Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

anica


Današnja gobarska izkušnja. Lisičk je vedno manj, kar lahko pomeni, da so na vrsti jurčki.  Tale "bakreni" lepotec, najden na 

določenem mestu je pa pravtako dober znak - zame. Bomo videli !!!

LP A.

leamarija


leamarija


msimerus

Jaz včeraj našel kar nekaj jurčkov, pa dosti lisičk....mislim da bo drugi teden prvi večji bum...sem videl dosti mladičev :)















Sent from my iPad using Tapatalk

msimerus




Sent from my iPad using Tapatalk

gal

Pa kje hudiča to zvohate. Jaz sem bil danes 3 ure v gozdu, rezultat 20 majhnih lisičk, od ostalih gob sem videl pa tri majhne mušnice.

In to je bilo vse, edino borovnic sem se pa najedel do polnega  :)

Ma Re La

Ampak res, polno skominov. Ali bi lahko napisali v katerem delu Slovenije je tako lepa bera. Pri nas na Soršem polju nisem našla prav nič.

LP,

Martin

Pozdrav
Ker se ukvarjam z selitvijo. V drugi kraj ter z gradnjo hise....se bolj poredko javljam a redno spremljam forum .Sam grem jutri v akcijo na svoje terene proti ribnici nizina seveda upam da bo kaj srece.......sem pa ze nasel nekaj lisick derekt ob hisi kajti sem kupil posest ki je obdana z gozdom z treh strani.....no v glavnem cestitke vsem za najdbe ...
Mato ti pa javi kej ko bos na pohorju

Lp
Martin

robert11

pozdravljeni
tele so pa iz haloz!
lisičk je kot da bi bile posejane. jurčkov pa ni tako veliko. mladih le nekaj, več je starejših. nekaj že celo takih da niso več za uprabo.
tale dež bo prav prišel, pa bo drug teden prav zanimivo.
lp
robert

msimerus

Jaz tudi mislim da bo naslednji teden akcija

leamarija

Haj!Včeri sem na rala same mlade,tako da se bo zčelo na veliko sam sončka še rabmo. :D

Seven

Obisk gozda v Celju. Bolj klavrno, a lisičkasto. Nekoliko presenetljivo pa zunaj gozda nekaj spodobnega.


tomazex

Je bil kdo že kaj v Ruškem koncu na Šumiku? Se je že kaj pojavlo?

sabincica

Pozdravljene gobarke in gobarji....

Letos bom tudi jaz bila gobarsko vojno z vami, ker sedaj je sinček star že 9 mesecev in ga kamot postim pri stari mami, drugo leto pa bo nov član :D....včeraj sem šla v prvo bitko :)....in nisem bila čista poraženka. okoli 450m NV...našla enega čudovitega jurčka, enega malo pojedenega od polža, okoli 300g lisičk in dedka s premerom klobuka, tako na uč, okoli 30 cm. Je bil pa že zeeelo bogi in sem ga pustila za novo generacijo dedkov :)

Prilagam eno slikico:)
Lep gobarski pozdrav,

Sabincica

Ta Pravi Gobar

#164
Lep pozdrav vsem   :)

Sem bil na Arehu danes - bogo, dva stara Žametasta gobana ... Vendar vse na vodi, namočeno fejst.

Pod Belvijem pa čisto drugače :  lisičke, jurčki, golobice, bisernice kot smetja etc.   Pa tudi avtov ob cesti kot smetja.

Evo par fotk.

A morda kdo ve kaj se gradi nad križiščem Areh - Belvi  ?  Takoj desno nad cesto.  Da ne bo spet kak gospod čez par let legaliziral svoje črnogradnje  ?  Zdaj je komaj  en meter visoko.
 Ali bo morda zbiralnik za vodo  ?