Gobarjenje na gorenjskem

Začel/a gobarja, 07 Junij 2012, 10:01

Prejšnja tema - Naslednja tema

šampion

Jutri imam namen iti pregledat terene na Jelovico, mogoče kdo ve ali je stanje kaj drugačno od omenjenega zgoraj.

TineP

Se priporocam za porocanje iz Jelivice, ker imam namen it v soboto. Hvala

dverbnik

Jelovica včeraj- samo večji črvivi primerki- drugače prazno- bo treba počakat na sončne dni????!!!!!!

gobar1965

Najprej lep pozdrav vsem forumovcem in forumovkam. Letošnje gobarjenje na gorenjskem je bilo, vsaj po mojih izkušnjah, vse prej kot dobro. Na Jelovici še ni prave rasti, a mislim da bo pričelo rast najkasneje čez približno 14 dni, če ne že prej, ob prvi spremembi lune.
To naj bo moj prispevek za danes in lepo pozdrav!  ;)

TineP

Hvala za odgovore. Torej v sobito v nizje predele. Sporocim.

Triglav

V letošnjem letu sem na mojih terenih v bližini Tržiča, nabral 12.5 kilograma gob, lani pa do 19. 9. samo 3,7 kilograme, v današnjem jutru sem ponovno našel marele, drugih užitnih vsaj meni znanih gob pa trenutno ni.
LP Peter

šampion

Prisrčna hvala za odgovore, še moji izsledki, res na Jelovici še ni skoraj nič, poganjajo pa rdeče mušnice, tako da bo verjetno res pognalo se mi zdi da kmalu, če kdo kaj najde naj sporoči.

dverbnik

No danes pa sem šel z Garminom (colorado300) na Jelovico-- zelo zelo daleč v hosto- kar mi je prineslo dober rezultat
-ob cesti zelo pobrano- pa še stari in črvivi
Sreča ni opoteča

dverbnik

Pa še mal večja slika

TineP

Citat od: dverbnik dne 18 September 2014, 17:33
Pa še mal večja slika
na kater konc si pa sel jez grem ponavad na bičkovo skalo gor.

dverbnik

iz blejske strani-(podnart) od vodiške koče do partizanske koče

baja

Citat od: dverbnik dne 19 September 2014, 05:31
iz blejske strani-(podnart) od vodiške koče do partizanske koče

KAJ PA S STRANI DOLENJE VASI PROTI OJSTRI VRH ALI PA STIRPNIK?

kripta

Pokljuka, 1400m, bolj slabo, okoli 15 jurčkov, so pa bili vsi zdravi, lepi in polovica neobžrtih.

TineP

Besnica, vceraj. Vse staro, jurckov ni bilo. Gmajne so prazne. Zacele so rast storovke, nasel tudi sivke.

gal

Citat od: kripta dne 19 September 2014, 14:25
Pokljuka, 1400m, bolj slabo, okoli 15 jurčkov, so pa bili vsi zdravi, lepi in polovica neobžrtih.

Jaz sem bil tudi v petek popoldan na Pokljuki. 10 jurčkov, zdravi samo malo obžrti. Sem pa našel 4 stare, velike ampak čisto črvive.
Vsekakor bolje kot pri nas kjer ni nobenega.