Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

gal

No pa je končno pognalo tudi pri nas v okolici Ljubljane. Nalepim slikce proti večeru, ko bom imel čas. So pa sami lepi jurčki, nič črvivi

robert11

Pozdravljeni
Danes je bil oče na šumiku pa je rekel da je bilo toliko gobarjev, da so se mogli kar en drugega izogibat. Prava invazija gobarjev. Gob je sicer nekaj nabral, tako da bo za nekaj juh.
Ubogo pohorje!!!!
lp
Robert

blaz3k

#737

šumar

Pozdravljeni!Dolga leta že spremljam gobarski forum(Špijuniram),hehe!Tudi sam sem strasten gobar.Ni lepšega,kot oprezati za lepimi fotografijami različnih gob.Čestitke vsem skupaj za lepe letošnje najdbe!Pa veliko sreče še naprej!Zanima me ali bojo gobe rastle v nižinah.Pred tednom dni sem bil na placih(Polenšak,Savci),pa ni bilo niti divjih gob.Glede na to,da so se temperature spustile,mogoče ne bo nič,ali se motim?Lep pozdrav

slavko

V nižinah bo večja možnost najdb kot na višinah. Tam je prej mrzlo.

Lep pozdrav,
Slavko

janko

LP

Gal, kje nabiraš, morda nadmorska višina...

Bil je dež, luna je prava...

Janko

Finfrla

Citat od: nivesp dne 04 Oktober 2016, 09:28
Imaš prav, Kras je velik, vsaj 1 km približno ali vsaj povej okolico.Jaz sem jih tudi včeraj nabrala okolica Postojne, kar lepa bera skoraj samo majhni, ne morem priložiti slik ker sem pustila mobi v avtu imam pa objavljene na Fb.LP Nives


Komen z okolico

nivesp

Hvala,zelo prijazna, upam da se kdaj srečava.LP Nives

janko

Lp

Ljubljana in okolica cci 30 km, je kaj novic o rasti gob.

Oktober je tu. Vrhunec sezone.

Osebno še nisem imel časa, da pogledam v hosto.

Pravijo, da se na Turjaku nekaj prebuja. Ima kdo kaj več informacij.

Janko


janko

LP

Vem, da so prvi dnevi študentov na faxu in domovih.
Tudi oni si "nabirajo znanje" in morda nabirajo gobe.

Janko

StaneDolanc

Dogaja

gal

Citat od: gal dne 04 Oktober 2016, 15:35
No pa je končno pognalo tudi pri nas v okolici Ljubljane. Nalepim slikce proti večeru, ko bom imel čas. So pa sami lepi jurčki, nič črvivi

No takole je zgledala zadeva

Tale lepotec je za v knjigo



Tole je pa končni rezultat



Rastejo, pa zelo ˝selektivno˝ zaenkrat, samo na znanih placih sem jih našel. Sem bil pa presenečen, ker sem jih našel pod enim določenim drevesom 11 na kupu. Dosedajšnji rekord je bil 6 naenkrat.

Za nekoga zgoraj - nabiral sem v okolici Ljubljane - Sostro. Nadmorska višina je pa po mojem tam do 500 metrov, višje ne

blaz3k

Citat od: gal dne 05 Oktober 2016, 07:15
Citat od: gal dne 04 Oktober 2016, 15:35
No pa je končno pognalo tudi pri nas v okolici Ljubljane. Nalepim slikce proti večeru, ko bom imel čas. So pa sami lepi jurčki, nič črvivi

No takole je zgledala zadeva

Tale lepotec je za v knjigo



Tole je pa končni rezultat



Rastejo, pa zelo ˝selektivno˝ zaenkrat, samo na znanih placih sem jih našel. Sem bil pa presenečen, ker sem jih našel pod enim določenim drevesom 11 na kupu. Dosedajšnji rekord je bil 6 naenkrat.

Za nekoga zgoraj - nabiral sem v okolici Ljubljane - Sostro. Nadmorska višina je pa po mojem tam do 500 metrov, višje ne


tako pa zgleda obrnjen in obrezan posnetek ;)

http://www.rtvslo.si/slike/photo/293333#slika

gal

Citat od: blaz3k dne 05 Oktober 2016, 09:48
Citat od: gal dne 05 Oktober 2016, 07:15
Citat od: gal dne 04 Oktober 2016, 15:35
No pa je končno pognalo tudi pri nas v okolici Ljubljane. Nalepim slikce proti večeru, ko bom imel čas. So pa sami lepi jurčki, nič črvivi

No takole je zgledala zadeva

Tale lepotec je za v knjigo



Tole je pa končni rezultat



Rastejo, pa zelo ˝selektivno˝ zaenkrat, samo na znanih placih sem jih našel. Sem bil pa presenečen, ker sem jih našel pod enim določenim drevesom 11 na kupu. Dosedajšnji rekord je bil 6 naenkrat.

Za nekoga zgoraj - nabiral sem v okolici Ljubljane - Sostro. Nadmorska višina je pa po mojem tam do 500 metrov, višje ne


tako pa zgleda obrnjen in obrezan posnetek ;)

http://www.rtvslo.si/slike/photo/293333#slika

Hvala, hvala :) Nisem imel cajta rihtat slik, bom naslednjič

janko

LP

Gal hvala za info.
Mail kontakt imaš napačen ?

Janče - Ljubljana, slabo ali nič.

Gobarjev je polno, košare prazne, nekaj se najde. Jaz sem dobil celo enega malega.
Gob skoraj ni... :(

Janko