Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

Lojze07

blaz3k, kje pa si jih nabiral oz. nabral?

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

blaz3k

Citat od: Lojze07 dne 14 September 2016, 21:18
blaz3k, kje pa si jih nabiral oz. nabral?

LP
... na Pohorju od Obrambnega doma proti Glažuti

klavir

Citat od: PanterLIV dne 14 September 2016, 12:07
Pozdravljeni,

Zanima me kako je z gobami kaj na Pohorju( črno jezero, šumik itd)?
Se čez vikend splača pogledati po gozdu? kakšna je kaj rast?

hvala za odgovore.

Sam lahko ravno za to območje povem situacijo od nedelje. Po planinski poti sem hodil od Šumika proti Črnemu jezeru in do Osankarice. Gob je bilo zelo veliko, vendar to ne velja za gobane. Jurčkov ni bilo. Izjema so bile kostanjevke. Drugače pa je bilo dosti mraznic, lijastih lisičk ter pegastih koprenk (Cortinarius subvalidus), ki so dobre kot jurčki, vendar je ne bi priporočal za nabiranje, saj so koprenke rod s čez 500 vrstami in nekatere med njimi so zelo strupene. - Drugače pa gre za manj znano in lepo položno pot po planoti Šumika do sopotja s potjo iz Svetih Treh Kraljev pred Črnim jezerom.

srf


nivesp


enastajerka

Na Pohorju se še kar nekaj najde...

enastajerka

Prvi dve sta se od vceraj,ostale pa od prejsnjega tedna..prejsnji twden je bilo ogromno kostanjevih gobanov,pa tudi jurckov je bilo nekoliko vec za najt kot ta teden..no vsaj jaz sem jih vceraj nasla le nekaj cez 10, ki so sicer bili veliki in zdravi!
Drugace pa ze veliko starih mraznic, golobice, razne koprenke, nekaj lisick, vijolicaste bledivke.......
V torek sem pa se sla proti Brestrnici pogledat in jurcka sicer ni blo nobenega, a zato pa spet par kg ciganckov, kozjenogi in ovcji mesnatovci, lisicke...skratka zadnje dneve sem od jutra do veceta cistila gobe :/
Lp

nivesp


blaz3k

#534
http://www.rtvslo.si/slike/photo/292719


groza če je gobar pozen je jure le za seme

nova gobarka

Sla sem nabirat brez pricakovanj, ker je itak vse pobrano, nasla pa lepo bero.:-)

blaz3k

#536
od gob so mi najlepše lesne


http://www.rtvslo.si/slike/photo/292725#slika

jure, jure, preslabo si se skril zdaj boš priloga


blaz3k


Ta Pravi Gobar

#539
Blaz3k ... ti si pa pravi gobarski poet - kar tako naprej.  Lesne gobe so tudi zanimive, ni kaj ...

Ja, hudič, ko prestarega lepega Jurčka najdeš - je pa za seme - plac si zapomnit.

Jaz sem našel te dni razne, ni kaj velika rast, pa gobarjev ogromno, se pa najde - evo primer parček  leva  1 kg, desna 2 kg, čisto zdrave, trdne, nič črva - prva liga ...  :angel: :angel: :angel: