Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

jurcek9

Veki kje pa si nabiral/a ce ni skrivnost?

andreja333

martin, tako kot si napisal, Rdeči breg smer Lehen...

veki

Citat od: jurcek9 dne 24 Avgust 2014, 16:51
Veki kje pa si nabiral/a ce ni skrivnost?
ni skrivnost Pokljuka,vedno jih naberem toda sedaj so malo pozrti in pobrani pa malo se je ustavilo racunaj okoli 7.9 bo zopet dobra bera lp

Martin

 :D
pozdrav

-Luka-mesnatovce večina vlagam seveda pa jih pripravim tud v omaki ali rižoti mešane z jurčki ali same,rad pa jih imam tud ocvrte kot marele ali druge gobe le počasneje jih je treba cvret ,lahko pa jih tud spečeš kot golobice so super.

-Andreja333-hvala za info a si že našla morda tam mesnatovce .

No sam pa mislim da pride spet pospešena rast gobanov in to v kratkem upam da tud kaj marel

Lp

Triglav

Na Tržiškem koncu so pričele rasti marele.
LP Peter

mudla

Še nekaj lepih pogledov v gozdu iz vznožja Pohorja pri Mariboru.
Lp Danije
l

Ma Re La

 Včeraj sem šla kar tako malo na kolo po poti ob gozdu na Sorškem polju (Podreča) in sem našla, ne da bi iskala tri lepe marele. Drugih gob nisem videla razen zelo pobrane lisičke, ker so ostale le majhne in zelo skrite.  Kako pa je z jurčki na Jelovici ali v Besnici. Lp,

jurcek9

Citat od: Ma Re La dne 26 Avgust 2014, 13:28
Včeraj sem šla kar tako malo na kolo po poti ob gozdu na Sorškem polju (Podreča) in sem našla, ne da bi iskala tri lepe marele. Drugih gob nisem videla razen zelo pobrane lisičke, ker so ostale le majhne in zelo skrite.  Kako pa je z jurčki na Jelovici ali v Besnici. Lp,
Besnica zaenkrat slabo... Misli pa da bojo gobani kmalu pognali :)

Ta Pravi Gobar

Lep pozdrav vsem ...  

Martin, kaj praviš, na najinih placih so kar debeli letos, kaj ?  Zadnjič sem jih imel par z do 15 cm premera peclji - mladih !  Evo en zdrav primerek -  780 gramov.  :o :o :o

So na zadnjih fotografijah Kozjenogi ?  Ne poznam, teh je polno po goši  ???

Dober ulov  :)

slavko

Na zadnjih fotografijah mislim, da je rjavi ježevec (Sarcodon imbricatus), ki je mlad užiten.

Lep pozdrav,
Slavko

Ta Pravi Gobar

Hvala za zelo hiter odgovor, gospod Slavko !!! 

No, teh vidim res dosti po gozdu, zvečine bolj velike. Pa ponavadi jih je 5 - 20 skupaj.

Torej bi jih lahko mirne duše mlade pripravil kot ostale gobe ?  Tudi vložil ?  ???

Lp, Srečko  :)


slavko

Če boste poskusili rjavega ježeveca, sprva poskusite le majhno količino, da biste ugotovili, če vam okus ustreza. Šele kasneje povečujte količino. Seveda ga lahko tudi vlagate v kis.

Lep pozdrav,
Slavko

jakajaka

Pozdravljeni, zanima me,če kdo ve kako je kaj z rastjo gob na dolenjskem! Hvala že vnaprej!

Shemedei

@jakajaka, lisičk ogromno. Gobana nobenega, vsaj ta vikend ni bilo. Okolica Škocjana.

jakajaka

Najlepša hvala za informacijo!