke za tako lepe najdbe.

markok

Kaj pa gorenjska? Škofjeloško in Pokljuka?
A se že kaj dogaja?

anica

 Čestitke Kragulj čudoviti jurčki in lepe slike!

Verjetno hodim v napačnih terenih. Jaz sem za ta čas svoje jurčke že našla! Danes sem našla 4 kom in dober kg. lisičk,
ki so na srečo brezmesne in pravtako dobre!

Uspešno gobarjenje vsem želim in lp.

uli

Lep pozdrav
Na današnjem potepanju sem našel nekaj marel,kar me čudi za ta letni čas.En domačin je rekel da so jih nabrali cele korpe.

kragulj

Še nekaj starejših iz prejšnjega tedna....
lp,