Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

Lukap8

Kaj te jurčki, ki jih nabirate vsi rastejo vsaj nad 1000m? Ker v nižinah (500-700m) ni še prav nič od jurčkov, le lisičk je ogromno :)
Luka Prezelj

urli

prvič se oglašam na forumu, zanima me pa debata o terenih kjer nabira martin, jaz namreč hodim z peska proti lovrencu, GPS mi pa kaže
kraj Veliki lehen na pohorju, je kdo že nabiral na tem terenu


Martin

 ;D
pozdrav

Luka-a niso nič črvive lisičke?
No gobe bodo sigurno prvo pognale zdaj nad 1000.mnv.vsaj iz mojih izkušn govorim.
Glede mojih terenov pa ja iščem dosti od peska proti Lovrencu rdečemu bregu in ribnici to smer ampak vse nad 1000.mnv.
-urli-vem kje je veliki lehen ja ampak tam ne iščem.

lp
Martin

boza

Jaz do sedaj kar sem jih nabrala, so bile skoraj vse črvive. Sem pa včeraj nabrala 4 jurčke, lisičk pa več ne pobiram.

boza

lp Boža

Zvita lisicka

Kakšno je stanje na Primorskem?

Joza

V okolici Jesenic je lisičk ogromno, so pa ali napite ali črvive, jurčki so stari, sem ter tja se sicer najde kakšen lep primerek

Lukap8

Martin za lisičke ne vem, ker vse kar najdem razdelim med prijatelje in noben de še ni oglasil, da bi bile črvive. No tudi med, ko nabiralm malce pregledam in se mi zdijo kar čvrste, tako da niso črvive. Jih je pa tiliko, kot jih še nikoli v življenju med mojim gobarjenjem ni bilo. Od bratranca star oče pa je že govoril, da jih je nekoč nabral 15kg. Zgleda so to obdobja.
Luka Prezelj

ljubiteljica gob

Waaaa, jaz bi tudi toliko lisičk... Ni je boljše gobice... No, mogoče mrtvaške trobente, ajd, karželjni so tudi fini, čeprav jih zadnja leta ne pobiram več...
Ko bi le lahko šla čez drn in strn. Ko bo moja poškodba sanirana, bo ravno konec gobarske sezone.

grozdje

Pozdravljeni,
letos sem šel prvič po terenih ter našel približno 15 res že pravih jesenskih jurčkov. Se bo počasi začelo dogajat ! :)

Martin

 :o

Pozdrav včeraj sem gobaril staro lokacijo novi teren in našel res lepe kozjenoge mesnatovce pa tud par jesenskih gobanov .vse v iglovji lokacika proti koroški,800.mnv. :-X :-\

Lp
Martin

Martin

 :P

Martin

 :P

Lukap8

Martin jaz sem tudi danes nabral nekaj mesnatovcev pa me zanimam kako bi jih sedaj prirpavil (pa ne vložene). ?
Luka Prezelj

veki

Nekaj z današnje bere  :D