Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

frodo

Citat od: leamarija dne 05 September 2016, 10:50
Moram vam povedati da na Pohorju rastejo gobe kot Nore,tako da verjamem yiski da so slike pristne.Lp

Kje pa? Lahko prehodiš pol Pohorja pa ne boš našel ničesar.

msimerus

Citat od: amaterka dne 05 September 2016, 11:59
Redno spremljam forum kakšni 2 leti, nisem pa še nič napisala.
Zdaj pa ne morem, da se ne bi oglasila v podporo Msimerusu pred vsemi napadi, ki jih je bil deležen. Saj menim, da vsi normalni gobarji poznamo pravila obnašanja pri gobarjenju in jih tudi spoštujemo v interesu, da bomo še dolgo lahko uživali v tem hobiju.

Zame sploh ni dileme, da tisti, ki redno objavljajo na forumu prispevke, slike, lokacije, nadmorske višine ... - NAJLEPŠA HVALA VSEM !!! - spoštujejo pravila in navade, opažam pa, da se najbolj kritično oglašajo vmes kakšni "padalci" (stalni dopisovalci foruma naj mi prosim oprostijo), za katere se meni zdi, da so prebrali le kakšno posamezno objavo in na tisto burno odreagirajo tako, kot da so najpametnejši in bi zdaj stare gobarje učili obnašanja.

Zame bi bila neizmerna izguba če bi kdo od stalnih prenehal objavljati na tem forumu !!

Prosim, dragi člani, umirite strasti in raje skupaj uživajmo v prelepih fotkah in se veselimo poročil, kje kdaj kaj raste!

Prizadela bi me izguba objav Janka, Msimerusa, Banka (kje ste ?)..... ker smo na istem območju (osrednja Slovenija od Horjula do Trojan..), čeprav mi je v veselje brati tudi, kakšno je stanje na Pohorju, Goričkem in drugje.
Draga Amaterka jaz sem še vedno tukaj. Sem že mislil zapustiti ta forum, pa so me odzivi večih forumašev prepričali da ostanem.
Največjo zaslugo za to pa ima naš strokovnjak Slavko z svojo umirjeno razlago vožnje po gozdnu.

Pa še nehkaj slik od včerajšnjega izleta po mojih lokacijah.







Sent from my iPad using Tapatalk

leamarija

Nad Mislinjo,tolsti vrh .

mdpohorje

Še nekaj mojih fotk:









blaz3k

#454
http://www.rtvslo.si/slike/photo/292238

danes sem imel na gobarjenju gumidefekt, počila mi je ola-guma

mušnica3

Uauuu, mdpohorje!!!
To pa so najdbe in čudovito ovekovečene!!!! Bravo! :)
Lep pozdrav,
mušnica3

gobičke

Citat od: frodo dne 05 September 2016, 17:15
Citat od: leamarija dne 05 September 2016, 10:50
Moram vam povedati da na Pohorju rastejo gobe kot Nore,tako da verjamem yiski da so slike pristne.Lp

Kje pa? Lahko prehodiš pol Pohorja pa ne boš našel ničesar.
frodo,če bi prehodil pol Pohorja 100% bi našel gobe,ne govoriti,da se ne najde ničesar

mato2

Pozdrav da se še jaz malo javim. Nabiram zadnjih 10 dni na pohorju in rezultati so zelo lepi. Za svoje potrebe se najde gobic kolikor hočeš še izbiraš lahko, tako da pri meni gre iz gozda samo res zdrava goba kar je zeleno in malo mehka kapica ostane v gozdu za seme.

lp mato

janko

#458
LP

Mato2 hvala za informacijo.

Slišal sem od gobarjev v LJ., da naj bi že kak teden rastle gobe pri vas.
Veselo v hosto, vzeti kak dan dopusta pa bo.

Veseli me tudi zato, ker to pomeni, da se bo višinska meja spustila in bomo tudi v nižinah uživali v nabiranju gob.
Na Pohorje ne morem, ker zaradi dela ni časa.

Vsem gobarjem želim veliko veselja...


Janko

Ta Pravi Gobar

Jaz tudi nekaj nabiram zadnji teden - evo par fotk ...

Ta Pravi Gobar

Pa še par fotk - začetek borovih gliv na Dravskem polju ...  ;)

počasna

je kateri od vas gobarjev Branko? srečala sva se blizu Trikotne jase, ko sem vtrgala dvojčka

naj se javi, prosim

lisica

Pozdravljeni gobarji in gobarke.

Spremljam že kar nekaj časa ta forum, no nekaj let. Čestitam vsem za lepo in dobro bero, seveda samo tistim ki so resnične...
Moram pa pokomentirat sledeče...vsi se razburjate da gospod s štirikolesnikom dela škodo...ma nemoj sem si rekla...kaj pa vse tiste smeti, ki jih puščate dragi gobarji, ali vse tiste gobe ki jih zbrcate...pohorje je postalo eno veliko smetišče...včasih bi nabrala lahko več smeti kot gob..in upam da bo tole prebral gospod ki je en dan šetal po pohorju z dežnikom in brcal z njim gobe...na bruhanje mi je šlo..se opravičujem za besede, ampak drugače se ne morem izrazit. da o nabiranju gob z vrečko sploh ne omenjam...tak da vsaka pot ki je bila razrita se bo obnovila...steklenica pa še sto let ne bo razpadla..
da so se pa živali umaknile pa smo čisto vsi krivi ki hodimo po gozdu in ne samo motoristi...

no zdaj pa dovolj mojega grajanja  ;D
Z mojim sva gobarila pretekli vikend na rogli. Bilo precej suho in malih jurčkov ni bilo na spregled... Ta pravi gobar, da mi ne bote vseh gob borovih gliv pobrali  ;) (hec)....

No želim vam vsem še naprej obilo nabiranja gob...lep gobarski pozdrav :)

Ta Pravi Gobar

#463
Lisica ...

Dobrodošla in bravo za komentar - ampak kak kroserji gori hublajo - vsakič ko sem tam.  

Msimerus - prvi sem mislil napisat da se meni ne zdi da bi ti bil kak cepec ampak si po moje OK - ampak sem se komaj danes lahko prijavil - problemi z računalnikom.   Imaš pa res place  1 A - kaki komadi samo gledamo ... kar iz šodra ob cesti  ??

Evo še par fotk - prva fotka Jurček zdrav preko 2 kg mase   !

Bi pa vprašal kaj je na tretji - neke druge sorte Borov glivec s Pohorja - je bolj trden, ima močnejši vonj  ?

Pa na zadnjih treh - bele gobice - šop nekih čudnih prvič vidim sem jih našel na bukvah - en šop direkt na drevesu, drugi na ležeči debeli veji bukve - v suši so bile totalno mokre, pa kar zalepi se na roko  ??

Lep pozdrav vsem OK gobarjem  ;D

enastajerka

Ta pravi gobar...tisto je jelkin ali pa hrastov glivec, odvisno kje je rastel...

Jaz sem zadnje case bolj malo gobarila, sem imela letos neke druge projekte cez poletje.. pred par dnevi sem edino mimogrede malo pogledala (okolica mb, smer Brestrnica) in nasla v kaki uri vec kot kg ciganckov in enga jurcka. Ko bi lepo vreme, pa obvezno na pohorje....

Pa moram se jaz nekaj dodat glede raznih motoriziranih vozil v gozdu. Ko grem jaz v gozd, ne grem samo po gobice ampak tudi po mir, tisino, tisto spokojnost v naravi...ko slisis samo zvrgoljenje ptickov.... in mene tudi spravi ob zivce, ko zaslisim motoriste in stirikolesnike...to tak grozno odmeva med hribi, da je za znoret! In kdor rece da ga to ne moti, ta res ne zna prisluhnit naravi!

Pa mimogrede msimerus...mi je ostalo v spominu, da si enkrat napisal, da se lahko s stirikolesnikom pripeljes direktno  do jurcka, ga poberes in se odpeljes pred inspektorji (pac tema je bila 1x o inspektorjih).... tak da ti zal res ne morem verjet da se vozis samo po cestah - pa ceprav imas na slikah res direkt ob cesti jurcke ;)
Sori ce kdo zameri, ampak jaz vedno povem kaj si mislim..
lp