Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

ubisoft

Citat od: stankica dne 06 Oktober 2016, 19:10
Ubisoft lahko malo natancneje poves kje Lokavec Gora.
Hvala

Čisto nizko. Jaz sem jih prve našel takoj ven iz Lokavca v prvem hrastovem gozdičku. Nadmorska višina od 100 - 400m. So pa skoraj izklučno na robu gozda v travi. Na gori pa ne vem. Verjetno je tam že končalo za letos. Če je v dolini rast, visoko ne raste.

LP

ubisoft

Citat od: janko dne 06 Oktober 2016, 19:53
LP

Stankica morda je tole ?

http://www.pespoti.si/izlet.php?id=11688

Janko

Tam kamor je označena pot, čisto na začetku poti rastejo. 
Vse dokler višina ne preseže kakšnih 600 m. ;)

StaneDolanc

Jesenska idila

počasna

včeraj 9 prekrasnih jurčkov, so šli kar v kis

blaz3k


blaz3k

#770

msimerus

Pa še današnje...bil 6 ur v gmajni




















Sent from my iPad using Tapatalk

dr.boletus

Lep pozdrav vsem gobarjem in sledilcem .
Letos se oglašam malo pozno , razloge pa verjetno poznate . Poletne žalosti iz Jelovice in Rogle ni bilo vredno objaviti ( 10 do 15 kosov in še objedeni od polžev . . torej popolnoma nefotogenični ) . V prejšnjem tednu 2 x po dobro kilco lisičk in nekaj jurčkov , v nedeljo košara marel ( v torek so bile spregledane že suhe )
in po potkah na vrhu hriba sami majceni klobučki ( vzel sem samo 5 ali 6 največjih ) , v sredo sem zelo optimistično zakoračil po svojih terenih ( tisti po potkah so komajda kaj zrastli , iz 1-2 na 3-5 cm , kar jih seveda niso že pobrali ) , vendar sem jih dobil samo na 3 mikrolokacijah ( od kakšnih 40-ih ) . No , za slabo košaro jih je pa le bilo .

Del družinice na običajno odlični mikrolokaciji ( severno pobočje , cca. 680 m.n.v. )


Končna sredina bera .
Včeraj pozno popoldne me je zaneslo kakšne 3 km stran , za kakšno uro in pol . Še vedno rastejo v glavnem po poteh . . . oziroma , kako naj bi pa videl
te otročičke na listnatem strmem pobočju ( niti nočem brskati po lokacijah , dokler se ne pojavi nekaj večjih ) , nekaj se je pa vseeno dobilo .
V glavnem , rastejo zelo zelo počasi ( hladno in še suh veter ) in veliko jih v tem času pohrustajo  polži . Kako bo čez vikend , pa povem v nedeljo zvečer
( če bo sploh vredno ) .


NN79

Danasnji super hitri enourni "nocni" sprehod od 18h-19h, po znani lokaciji (500-600m nmv), okolica Resevne

Pa se veliko presenecenje danes (slaba slika, ker je bilo ze temno); koliko gob je na sliki :-) ?



Sent from my iPhone using Tapatalk

janko

LP

Moje vprašanje.Če rastejo ta črni gobani ali to pomeni konec sezone rasti gob.

Je mogoče, da spet zrastejo jesenski in drugi gobani  na podobni lokaciji .


Janko

počasna

NN79, jaz jih vidim pet

NN79

Citat od: počasna dne 07 Oktober 2016, 21:04
NN79, jaz jih vidim pet
Malo vec jih pa je! :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lojze07

Čestitke vsem za krasne oktobrske lepotce. Res jih je lepo videti - že takole na sliki, kaj pa še le v naravi in potem v košari... :)

:angel: NN 79 - sedem jih je sigurno, za osmega pa nisem čisto gotov, ali je jurček, ali pa so se listi tako postavili...

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

blaz3k


dr. boletus - pravi doktor za gobice (y) :o

NN79

Citat od: Lojze07 dne 07 Oktober 2016, 21:34
Čestitke vsem za krasne oktobrske lepotce. Res jih je lepo videti - že takole na sliki, kaj pa še le v naravi in potem v košari... :)

:angel: NN 79 - sedem jih je sigurno, za osmega pa nisem čisto gotov, ali je jurček, ali pa so se listi tako postavili...

LP
Hvala! In ja, sedem jih je (bilo) :-)