Gobarjenje 2018

Začel/a klavir, 07 Januar 2018, 13:00

Prejšnja tema - Naslednja tema

gorenc

Pri meni pod Pohorjem začelo gnati z mavrahi ....prve sem nabral 22.4. Danes zopet polno...ker nabiram v zapuščenem vinogradu je najbolj zanimivo da so najraje na predelu kjer rastejo mačice in robide..
Ker poznam ceno za kg ( ni mala) bi lahko lepo prodal v ITA ampak specialiteta ostane doma....
Lep gobarski pozdrav...

gorenc

Jaz jih polnim klasično sir...šunka...in jih spaniram ter ocvrem....naredim tatarsko omako za preliv in zraven sezonska solata...
Božansko...

Clemente

Za letos je na mojem rajonu z mavrahi konec (M. esculenta). Super sezona kar se tiče kvalitete in količine, vsi prijatelji so se jih po dolgem času dobro najedli. Če ima kdo kakšen namig, kje se jih nabira v maju (nekdo mi je "ta črne" omenjal v smrekovih gozdovih?!), bom vesel vsake informacije. Hvala,lp

kragulj

1. maj in prvi goban....

RaxhXephon1

Katera regija Kragulj?

Jaz sem pred par dnevi prečesal lokacije v Brkinih in Istri pa še ni bilo ničesar :)

kragulj

Citat od: RaxhXephon1 dne 02 Maj 2018, 13:21
Katera regija Kragulj?

Jaz sem pred par dnevi prečesal lokacije v Brkinih in Istri pa še ni bilo ničesar :)

Štajerska.

TopCat

V okolici Kranja pa iz zemlje še pogleda kak smrček (mavrah). A si je potrebno večerjo (ali kosilo) pogosto razdeliti s črvički.  :-\

kepa

Današnji.

počasna


anica


Pa še nekaj Goričkih prvih - vsaj mojih. Kolega je našel 8 kom. že 28.4.

Pognale so tudi že prve lisičke.
Kvaliteta je pač majska. Eni čisto zdravi , kar nekaj večjih sem pa pustila naravi.

Lp A.

gorenc

pozdravljeni ljubitelji gob

Pri meni je z mavrahi konec ,,,jih je bilo veliko ....zadnji so šli v promet  in najedli smo se jih tudi zelo....
Hmmm gobani kako bo letos  tudi z ostalimi vrstami bomo videli...imam odkup in trg upajmo na dobro letino
pa lep gobarski pozdrav

blaz3k

http://www.rtvslo.si/slike/photo/313054

Ena goba ne naredi sezone pa še imena ne vem

slavko

Mislim, da je širokolistna velekorenovka (Megacollybia platyphylla), ki velja za pogojno užitno vrsto gob.

Lep pozdrav,
Slavko

blaz3k

Citat od: slavko dne 10 Maj 2018, 07:32
Mislim, da je širokolistna velekorenovka (Megacollybia platyphylla), ki velja za pogojno užitno vrsto gob.

Lep pozdrav,
Slavko

... hvala.


blaz3k