Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

blaz3k

Citat od: frodo dne 26 September 2016, 16:24
blaz3k in vsi ostali gobarji-fotografi;
zelo pogrešam datume na slikah, takih brez datumov je polno na spletu, tako da vedno malo dvomim v resničnost fotk. ::)

ti si pa zahteven, boš zahteval še GPS lokacijo kjer je najden? ;)

nivesp

Stankica, midve bi se morale dogovoriti, kdaj bo katera šla na Nanos, da ne hodiva tja gor vsaka zase in nič ne najdeva,saj tudi nimava kaj najti ker ni nič, ker sem pa slišala da gobarite tudi v Brkinih in na Pokljuki bi vas prosila, da poročate če kaj najdete.LP Nives

stankica

Gospa Nives iz Pokljuke ni nobenih vesti o rasti 1 do 3 komade Brkini danes par kukmakov to je to pocakajmo vikend in dež.
LP

robert11

kot je mato že napisla je nabiral smer klopni vrh. približno tam kot jaz. pohorje seveda. sicer pa vsi ki so nabirali na pohorju so verjetno kaj nabrali.
gob se je dalo nabrat v soboto. v nedeljo pa ne več, saj je vsa slovenija v soboto izropala pohorje. žal to je resnica.
če še bo letos kaj zraslo potem po dežu, ki je napovedan za ta vikend.
zanimivo da so haloze, tako kot ostali del slovenije popolnoma brez gob. popolnoma suho, saj potem ni čudno da ni gob. še en dokaz da ni gob je ta, da imam letos izredno lepo grozdje v vihogradu, ki še kar nabira na kvaliteti. če bo tako lepo vreme bom imel trgatev zelo zelo pozno (pozna trgatev zagotovo).
sicer pa tudi jaz čakam na več dežja v prihodnje, saj potem poženejo čudovite štorovke, pa poprhnjene livke, ki kar romajo v kozarce....
pa lep pozdrav,
robert

NN79

Citat od: Lojze07 dne 25 September 2016, 22:59
NN79, lahko poveš, po katerem delu Pohorja si se sprehajal/a?

In ti Tinček, kje si nabral te lepotce? Vsaj približno?

LP
Lovrensko Pohorje, dobrih pet ur, cca.10 prehojenih km.
Lp


Sent from my iPhone using Tapatalk

Finfrla

Pozdravljeni

Na Krasu se kljub suši najde kakšna marela :laugh: :laugh:

frodo

Citat od: Urban dne 26 September 2016, 17:02
#frodo, če ti ne najdeš ničesar, ne rabiš dvomiti v najdbe drugih.
Od tebe ni za prebrati drugega kot pa nerganje. Pojdi raje v gozd.

Ti lahko prilepim nekaj slikic. Kaj pa lahko od tebe preberemo?

frodo

Citat od: blaz3k dne 26 September 2016, 18:38
Citat od: frodo dne 26 September 2016, 16:24
blaz3k in vsi ostali gobarji-fotografi;
zelo pogrešam datume na slikah, takih brez datumov je polno na spletu, tako da vedno malo dvomim v resničnost fotk. ::)

ti si pa zahteven, boš zahteval še GPS lokacijo kjer je najden? ;)


Me ne prepričaš, imaš že preveč negativnih kritik.

Urban

#Frodo prilepi, prosim. Fotografij se vedno znova razveselimo. Tudi brez notarsko overjenega datuma nastanka fotografij.

Sicer pa prilagam nekaj fotografij iz sobotnega in današnjega gobarjena. Pohorje, cca. 900 metrov n.m.v.
Gobe se najdejo, vendar daleč stran od "prometnic", kjer se vijejo kolone vozil, vstop v gozd pa spominja na belo minsko polje. Gobji "inšpektorji" patrulirajo s hmelskimi poživili v roki, gobje "inšpektorice" pa medtem nastavljajo prej omenjene mine.

Urban

Gobe so žal fotografirane brez tetoviranega datuma. Upam, da bo g. frodo sprejel fotografije kot verodostojne.

Lep pozdrav,
Urban

šumar


nivesp

Ga Stankica hvala za odgovor, gospod Urban bi lahko primorkam zaupal kje ste nabral tako čudovite primerke ? ; :).Lp

Urban


mato2

Pozdrav slike ki sem jih nalepiu sood teh dni iz pohorja.Tudi jaz čakam na haloze ampak sem vedno manj prepričan da se bo kaj najdlo. Zadnje tri sezone v halozah glede jurčkov so zelo boge. Je pa zato bilo predlani in letos zelo dosti lisičk ki so mi še ljubše za jesti, nimajo pa žau tistega čarobnega čara kot  jurčki. Upau sem da bom letos lahko nabrau kaj črnih trobent saj je zaloga pošla. No nekaj časa še je in pustimo se presenetiti. lp mato-matej

enastajerka

Ojla!
Bom prilepila se nekaj drugih lepih gobic, da ne bodo samo jurcki kraljevali..:))
Frodo ti pa res vsako leto napadas ljudi in jim (nam) ne verjames, da res toliko najdejo. Meni se zdi bedno, da bi tu nekomu kaj dokazovala z nekimi datumi-pa itak je najmanjsi problem na sliko lazni datum postavit....