Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

Pitbull

Pozdravljeni, hvala vsem za prekrasne slikce  :) ! Nazadnje sem bila v gozdu v "mojih" Hrašah v petek, kostanjevk, šampinijonov in lisičk obilo, gobarjev nič ....danes "napadam" ponovno! Obilo gob vsem želim :)

nej1

pozdravljeni


Glih se vrnil s postonjskega konca in spet polna košara jurčkov ....zanimivo da samo v iglastem gozdu.....mladi še kar rinejo in rinejo ven :) spet se je ponovilo pravilo ki so me ga naučili -v bližini rdeče mušnice so jujrčki vedno :) ...spet sem šel na blef in so se kar pojavljali ....bom poskusil do večera kako fotko gor dat, predvsem za Nives :)

lp
srečno pri nabiranju danes
lp

nej1

nivesp


Lukap8

Ja to ni nič nenavadnega.. Sedaj smo skozi toplo jesen šli in prvi gobani so pršli na plan no sedaj je na vrsti ta drugi del, ki ej meni bolj ušeč :) Tisti pravi temni jesenski gobani, ki se skrivajo v iglastem gozdu pod goreninami, skalami.. da ponavadi rabiš še kakšen pripomoček da ga ven dobiš hehe :)
Luka Prezelj

Ta Pravi Gobar

VELKAVRH PRAVI NA VREMENU NA TV-SLO :

Jutri bo težko obdržat nasmeh na obrazu... Zaradi vremena, t.i. kislega ...

Kaj jaz vem, meni je tako vreme, in verjetno vsem na tem forumu ravno super, končno dež pa gobe, one pečene vročine sem imel dva meseca dovolj ...

Končno akcija, pol bomo pa spet od novembra do junija najmanj zehali, pa čakali, kdaj bo spet akcija, in ali bomo še takrat ...

Živel dež !!!

Lp  :)

vrtna bučka

rotor - krasne krasne slike! Čudovite! Krasno ujete gobe, prav vsaka je nekaj posebnega!

Mene pa ta dež skrbi - z njim naj bi namreč prišla tudi ohladitev. Jurči v mojem koncu sedaj rastejo slabše, danes samo 10. Res ne vem kaj se dogaja na mojih placih. Ali bo treba pa nove poiskat.

Ta Pravi Gobar

ALI STE KAJ GLEDALI TEDNIK RAVNO NA TV-SLO ?

Lep prispevek, o vožnji s kroserji, štirikolesniki po gozdovih, kako lepi posnetki, ki so baje tudi na YOUTUBE ... Poglejte si kaj ponovitve, zanimivo ...

???

kepa

#847
RASTEJO ŽE ČRNE TROBENTE IN PŠENIČNICE


[img]http://shrani.si/t/18/Nv/4AqC5NhE/1/p1010309.jpg[/


rene


mattyy

Letos pa nam vreme ni najbolj naklonjeno. Prvo vroče, da še kamele okoli padajo, zdaj pa naenkrat zima.  ???

Ta Pravi Gobar

Ne morem verjet, sredina Septembra, pa tak sneg na Pohorju - blizu mojih placov, upam, da tam samo dež, smo pa predlani po prvem snegu precej našli - sredina proti koncu Oktobra, po drugem snegu pa je bil konec sezone - na visokem Pohorju, nižje se je še nekaj časa kaj našlo ...

Depresivno ...

:-\

vrtna bučka

Kaj menite, koliko bo sploh še kaj raslo glede na napovedane jutranje temperature 8 stopinj praktično cel teden? :-\ Imam občutek, da se gobarska sezona bliža koncu.

knavs

Pri nas (pivška dolina) se še niti začela ni. Bil sem spet v petek pa ni bilo nič. So pa noči zelo mrzle, večinoma pade vedno pod 10 stopinj.

MIČO

Zdravo

Jaz pa se lahko danes pohvalim s polno košarico jurčkov.Ko sem jih začel nabirati je bilo 13 stopinj,ko pa sem končal je bilo samo še 6 stopinj!Upam da bo jutri tudi tako čeprav je tudi na gorenjskem precej nisko padel sneg

lp Mičo

Martin

 ;)
Deževalo je kar konkretno tak da moje mnenje jesenska sezona bo dobra namočlo je. Hja zdaj je malo mrzlo a pridejo spet višje temperature tako da gobani bodo pognali tud na pohorju sigurno .zdaj bodo tapravi za vlagat.Največ sem vedno nabral v tem času ki prihaja vse do sredine oktobra
oziroma še po snegu na šumiku.

lp
Martin