Gobarjenje 2013

Začel/a Lemedis, 01 Januar 2013, 15:19

Prejšnja tema - Naslednja tema

ajezovnik

Ja, od svinj je dejansko vse razrito, sumim jih tudi da navohajo komaj rasteče gobe in glih tam nardijo luknjo......
Bom probal it malo prej že v gozd, pa levo dol v grabo, tam še nisem hodil. Probat ni greh ;-)
Itak da se javim s fotkami, če bo kaj za slikat ;-)

p.s. Je pa črna Octavia karavan s črnimi šipami ;-)

LP, A

vrtna bučka

Imam občutek, da se rast gob počasi seli proti Dolenjski  :)

mimimimi

v.b. ali se prebuja tam, kjer sem navedla :)

vrtna bučka

Ne, nisem šla tja nabirat. Sem šla odkrivat nove rajone. Včasih tudi to ne škodi, ker vsi hodijo na že preverjena mesta. No, tudi na preverjenih mestih že rastejo (po pričanju kolegov, ki so nabirali danes).

gobar666

Vrtna bučka na dolenjskem rastejo,vsaj pri nas:)Konstantno rastejo že kake 15dni..Vse vrste gobanov,vse vrste golobic,lisičke,marele,šampinjoni-travniški kukmak,pa še bi se našlo tega..Samo lani je raslo cel 5,6,7,8 mesec,letos pa v teh mesecih zelo malo,bo pa zdj tok več,ali pa tudi ne,nikoli ne veš ::) 

vrtna bučka

gobar666 - v katerem delu Dolenjske pa nabiraš?

nivesp

Dobro jutro !

Nej1 kje ste, ali še vedno nabirate gobe za druge, meni raje povejte lokacijo okoli Postojne, ker gobe rada nabiram sama, je večji užitek, kot če ti jih kdo podari ali kupiš, samo še tole, predvčerajšnjim je moja
vnukinja, 3leta in pol, šla z očkom v gozd za hišo in našla 10 cesarskih mušnic, rekoč, tati glej jajca..
Lp Nivesp



NEJ1 javite se.......





Ta Pravi Gobar

PrviProgram

Ne, tega avta nisem videl, ko sem tja prišel, ni bilo nobenega avta, ko sem šel, pa en beli ob travniku. Moj avtek je parkiran daleč proč. Jaz tja pridem peš preko hriba od zgoraj. Tam ko hodita torej ti in Ajezovnik je bilo včasih zanimivo, ko sem prvič pred 13 leti to grapo s ceste gledal, pa rekel kolegu, grema malo tu pogledat, tu nekak dobro zglega, pa našel tak ko še nikoli jurčkov. Zdaj pa je tam dosti nabiralcev, komaj najdem na kakih posebnih zakotnih lokacijah, včasih pa tudi sredi poti ...

Tam ravno moj jelen skače, kake 2 km nižje do 2 km višje ga stalno vidim.

Lp  :)

Ta Pravi Gobar

Ajezovnik ...

Tam so lepi placi, sem bil dvakrat pred leti, nič več, ker sem se pač stalno kot večina držal utečenih placov. Ma, ko pa nekam zalutam, pa včasih dve uri brez veze lutam pa lutam, pa se samo zmantram, nikjer nič, pa me vse boli, tačas pa na mojih placih lepo vse poberejo, spet drugič pa samo oka, kaj se vse najde, kjer si nikdar ne bi mislil ...

Dosti uspeha, me vse boli, grem spet kje v torek, sredo - ko bodo one male, ki jih je par bilo, malo večje, če jih eden že ni vložil ...

Lp  ::)

frodo

Dobro bi bilo, če bi še kdo napisal GPS lokacijo  :police: :police: :police:

ubisoft

Citat od: nej1 dne 13 September 2013, 00:33
pozdrav vsem ...

Po par letih rednega prebiranja vašega foruma, sem se tudi jaz odločil , da se vam pridružim pri deljenju informacij :) moje področje je Nanos ( primorska ) , danes vse pregledal , ni še nič konkretnega, zato sem šel še v okolico postojne čisto na "blef" in ze v prvih desetih min naletel na 5 komadov jurčkov ....nabiram jlubitejsko-zase, tako da me večje količine ne zanimajo :) , če pa kdo kaj rabi mu pa z veseljem naberem :) lahko že jutri :))

lep pozdrav vsem



Če boš zasledil, da bojo tudi na Postonjskem začeli jurčki bolj množično sporoči.
Jaz sem včeraj šel pogledat na primorskem in ni gobe!

nivesp

UBISOFT, hvala za informacijo, ostali če niste v gozdu pa prosim kakšno slikico za nas ki moramo na sončno soboto delati.lp Nives

Ta Pravi Gobar

Frodo ...

Ja kak te to mišliš ?  Da bi policiji dal Lokacijo - GPS ?
Jih v 35 letih še nisem videl na Pohorju nikjer, da bi kontrolirali.

Lp  ;)

vrtna bučka

Danes je bilo zjutraj kar hladno (avto kazal ob sedmih 7 stopinj), ravno to pripisujem današnji borni jutranji beri. Samo pet jurčkov, sicer večjih, zdravih, čvrstih. Pa še za teh pet je bilo 2,5 uri hoda. Kakšna sprememba... (Ali je bil pa samo tisti moj rajon novi tako bogat, danes sem nabirala drugje).

Napovedujejo znižanje temperatur. Tole za jurčke ni ravno najbolj ugodno. Kolikro vem, nehajo rasti pri nekje 4stopinjah, ali ne?

MIČO

Zdravo

Tudi meni se je že dvakrat zgodilo tisto kar piše Vrtna bučka.Temperatura je bila 7 - 8 stopinj in dobil sem cca 0,5 kg jurčkov.Očitno je prehladno saj sem pred tednom dni nabral polno košarico v dveh urah!Bo potrebno počakati da se bo malo ogrelo oz. da bo ponoči nad 12 stopinj.

lp MIČO