Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

mdpohorje


marjeta

Danes gobarila na Smrekovškem pogorju (na Smrekovcu, pod Komnom, Hlipovec, Mali Travnik). O kakšni solidni rasti ne moreva govoriti. Se najde - če si noro vztrajen.

tinček

Pozdravljeni.
Zadnja 2 tedna sem gobaril na Arehu in Lovrencu.Zato verjamem vsem,ki pišete,da ste našli gobe saj sem jih tudi jaz našel kar nekaj.
Zanima me kako je kaj na Goričkem saj grem jutri v te kraje pogledat kako je kaj?Če kdo ve kakšno je stanje glede rasti gob v teh koncih ta čas bi prosil za informacijo
Hvala in LP.

lisica

Bravo in čestitke vsem za najdene gobice...
Midva sva danes tudi malo gobarila po Arehu...gobarjev več kot gob..a sva vstrajala in tudi pošteno našla.
A morem spet negativo izpostavit...zakaj pri bogu je treba vsako gobo brcnit,prevrect?? Ne razumem.
In še to,da eni (verjamem da berete ta forum)  nimate osnovnega bontona...dva sta danes tako hudo rinla v mene,da bi me pohodla..jaz se vsakemu umaknem,ta dva pa,brez besed...pa dajte smeti v žep.. Odnesite jih tja od kod ste jih prinesli...

StaneDolanc

Citat od: lisica dne 09 September 2016, 15:03
Bravo in čestitke vsem za najdene gobice...
Midva sva danes tudi malo gobarila po Arehu...gobarjev več kot gob..a sva vstrajala in tudi pošteno našla.
A morem spet negativo izpostavit...zakaj pri bogu je treba vsako gobo brcnit,prevrect?? Ne razumem.
In še to,da eni (verjamem da berete ta forum)  nimate osnovnega bontona...dva sta danes tako hudo rinla v mene,da bi me pohodla..jaz se vsakemu umaknem,ta dva pa,brez besed...pa dajte smeti v žep.. Odnesite jih tja od kod ste jih prinesli...

Mislim, da vseh sesutih gob ne gre naprtiti nevestnim gobarjem. Na Pokljuki je cca. 50% podrtih. Goba tudi sama pade dol, mislim, da bo g. Slavko znal kaj več povedati. 

Slim Shady

Lepo pozdravljeni, že kaj poganja v osrednje slovenski regiji? Pri nas ni še nič,
lansko leto je začelo konec septembra poganjat. Gre pa za območje log-dragomer?

anica

 
Pozdrav in čestitke vsem za lepe trofeje.

Tinček na Goričkem smo v pričakovanju jesenske runde, za zdaj samo lisičke, čez 4-6 dni
bi pa že lahko kaj bilo. Žal je bilo dolgo obdobje brez dežja. Je pa kar nekaj pokazateljev
za ponovno veselje in užitek.

LP A.


Yksa


lisica

Citat od: StaneDolanc dne 09 September 2016, 15:19
Citat od: lisica dne 09 September 2016, 15:03
Bravo in čestitke vsem za najdene gobice...
Midva sva danes tudi malo gobarila po Arehu...gobarjev več kot gob..a sva vstrajala in tudi pošteno našla.
A morem spet negativo izpostavit...zakaj pri bogu je treba vsako gobo brcnit,prevrect?? Ne razumem.
In še to,da eni (verjamem da berete ta forum)  nimate osnovnega bontona...dva sta danes tako hudo rinla v mene,da bi me pohodla..jaz se vsakemu umaknem,ta dva pa,brez besed...pa dajte smeti v žep.. Odnesite jih tja od kod ste jih prinesli...

Mislim, da vseh sesutih gob ne gre naprtiti nevestnim gobarjem. Na Pokljuki je cca. 50% podrtih. Goba tudi sama pade dol, mislim, da bo g. Slavko znal kaj več povedati. 

Ne tega nisem niti omenjala. In ja vem da tudi same padejo, jih tudi divjat prevrže, ampak ko gledam mahere bincne pa gre naprej, to me pa jezi... Jaz včasih po štirih plazim da ugotovim če je prava in mi ne pride na kraj pameti da bi jo brcnila...

slavko

StaneDolanc #499, imate prav. Goba lahko tudi od starosti pade, ne le od brcanja. Lahko jo pohodi tudi kakšna gozdna žival.

Se pa strinjam, da brcanje gob ni v redu.

Bi pa vam svetoval, da takšne gobe položite na drevesno rogovilo, da bodo spustile trose in jih bo zraslo še več.

Lep pozdrav,
Slavko

robert11

pozdravljeni
tudi mene je danes zjutraj zaneslo na pohorje. žal le za kakšno uro. se pa je dovolj našlo za kosilo.
pohorje je trenutno res obljudeno, gobanov je veliko strebljenih, se pa še tu pa tam kakšni manjde. če bi imel več časa bi verjetno nabral polno košaro.
sem pa naletel na eno mesto, kjer je bilo vse razrito. pa ne od štirokolesnikov ampak najvetjetneje od divjih prašičev ali divjadio. seveda so vse gobe ležale naokoli.
sem pa bil prijetno presenečen nad veliko rdečimi mušnicami, ki so lepo rasle in niso bile pohojene.
pa še presenečen sem bil nad veliko štorovkami oz. mraznicami ki so pognale.
lp
robert

Lojze07

Yksa, so tele z Lovrenškega konca?  :-*

LP
Le hodi po gobe, dokler je čas;
kajti pride čas, ko ne bo več čas;
in ta čas bo vsak čas:
šel boš po gobe.

tinček

Anica hvala za odgovor.
Yksa čestitke za najdeno.Je to mogoče iz Lovrenca.Jutri sem namenjen v te kraje.
Je  pa res,da je nenormalno veliko gob zbracanih. Baje,da ima srnjad rada gobe in sem videl že kar nekaj jurčkov brez klobukov.
LP

janko

LP

Slim Shady nabiraš blizu mojega gozda ?

Bil sem v hosti v četrtek ( od Farovca naprej..). Ne raste nič. Smreke gredo ven drug teden?

Lubadar.   Pošlji mi sporočilo, če želiš.


Janko

srf



Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk