Gobarjenje 2014

Začel/a kragulj, 01 Januar 2014, 21:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

marjeta

Pozdravljeni

Martin, nobena skrivnost ni, kje sva gobarila. Gobe sva našla v čistih iglicah, na južnih pobočjih, na terenih, kjer kar malo "zašvicaš", terenih, ki so kljub obilnemu deževju dobro odcejeni. Savinjska je sedaj že dva dni
suha in upava, da bo tako do konca tedna. V domače gozdove - kozjanske - pa sedaj ne greva, saj je deževalo včeraj in tudi malo danes.
Ja te tvoje zadnje slike so pa res grozljive. Upajmo, da jih bo čim manj.

Lep pozdrav
Marjeta

babolat89

#676
Danes gobaril z namenom da naberem marele. Gobaril sem na standardnem "placu" za marele - Koroška - proti Košenjaku (nadmorska višina okoli 600 metrov) ter na "placu" za lisičke (nadmorska okoli 1100 metrov).
Skupaj gobaril okoli ene ure. Lisičk je kolikor hočeš, tako da sem jih nabral samo okoli 2 kg (če bi hotel, bi jih lahko tudi 10 kg+) + okoli 10 brezovih gobanov + 2 jurčka ter 27 marel. Zadovoljen. 8)

Pa še par slik:








klavir

Tudi na Goričkem lepo rastejo gobe. V ponedeljek sem se odpravil iskat tja žolte trobente, na prigovarjanje svojega prijatelja, ki ima korenine med Slovenijo in Italijo. Italijani namreč izjemno cenijo te gobe, pravijo jim tudi fanfarele, kar je postal narečni izraz še na slovenskem primorskem. Skratka, izredno aromatične gobe, posebej sušene...


mattyy

Pozdravljeni

Kakšno je kaj stanje na Pohorju?

dverbnik

No danes pa sem šel z Garminom (colorado300) na Jelovico-- zelo zelo daleč v hosto- kar mi je prineslo dober rezultat
-ob cesti zelo pobrano- pa še stari in črvivi
Sreča ni opoteča

dverbnik

Pa še mal večja slika

Martin

 ;)
dverbnik-na kakšni višini si iskal gobe in v kakšnem gozdu-a so bile zdrave.?

lp
Martin

Ta Pravi Gobar

Matty

Sam 14 dni nisem bil na Pohorju.  Tu pa tam sem slišal - mokro, mokro, gnilooo ...  

Danes sem govoril s tremi možakarji pri naši gostilni, so ravno prišli iz višjih Lovrenških gozdov.  Stanje 6 jurčkov bolj bogih - kape Ok, peclji gnili od vlage.  Ostalo so pustili, gnilo, pa tudi ni bilo kaj dosti najt.  Tako so po 90 minutah kapitulirali.  

En mi je pa povedal, da mu na vrtu na Dravskem polju, blizu  20 let starih smrek, raste riža 9 Dedekov - prvič kaj takega vidi on, jaz pa tudi.

Zanimivo, ha  ?

Lp, TPG

dverbnik

višina kakih 1000m-- zdrave so bile vse ,katerih samo vrh kapice gleda ven cel bet 10-20 cm pa je v zemlji in to ob smrekah.
Vse gobe ki rastejo na prostem pa so črvive

Ta Pravi Gobar

#684
Thja...  :-\

Bil danes, 20 starih gnilih Globaj.  10 lisičk,  3 kg Sirovk, ki so kar OK.

Drugače tema, prazno, mlade ni nobene nikjer.  ::)

Mogoče čez teden dni  ?  Vode ogromno.  ::)  

PA ABSOLUTNO NOBENEGA GOBARJA PO CELI POTI DO AREHA, PA NAZAJ, PA TAM V GOŠAH - NIKOGAR, NITI POHODNIKOV.

Prilagam 6 Fotos, imam končno Handy s fotoaparatom, zdaj pa bo fotografij - ko več nič ne naste ...  ::)

Foto 4 potoki na potki, 5 požrto vse razen peclja, 6 kup gnoja ...

Lp,  TPG   ;)

uli

Lep pozdrav

Popoldan sem sem šel malo v gozd,pa sem pobral za pest lisičk in nekaj mladih prašnic.    za večerjo pa sem vse skupal spražil,in povem vam da so bile prašnice odličnega okusa kar topile so se v ustih.Ali je že kdo to probal.
lp Ivan

mudla

Pozdravljeni. Mariborsko Pohorje 500 nm. Našlo se je vsakega nekaj : zelena golobica, polstenka, kostanjevka, žametni goban, jurček, jeterni cevar, mesnatovci, lisičke, ježki, črni kuštravec, marele in prvi kostanji. Večina je ostala v gozdu, svežih je nekaj za vzorec. Največ je lepih pogledov in prijetnega sprehoda. Vsem ljubiteljem obilo veselja in užitkov.




kragulj

Rogla, nekaj tednov prepozno...

Ta Pravi Gobar

#688
Yo,  Kragulj  ...

Pa drugače, si kaj nabral mladih ?   Na fotkah sta tak najmanj dve dobri, ali ne ?

Možno, da bodo še rasli jurčki, nekaj je zadnjih 14 dni manjkalo, kar danes spet čutim v zraku - da je SOPARNO !!

Lp, TPG

kragulj

Citat od: Ta Pravi Gobar dne 20 September 2014, 19:49
Yo,  Kragulj  ...

Pa drugače, si kaj nabral mladih ?   Na fotkah sta tak najmanj dve dobri, ali ne ?

Možno, da bodo še rasli jurčki, nekaj je zadnjih 14 dni manjkalo, kar danes spet čutim v zraku - da je SOPARNO !!

Lp, TPG

Mladih ni bilo nič...