Gobarjenje 2016

Začel/a kragulj, 03 Januar 2016, 08:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

igord

Da se razumemo, z pravili gobarjenja in obnašanja v gozdu se upam, da vsi strinjamo, tukaj ne zagovarjam nikogar, ki to krši, a v tem primeru je bil G. misimerus napaden in obsojen kar na pamet in povprek, češ, da ima glasno vozilo in rije po gozdu in travnikih. Ne gre kar tako posploševati. Ena neočiščena gobica pa je iskanje dlake v jajcu glede na to kar sem že vse videl na tem forumu. Tudi kakšno prijazno opozorilo ni odveč, ampak nekoga, ki ga sploh ne poznamo imeti kar za bando, grozo itd... ?
Na žalost pa se po gozdovih vozijo tudi "šleperji", traktorji, del. stroji, pa tudi "motorke" so kar precej glasne. Ampak nič ne moremo, tako pač je, zato čuvajmo naravo kolikor se pač da in opozarjajmo predvsem s svojim vzgledom in ne z jezo.
l.p.

TineP

Se strinjam. Vec problemov predstavljajo odvrzene smeti kot pa kaki 4ri kolesnik...

blaz3k

#422

blaz3k


blaz3k


počasna

samo vprašam: a lahko jurčka fotografiram, preden ga očistim?

janko

LP

Vsi vemo, da se vreme spreminja. Več je visokih temperatur in prekomerne suše.
Poleti je premalo padavin. Jesen pa ni več tako dolga in topla z nekaj padavinami.

Imam 0,5 hektara gozda. To je zelo malo. Jeseni sem bil zadnjič na ogledu. Vse je bilo OK.
Ponovno obiščem moj gozd pred enim tednom in sem se zgrozil. Sosednja gozdna parcela je bila " gola" brez enega drevesa.
Napad lubadarja je prisilil lastnika, da omejiti širjenje lobubadarja in mora posekati vse napadene smreke.
Ko se "lubadar" naseli v vrhnje dele smrek v samo treh tednih uniči celo smreko, ki odvrže izglice in se posuši.   

To je bil zame šok. V moji hosti je kar veliko gob. Sedaj pa sem po ogledu ugotovil, da moram posekati 10 smrek samo en borovec bo ostal in par buker.
Naročil sem posek, ker je smreka suha iglice so na tleh ali pa padajo dol zelena!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ne bo nobene škode na poteh, ki so utrjene. Porušil se bo pa micelij !!!

Skrbi me, kaj bo z gobami. Vsak posek je poseg v gozd. Sonce posuši tla in gob ni.
Tu bo sprememba v rasti gob. Vsi gobarji, ki gobarijo v mojem gozdu bodo ostali brez nekaterih vrst.

To je komentar na objavo FOTOGOBAR in bo morda ostalim v pomoč.

Moj komentar je namenjen, da bomo bolje razumeli gozd.


V tem tednu sem dobil samo nekaj gobanov in kilo lisičk.

Prihaja September: sonček, dež, gobe ....., pa potem Oktober raj za gobe.

Upam da se ne motim.


Janko




janko

LP

Msimerus pač uporablja namesto avta, drugo prevozno sredstvo. Če želi, da se narava ohrani bo gobice dal z košaro.
S tem bo širil rast gob. in micelijev.
Vsak gobar mora imeti košaro in nožek za čiščenje. S tem se sejemo nove gobe , micelije....

Menim, da novejši stoj uporablja po gozdnih poteh, ki niso gobarske poti, s tem ni problema.

Priporočam, da slikamo naravo in ne ostalo opremo...

Sam osebno podpiram nabiranje gob ob hoji po goznih poteh z košaro. Si predstavljate gobarja na kolesu !!  NE to ni gobar.

Lepo peš po naših slovenskih gozdovih se sprehodimo in se v dolini dobimo.


Se oproščam, da ni vse v stilu teme.... gobarjenje....


Janko

 



frodo

Predlagam, da naj nekdo ko želi pisat o takšnih in drugačnih zadevah, odpre novo temo, pa se naj tam, debatira. Tudi jaz sem bil včeraj v gozdu, pa zgrožen nad nečim drugim. Po Pohorju tudi kmetje sami delajo veliko škode z goloseki, pa ne zaradi lubadarja, temveč zaradi pohlepa po denarju. Čez veliko let gob morda sploh več ne bo.

Yksa


stankica

Pozdravljen Yisk!
Kje nabiraš te lepe gobe. Jaz sem bila včeraj na Pokluki 0 od 0, ti pa danes tako obilje. Želim vsem gobarjem da bi to doživeli vključno z mano.
Čestitke

ddivancic

Ena zanimiva  ;)

frodo

Citat od: stankica dne 03 September 2016, 11:56
Pozdravljen Yisk!
Kje nabiraš te lepe gobe. Jaz sem bila včeraj na Pokluki 0 od 0, ti pa danes tako obilje. Želim vsem gobarjem da bi to doživeli vključno z mano.
Čestitke

Lepe, veliko je takih,ki bi morale ostati v gozdu, vsaj jaz bi jih pustil.

janko

LP


Yksa lepa bira ampak , dvomim. To bo dobra foto montaža ?

Pa brez zamere.


Janko

blaz3k