Gobarjenje na Gorenjskem 2015

Začel/a šampion, 17 Avgust 2015, 11:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

TineP

Danes v besnici 2 kosari jurckov, storovk in ene par marel. V glavnem mores pocas hodt da jih vids. Veliko ajdovckov.

jurcek9

Citat od: TineP dne 26 September 2015, 13:49
Danes v besnici 2 kosari jurckov, storovk in ene par marel. V glavnem mores pocas hodt da jih vids. Veliko ajdovckov.
Kje pa v Besnici ker jaz sem bil vceraj in gobanov ni bilo kaj dosti...?

StaneDolanc

Citat od: jurcek9 dne 26 September 2015, 15:17
Citat od: TineP dne 26 September 2015, 13:49
Danes v besnici 2 kosari jurckov, storovk in ene par marel. V glavnem mores pocas hodt da jih vids. Veliko ajdovckov.
Kje pa v Besnici ker jaz sem bil vceraj in gobanov ni bilo kaj dosti...?

Ti pa si naivnež. Glih razkril bo, ha ???

jurcek9

Citat od: StaneDolanc dne 26 September 2015, 19:10
Citat od: jurcek9 dne 26 September 2015, 15:17
Citat od: TineP dne 26 September 2015, 13:49
Danes v besnici 2 kosari jurckov, storovk in ene par marel. V glavnem mores pocas hodt da jih vids. Veliko ajdovckov.
Kje pa v Besnici ker jaz sem bil vceraj in gobanov
Ti pa si naivnež. Glih razkril bo, ha ???
Tebe ni nobeden nic vprasal tako da si lahko tiho :) :laugh:

TineP

Tm na ribogojnco notr do toplarce pa u bregove. Sam storovke so ble pod spicasrim hribom bolj visoko gor.

jurcek9


janko

Lp


Danes sem pregledal moj plac na Planini pod golico.

Dobil sem veliko lisičk in samo enega jurčka. Tereni so prehojeni. Vidijo se nove poti.

Tudi gobarjev je bilo kar nekaj.

Se pa dogaja v podrasti. Rastejo nove po zadnjem dežju.  Če ne bo mraza bodo še presenečenja.


Janko

jurcek9

Danes Besnica 3kile jurckev, gobarjev pa res veliko...

dylan22

V kateri besnici....pri kranju ali pri zalogu?
lp

jurcek9

Citat od: dylan22 dne 28 September 2015, 11:42
V kateri besnici....pri kranju ali pri zalogu?
lp
Besnica pri Kranju bolj natancno Nemilje..

Rak

#100
Včeraj v Šenčurskih gozdovih blizu Kranja polna košara mladih štorovk, danes so že v kozarcih. Nekaj tudi mladih dežnikov, modrikastih golobic in sivolistnih žveplenjač. Rast se počasi le prebuja


medica

@rak, izdaš kaj si delal z marelami? Vidim, da si jih kuhal v vodi...

Roberts

Mlade marele, če jih daš v vodo se čez noč klobučki odprejo. Tako, da mislim, da jih ni kuhal.

Lp,

Rak

Te marele, ki so v skledi so samo očiščene in spravljene v hladilnik za sprotno uporabo. Jaz jih v vodi ne namakam, se tudi same od sebe včasih "napenjajo", ampak tudi vina ne redčim z vodo, original je vedno najboljši.
Danes z marelami nisem imel take sreče na nekem drugem "gobišču" kot včeraj, a vseeno se je nekaj našlo. Štorovke so pa od včeraj sploh eksplodirale, a sem jih danes nabral samo pol košare, same kroglice, nekaj za mešanje med ostale, nekaj pa za vlaganje.

gal

Je bil kdo kaj na Pokljuki. Bi jutri peljal familijo malo na sprehod, pa pogledali bi za gobe. A se kaj dogaja ali je premrzlo?