Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

srf

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 10 Oktober 2016, 17:32
Bo pa malo težje gobarit tam zgoraj - vreme se je poslabšalo ...

http://www.rogla.eu/si/nacrtujte-obisk/webcam
Ja visokogorje bo konec, v soboto med 1200-1400, samo še nižina


Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk


enastajerka

Pozdravcek...

Se moje porocilo od sobote; bilo je prilicno hladno na Pohorju, ceprav sem prisla komaj okoli 13h (nisem jutranji clovek :D ), n.v. 900-1100. Prav zalostno mi je zgledalo v gozdu - vse ze nekako pomrznjeno, mrtvo, niti pticki vec ne zvrgolijo toliko..moram rect, da mi od pozne jeseni vec ni prevec prijetno hodit v gozd, zato se moja gobarska sezona nekje konec oktobra ze ponavadi zakljuci ;)

Jurckov nidem veliko nasla in so bili skoraj vsi "bolj bogi". Nisem mogla verjet, da sem v najvecji susi nasla vec jurckov kot zdaj po dezju... Sem pa bila vesela zelo lepih, zdravih zrascenih mesnatovcev. Drugace pa se nekaj lisick, golobic, dva deda, zametasti gobani, sirovke, pegaste koprenke...na pladnju sicer ni cisto vseh nabranih gob, ker jih je nekaj ze koncalo v loncu...

Mislim da bom jaz tudi zacela spet malo v nizine hodit, kjer je vsaj malo bolj toplo :/

Aja, na zadnji sliki en velik jurcek, ki je imel popolnoma objeden le zgornji del klobuka, spodaj je bila trosovnuca se skoraj cela, tudi bet - podobno, a malo manj, so bili objedeni tudi nekateri drugi jurcki.. ne vem katera zival to poje..miske ali ptici, veverice?

Lp vsem

Lojze07

#797
Ena štajerka, 900 - 1100 m - a pod Belvijem?  :-*

Tudi mene zanima, kaj za eni "vragi" jedo gobe - poleg polžev in tistih črnih "lubadarjev" = nekakšnih hroščev,?

Glede na vidne sledi zobkov na klobukih tudi jaz sumim veverice in miši. Ve kdo kaj več?

In kaj objeda slinarje - kot da bi bili "pofrezani"  s posamične strani????

In kaj je na tvoji zadni fotki ???

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

enastajerka

Pod Klopnim vrhom... aja mimogrede..je bil se kdo v soboto tam? Na kriziscu pod tablo za Klopni vrh je stal policijski avto - a je kdo spet kako kazen za parkiranje dobil ali kaj druga? Kaj pravzaprav policaji v gozdovih pisejo te kazni ali redarji?

Lojze..sem zgoraj ze napisala glede zadnje fotke..total objeden jurcek (samo od zgoraj)..

nova gobarka

Citat od: enastajerka dne 11 Oktober 2016, 00:56
Pod Klopnim vrhom... aja mimogrede..je bil se kdo v soboto tam? Na kriziscu pod tablo za Klopni vrh je stal policijski avto - a je kdo spet kako kazen za parkiranje dobil ali kaj druga? Kaj pravzaprav policaji v gozdovih pisejo te kazni ali redarji?

Lojze..sem zgoraj ze napisala glede zadnje fotke..total objeden jurcek (samo od zgoraj)..


Sicer ne vem s katere strani si prišla na klopni vrh, toda, če je kje blizu cesta z znakom, da je prepovedan promet za vsa vozila, tam letos zelo radi kaznujejo. Ponavadi je v avtu policist in inšpektor za gozdove, ki ima vsa pooblastila. Tudi avto ti lahko pregleda. ;) Pred cesto za klopni vrh, če prideš z Rogle je en tak odsek, in menda so letos tam že stali in čakali vsakega, ki se je pripeljal od tam, ko ne bi smel. ;) To je sicer informacija iz druge roke, sem pa sama videla letos po planinah tolikokrat inšpektorico za gozdove, kot prej v vseh letih ne. In, ja, tudi kazni je veselo pisala. Res pa, da je bilo to v ZG. Savinjski dolini, zato verjamem, da so po Pohorju tudi aktivni.

Voly

Sem nabiral gobe na jugu otoka Krk, res je bilo veliko črnih jurčkov, nabrali smo jih vsak dan eno večjo košaro. V nedeljo so se pojavili tudi karželjni...

Nagi Bator

CitatTudi avto ti lahko pregleda.

Resda nisem sel preverit  v "Zakon o inspeksijskem nadzoru", vendar hudo dvomim v to.

nova gobarka

Citat od: Nagi Bator dne 11 Oktober 2016, 18:56
CitatTudi avto ti lahko pregleda.

Resda nisem sel preverit  v "Zakon o inspeksijskem nadzoru", vendar hudo dvomim v to.


Kolikor sem jaz brala zakon ima vsa pooblastila...če lahko pregleda prostore, naprave itd, itd. Skratka, skoraj vsa pooblastila ima, kolikor jaz razumem. Drugače pa peto poglavje - pooblastila inšpektorja. Bom vesela, če še kdo prebere in pove mnenje.

andy_ql

LP še z moje strani. Danes sem šel popoldan malo v meni preljube haloze, počasi se tudi tu prebuja, vendar nekako na zelo nizki NV... Šel sem v "moj" gozdiček, v katerega druga noga kot moja ne stopi in našel veliko presenečenje.

Kar veliko je bilo majhnih jurčkov... imam kar velika pričakovanja za naslednji teden :)  LP


http://shrani.najdi.si/?3r/t5/4X8LR3ja/2163295386720532943-acco.jpg

http://shrani.najdi.si/?27/Zy/43oRgkXt/2709605285324800262-acco.jpg

dr.boletus

Današnji 3,5 urni sprehod po mojih terenih . Tisti , ki so bili skriti v listju . . zelo lepi , ostale je pa dobila slana ( rumenkasta površina spodnjega dela betov ).
Zaključuje se , samo še na posamezne pozabljenčke računam . Najslabša sezona v zadnjih 15 letih ( vsaj v širši okolici LJ in tudi na Gorenjskem ) .



janko

#805
LP

dr.boletus je morda skrivnost, kje ste našli te lepe gobane.

Danes sem slišal, da naj bi v smeri proti Turjaku prodajali velike gobane ob cesti.
Morda kdo vem kaj o tem. Želimlje, Smrjene, Turjak in naprej...  

V nedeljo sem končno uspel dobiti na mojih terenih gobana večjega od pol kile.
Skupaj z malimi gobani jih je bilo za 1,20 kg. Hodil pa sem vsaj 4 ure.

Janko

koki27

Je že res, da je prodajala ob cesti, ampak iz Italije uvoženo...:) Kje ona to nabere, morda iz skrinje vzame...:)
Na Turjaku ni nič, vsaj na terenih, katere poznam od Turjaka proti Grosuplju, ni nič, čisto nič.

lp

solatar

Tudi jaz sem bil danes na dolenjskem in sem prišel domov s prazno košaro. Tako, da je letos tudi zame ena najslabših gobarskih sezon. Vendar upam, da se bo še kaj našlo. ;D

leamarija

Pozdrav vsem gobarjem.Hodim vsaki drugi dan na svoje terene in vedno naberem kar neki jurčkov,včeri sem nabrala 19 prekrasnih tako da je bila soseda zelo vesela ko sem ji dala,jaz namreč jih imam dovolj,tako da je zame letošnja sezona dobro obdarila.Mi je pa veselje se hodit naprj v gozd.Upam pa da bodo tudi tisti ki do sedaj niso nič nabrali prišli na svoj račun saj vreme bo toplo.Lp

gobičke

Citat od: leamarija dne 14 Oktober 2016, 07:06
Pozdrav vsem gobarjem.Hodim vsaki drugi dan na svoje terene in vedno naberem kar neki jurčkov,včeri sem nabrala 19 prekrasnih tako da je bila soseda zelo vesela ko sem ji dala,jaz namreč jih imam dovolj,tako da je zame letošnja sezona dobro obdarila.Mi je pa veselje se hodit naprj v gozd.Upam pa da bodo tudi tisti ki do sedaj niso nič nabrali prišli na svoj račun saj vreme bo toplo.Lp
Kje oziroma na kerem koncu Slovenije pa še potem najdete vsaki drugi dan ::)