Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

Ta Pravi Gobar

Enaštajerka ...  Štima, bo menda Jelkin, nisem nikoli pobral - a si ga ti že pripravljala - je enako kot Borov glivec ali bo precej bolj žilava goba ?

Tiste bele - sem glih dobil info - so pa  Oudemansiélla múcida  -  sluzasta širokolistka  - užitne, zanimivo, bi mislil strup, pa ne ...

počasna

Citat od: enastajerka dne 06 September 2016, 12:26
Ta pravi gobar...tisto je jelkin ali pa hrastov glivec, odvisno kje je rastel...

Jaz sem zadnje case bolj malo gobarila, sem imela letos neke druge projekte cez poletje.. pred par dnevi sem edino mimogrede malo pogledala (okolica mb, smer Brestrnica) in nasla v kaki uri vec kot kg ciganckov in enga jurcka. Ko bi lepo vreme, pa obvezno na pohorje....

Pa moram se jaz nekaj dodat glede raznih motoriziranih vozil v gozdu. Ko grem jaz v gozd, ne grem samo po gobice ampak tudi po mir, tisino, tisto spokojnost v naravi...ko slisis samo zvrgoljenje ptickov.... in mene tudi spravi ob zivce, ko zaslisim motoriste in stirikolesnike...to tak grozno odmeva med hribi, da je za znoret! In kdor rece da ga to ne moti, ta res ne zna prisluhnit naravi!

Pa mimogrede msimerus...mi je ostalo v spominu, da si enkrat napisal, da se lahko s stirikolesnikom pripeljes direktno  do jurcka, ga poberes in se odpeljes pred inspektorji (pac tema je bila 1x o inspektorjih).... tak da ti zal res ne morem verjet da se vozis samo po cestah - pa ceprav imas na slikah res direkt ob cesti jurcke ;)
Sori ce kdo zameri, ampak jaz vedno povem kaj si mislim..
lp

večkrat grem tudi na Poštelo, ki naj bi bila zaščitena in zgodovinsko pomembna ... tam je, sploh med vikendi, vse razruto zaradi krosarjev, policija pa nič ... aja, sploh ne vedo za to :)
https://www.youtube.com/watch?v=odOGtpbIHf4

kako si želim, da bi Poštela ostala takšna kot v tem opisu
http://arhiv.zofijini.net/zofijini.org/Pozabljena_dediscina.pdf

enastajerka

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 06 September 2016, 13:44
Enaštajerka ...  Štima, bo menda Jelkin, nisem nikoli pobral - a si ga ti že pripravljala - je enako kot Borov glivec ali bo precej bolj žilava goba ?

Tiste bele - sem glih dobil info - so pa  Oudemansiélla múcida  -  sluzasta širokolistka  - užitne, zanimivo, bi mislil strup, pa ne ...
Jelkin glivec meni ni prevec okusen,malo prevec po lesnikih ali cem...ampak te gobe ponavadi mesam z drugim in naredim omako k mesu ali juho...samostojno jih se nikoli nisem...tud borov glivec se nisem panirala kot nekateti pisejo...ker jih je tolk tezko cistit, da jih na tolk majhne koscke nekak razdrobim, da itak ne bi slo panirat...mi je pa borov glivec stokrat okusnejsi..
lp

tinček

Pozdravljeni.Mene zanima,če je to kozjenogi mesnatovec?
Hvala za odgovor že vnaprej.LP

SEINTA


mdpohorje


slavko

tinček #468, po novem se mu reče kozjenogi ščitar (Scutiger pes-caprae).

Lep pozdrav,
Slavko

janko

LP

Mdpohorje, lepi jurčki, čestike res so pravi lepotci...

Čakam, da tudi v nižinah poženejo. Jaz imam navado, da vsakega posebej slikam in fotke spravim.
Nato šele utrgam in očistim...

Lepi gobani ob "kolesu" na sliki, ki jih je slikal Msimerus, niso "jurči" ampak "vražji gobani".
Vidi se tudi na sliki po barvi klobuka. Malo naprej jih je bilo še nekaj.

Imam slike od petka istih gobanov, pet jih je bilo ob gozdni lepi cesti.
Po mojem so še vedno tam. Pa brez zamere.
Vedi, da ti privoščim polno gob, kako pa še meni pusti.
Šel sem mimo pogledat do enega Turizma spodaj...

Hosta pa je bila suha brez jurčkov. Vsaj jaz nisel našel tam nič.

Našel sem potem na drugem koncu, dva jurčka, cci 40dkg skupaj in jih posušil...


Janko

Martin

 :-X

Pozdrav

Zmojo sva v petek gobarila smer Lovrenc pesek in ja se ,da najt gobe pa tud smeti a je do dodobra prečesan gozd. Vseeno sva nabrala res lepe gobane moja mal več kot jaz..............................

Zdaj pa----- tam ko ste pisali nevem točno za katero osebo se je šlo ko ste pisali da ma fotomontažo gob .....Dajte no lepo vas prosim nimate pa res pojma kak zgleda fotomontaža tam so nabrali čist normalno nekaj gob. Nevem po čem bi naj bla fotomontaža.......

Tole pa zdaj za vse kroseriste in tud tiste s štirikolesniki,da nebo spet letelo samo na gospoda na forumu.....Vse bi blo prav će bi se vozli po poligonih in vsake toliko časa tu in tam ampakk.
Vozite,orjete bulite nevem kaj še naj napišem cele dneve seveda predvsem med vikendi pa ne sam po gozdavih. Po vseh bregah njivah pšenici vinogradih sadovnjakih......tak da to je realnost ...Seveda policija nič ne ukrepa če se pa sami v prostem času vozijo orjejo.....ukrepala bo takrat ko bo nekomu prekipelo in se bo nekaj zgodilo ....Skratka na bruhanje mi gre ko gobarsko društvo podpira motorna kolesa po gozdu hja tu se noben ne zmeni zakaj ker se sami vozijo tud ne .... :-X :-X :-X




Martin

 :-X :-X :-X

Martin

 :-\ :-*


lp
Martim

nivesp

Gospod Martin in Mdpohorje, lepi jurčki in predvsem ne se jezuiti na štirikolesnike, ker oni v parlamentu naredijo sigurno več škode kot mi gobarji.Raje dražite nas primorce z lepimi posnetki iz gozda dokler se še kdo od onih ne spomine in nam bodo prepovedali še v gozd hoditi tako kot je v Italiji, potem pa v naših gozdovih poberejo blizu meje poberejo čisto vse.LP Nives

blaz3k


kotalka

človeka kar prime, da bi se pod Pohorje preselil ???

stankica

Pozdravljeni Pohorčani!
Nadejam se dežja šele potem kakšne gobe.
Pri nas je kot v sahari pa še burja. Ojoj kkdaj bo dež.