Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

blaz3k


blaz3k


klavir

Citat od: msimerus dne 31 Avgust 2016, 07:47
Nekaj nagaja forum...ne naloži slik...verjetno so prelepi jurčki....tukaj pa je kratki video
https://youtu.be/PskmwD_Ry1U

Zvok na videu so ti že odstranili...:)

klavir

Citat od: počasna dne 02 September 2016, 21:47
samo vprašam: a lahko jurčka fotografiram, preden ga očistim?

Dobro vprašanje, res... Seveda, vsi se zgražamo, morda pa je ta ali drugi gobar takoj po fotografiranju vendarle še na rastišču očistil gobe. Priznam, da še nisem pomislil na to možnost. Vsekakor pa je bolje, da slikamo očiščene gobe, še veliko bolje in lepše pa, če poslikamo gobe, preden jih utrgamo, če jih. V izogib žolčnejšim debatam torej morda raje ne slikajmo neočiščenih gob ter polnih košar, zlasti z več kot 2 kg gob (tudi, če nas je več gobarilo)... 8)

blaz3k

#439

frodo


blaz3k


Yksa

Citat od: frodo dne 03 September 2016, 19:35
Citat od: stankica dne 03 September 2016, 11:56
Pozdravljen Yisk!
Kje nabiraš te lepe gobe. Jaz sem bila včeraj na Pokluki 0 od 0, ti pa danes tako obilje. Želim vsem gobarjem da bi to doživeli vključno z mano.
Čestitke

Lepe, veliko je takih,ki bi morale ostati v gozdu, vsaj jaz bi jih pustil.

Gobe so bile nabrane na Lovrenškem pohorju, in ja... Veliko gob, ki se nam niso zdele primerne je ostalo tam.

Citat od: janko dne 03 September 2016, 21:37
LP


Yksa lepa bira ampak , dvomim. To bo dobra foto montaža ?

Pa brez zamere.


Janko

Žal vas moram razočarat, to NI fotomontaža.

gobičke



Če bi faušija gorela,bi že cela Slovenija pogorela!!
Ne bodite fauš!

janko

LP

Yksa, če je res slika pristna, vem da mi ne boš zameril. Veš, da ti jih na privoščim.
Nisem tak.
Vsakemu gobarju privoščim veselje ob enem jurčku ali celi košari.

Malce sem podvomil na zgornjo desno košaro, če pobrobno gledam kontrast slike. ;)

Po današnjem dežju upam, da bomo vsi našli kaj več. :) V Ljubljani in okolici jih skoraj ni.


Janko

leamarija

Moram vam povedati da na Pohorju rastejo gobe kot Nore,tako da verjamem yiski da so slike pristne.Lp

dmikla12

Citat od: janko dne 05 September 2016, 09:18
LP

Yksa, če je res slika pristna, vem da mi ne boš zameril. Veš, da ti jih na privoščim.
Nisem tak.
Vsakemu gobarju privoščim veselje ob enem jurčku ali celi košari.

Malce sem podvomil na zgornjo desno košaro, če pobrobno gledam kontrast slike. ;)

Po današnjem dežju upam, da bomo vsi našli kaj več. :) V Ljubljani in okolici jih skoraj ni.


Ja
slike niso pristne namreč sem preveril in so iz www.w3.org -iz 2003 leta ....hahahaha...kakih norcev je tule

počasna

Citat od: leamarija dne 05 September 2016, 10:50
Moram vam povedati da na Pohorju rastejo gobe kot Nore,tako da verjamem yiski da so slike pristne.Lp

jaz tudi verjamem, sem videla pri kolegih polne tri košare, dve z jurčki, tretja z različnimi ostalimi dobrotami

sama sem včeraj našla 11 lepih jurčkov ... na sredini Pohorja

amaterka

Redno spremljam forum kakšni 2 leti, nisem pa še nič napisala.
Zdaj pa ne morem, da se ne bi oglasila v podporo Msimerusu pred vsemi napadi, ki jih je bil deležen. Saj menim, da vsi normalni gobarji poznamo pravila obnašanja pri gobarjenju in jih tudi spoštujemo v interesu, da bomo še dolgo lahko uživali v tem hobiju.

Zame sploh ni dileme, da tisti, ki redno objavljajo na forumu prispevke, slike, lokacije, nadmorske višine ... - NAJLEPŠA HVALA VSEM !!! - spoštujejo pravila in navade, opažam pa, da se najbolj kritično oglašajo vmes kakšni "padalci" (stalni dopisovalci foruma naj mi prosim oprostijo), za katere se meni zdi, da so prebrali le kakšno posamezno objavo in na tisto burno odreagirajo tako, kot da so najpametnejši in bi zdaj stare gobarje učili obnašanja.

Zame bi bila neizmerna izguba če bi kdo od stalnih prenehal objavljati na tem forumu !!

Prosim, dragi člani, umirite strasti in raje skupaj uživajmo v prelepih fotkah in se veselimo poročil, kje kdaj kaj raste!

Prizadela bi me izguba objav Janka, Msimerusa, Banka (kje ste ?)..... ker smo na istem območju (osrednja Slovenija od Horjula do Trojan..), čeprav mi je v veselje brati tudi, kakšno je stanje na Pohorju, Goričkem in drugje.

Yksa

Citat od: janko dne 05 September 2016, 09:18
LP

Yksa, če je res slika pristna, vem da mi ne boš zameril. Veš, da ti jih na privoščim.
Nisem tak.
Vsakemu gobarju privoščim veselje ob enem jurčku ali celi košari.

Malce sem podvomil na zgornjo desno košaro, če pobrobno gledam kontrast slike. ;)

Po današnjem dežju upam, da bomo vsi našli kaj več. :) V Ljubljani in okolici jih skoraj ni.


Janko

Uprabil sem "blur", da sem skril ozadje košar. ;)