Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

slavko

Tisti ded bo kar stari jurček. Škoda, da niste obrnili onih belih gob s temnejšim osredjem, da bi se videli lističi in bet.

Lep pozdrav,
Slavko

enastajerka


Kateri ded? :) Ker za oba nisem sigurna..Tavečji goban ima tako svetel klobuk,da mi ni čisto jasno ali je to jensenski jurček ali poletni ali kateri drugi..?
One bele gobe sem pa res ziher da so livke..ker jih sedaj nabiram vedno na istem mestu in ste mi jih že taprvič pomagali identificirati:) Sedaj jih že prepoznam po vonju in videzu...So pa sedaj malo večje že zato sem samo dve pobrala, ki sta še imeli lepe svetlejše lističe...pa tudi črvive so bile ostale že vse...
Hvala vam!



PrviProgram

Bil danes v gozdu, štiri ure, Pohorje 500 m. Razen nekaj napol suhih štorovk nisem videl ničesar. Neverjetna je ta praznina, sprašujem se po vzroku, zakaj je tako. Mogoče je krivo lansko poletje ali pa letošnjo deževje. Se še pa vedno tolažim, da še pa mogoče le bo kaj.

slavko

enastajerka, zapisali ste: ''...kostanjev jurček, pod njim eden od dedov (?)''. Za tistega deda sem navedel, da je star goban.

Lep pozdrav,
Slavko

kragulj

Gobani so... Dokaz iz današnje razstave GD Ptuj...

anica


Danes sem šla spet v izvidnico v iglasti gozd, kjer od konca avgusta po precej izdatni,
vendar nekvalitetni  sezoni ni bilo jurčkov niti za vzorec.
Našla sem 9 kom. čisto mladih jurčkov brez luknjic.

Upam, da se ne motim, če napovem "jurčki še bodo"!  LP A.


veki

Citat od: anica dne 19 Oktober 2014, 17:05

Danes sem šla spet v izvidnico v iglasti gozd, kjer od konca avgusta po precej izdatni,
vendar nekvalitetni  sezoni ni bilo jurčkov niti za vzorec.
Našla sem 9 kom. čisto mladih jurčkov brez luknjic.

Upam, da se ne motim, če napovem "jurčki še bodo"!  LP A.


Bravo,upam da bodo res.....lp

Ta Pravi Gobar

PP ...

Thja, sem zgleda kot neki MESIJA že pred mesecem ali dvema menda, napovedal, da ne bo nič več.  Še enkrat, enako je bilo na Pohorju leta  2005 - Julij - Avgust ogromno jurčkov, potem pa tema - pa takrat ni bila suša, je še skozi deževalo...  ???

Bit če bolje - u sledečoj godini, bi rekli u dobroj staroj JUGI ...  ;D

No ja, po teh manjših gošicah ala Goričko, Slovenske Gorice, Haloze še menda kaj malega bo - vrh Pohorja še na roso ne moremo računat, phe ...

Lp vsem,  TPG

frodo

#833
Citat od: Ta Pravi Gobar dne 20 Oktober 2014, 16:40
PP ...

Thja, sem zgleda kot neki MESIJA že pred mesecem ali dvema menda, napovedal, da ne bo nič več.  Še enkrat, enako je bilo na Pohorju leta  2005 - Julij - Avgust ogromno jurčkov, potem pa tema - pa takrat ni bila suša, je še skozi deževalo...  ???

Bit če bolje - u sledečoj godini, bi rekli u dobroj staroj JUGI ...  ;D

No ja, po teh manjših gošicah ala Goričko, Slovenske Gorice, Haloze še menda kaj malega bo - vrh Pohorja še na roso ne moremo računat, phe ...

Lp vsem,  TPG



Mogoče pa imaš preroške sposobnosti, pa se še tega niti ne zavedaš, verjetno res nič več ne bo,...

:o :o :

http://www.24ur.com/novice/slovenija/zbogom-sonce-prihaja-dez-in-ohladitev-za-8-stopinj-celzija.html

Ta Pravi Gobar

Frodo ...

No ja, ko bi le imel MESIJA sposobnosti, špilam tu pa tam Loto - tema, sama izguba skozi leta ...  :-\

Zgleda bo jutri na Pohorju sneg.  Mogoče bomo med snegom kakega jurčka našli - tako je bilo leta  2011 - zelo zanimivo, se je sneg talil, pa jurčki zelo lepi vmes.

Samo takrat je bilo le par jurčkov Avgusta, prej nič, pa do snega nič - je bila huda suša ...

Lp,  TPG



enastajerka

Tu pa tam se še vseeno kakšen najde :P

Ta Pravi Gobar

Gledam POP TV poročila ob 17. uri - pri enih doma :

Imeli smo ribe v sobi, zdaj kurimo pohištvo dve leti staro ...  In lepo kažejo, kako gori sama plastika.  BRAVO ! 

Vsa drek skuriti, da bodo še hujše klimatske spremembe. 

Pa nekega tipa iščejo, ker je bil splahnjen z mosta - dejansko je hotel preveriti moč vode.  BRAVO !  Kaka inteligenca se sveti od takih, Marija ... Da bodo gasilci še s takimi trotli čas izgubljali ...

Če že o gobah nimamo kaj pisat, pa malo to pokomentiramo, ha ?

Lp,  TPG

lukar

Ne, Ta Pravi Gobar, gobarski forum je gobarski forum.
Držimo se gob, ker one se nas ne bodo :)
ena iz včerajšnje hoste...

lp Luka

slavko

Mislim, da ste našli gubasto lisičko (Cantharellus ianthinoxanthus), ki je užitna.

Lep pozdrav,
Slavko

franci

Res, da se poredko javljam, ampak imam poleg gob še druge hobije. Jesen pa je v bistvu rezervirana za gobarjenje. Vendar moram tudi jaz potožiti o slabi jesenski beri, kaj slabi, nikakršni. V ponedeljek sem šel zadnjič letos v gozd z namenom, da bo kaj za v skrinjo. Rezultat.............dva sicer lepa turka in dve lisički. Hoja po mojih terenih je že zelo nevarna, ker je po strminah ogromno listja, ki ne zagotavlja varnega koraka. Hja tako je, mogoče bo pa naslednja sezona boljša. Lep pozdrav vsem ljubiteljem narave.
Franci