Gobarjenje 2012

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2012, 18:35

Prejšnja tema - Naslednja tema

foca

Pozdravljeni,

forum berem že kar nekaj časa sedaj pa sem se odločil, da na  njem še aktivno sodelujem. Pred dvema dnevoma sem pri sprehajanju psa naletel že na prvega...


Zvečer bom naložil še nekaj slik od letošnjih mavrahov, sedaj na žalost nimam časa. LP

foca

Pozdrav,

kot sem obljubil nalagal še nekaj slik od mavrahov.
Tako se je začelo...

in potem sem jih enkrat nabral slabe 2 kili...

še slika na tehtnici(bolj slabo se vidi)

in razporejeni levo za prodajo desno za uporabo ;)

in še največji mavrah :)


Bilo jih je še nekaj vendar ni bilo vredno slikanja... ;)

murrober

pozdravljeni

danes sem šel ponovno v gozdove haloz in bil presenečen nad veliko gobami, ki rastejo. veliko me je v gozdu pričakalo mislim da citronastih mušnic, pa tudi gobanov se je dalo nekaj najt.
vse gobe pa sem nabral na strogo južni legi. na severnih legah kjer so tudi tereni za gobane jih še ni.

lp
robert m.

Karp

Citat od: foca dne 18 Maj 2012, 14:52
Pozdravljeni,

forum berem že kar nekaj časa sedaj pa sem se odločil, da na  njem še aktivno sodelujem. Pred dvema dnevoma sem pri sprehajanju psa naletel že na prvega...


Zvečer bom naložil še nekaj slik od letošnjih mavrahov, sedaj na žalost nimam časa. LP

Oj ...lepo ...in kar med sprehodom...

Gobar88

mislite da bodo prvič resneje pognali gobani zdaj ko lepo dežuje ? ;D

mato2

Ja skoraj zagotovo bodo pognali siguren pa sem da bo pognalo dosti lisick ki jih imamo dosti raje za jest kot pa jurcke.  Lp matej

snežka

Pozdravljeni!
Sprehajanje s psom je res prav koristna zadeva v več pogledih!
Tudi jaz sem v soboto s psičko tekala po Stražunskem gozdu in našla prvega jurčka :D :D :D in prvo golobico.  :D
Slikala sem s telefonom, pa imam žal težave pri prenosu slik. Če mi uspe, jih naložim.
Veliko sreče tudi vam!
Snežka

Gobar88

v petek grem prvič malo na ogled upam da bo kaj ;) ;D

Citat od: mato2 dne 23 Maj 2012, 05:36
Ja skoraj zagotovo bodo pognali siguren pa sem da bo pognalo dosti lisick ki jih imamo dosti raje za jest kot pa jurcke.  Lp matej

je res vendar glavno je pri meni nabiranje  :laugh:

Martin

 :D
pozdravljeni

Sam sem včeraj preverjal stanje v poličkih gozdovih, in tistih majhnih lisičk je že kar nekaj. Tak da bo kmalu za nabirat
jurčkov pa še tu ni. Mislim pa ,da bodo kmalu pognali poletni gobani tud pod pohorjem,komaj  pa čakam na prve golobic.

Če bodo ti deževni dnevi tud v poletnih časih bo letos po dolgem času ena zelo dobrih gobarskih sezon.

Pri men je glavno uživanje v naravi. Sevea pa se bol veselim ,če je tud kaj za v košaro. Upam ,da bodo gobarji letos bol čistili gobe ne da jih kr trgajo vse povprek. :'( :police: :-[

Uživajte v naravi a jo pustite za sabo takšno kot je bila. :police:

lp
martin

kragulj

Pozdravljeni,
po mojih današnjih obhodih v Slovenskih goricah in Halozah še nič kaj ne kaže na mlade gobe. Našel sem nekaj starejših poletnih gobanov, na sveže pa bo verjetno še potrebno počakati kakšen teden.
lp,

murrober

pozdravljeni
me je danes spet pot zanesla v haloške gozdove. mladih gob res ni. nabral sem dve že malo večji. predstavljam pa si da bodo po tej deževni dobi in še malo višjih temperaturah poglane kot gobe. haha.
lp
robert m.

Gobar88

Letošnja sezona se je začela dobro  :P Lokacija : goričko , sicer suho kot poper samo 4 gobane sem našel
verjetno tudi letošnja rekorderja
en 513 g
en pa 898 g  :o









Lepše se ni moglo začet  :laugh: :laugh: :laugh:

uli

Lep pozdrav!

Tudi jaz sem našel letos prvega...

kragulj

Včeraj pa sem našel del terna, kjer se je pa prikazalo nekaj lepotcev... Da nebo prevelikega interesa, naj povem, da sem pa danes bil na več terenih in nobenega....
lp,

gobarja

Mene pa zanima na koliko metrov nadmorske višine kaj nabirate sedaj :)